در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی سامانه جامع آمار هوانوردی در آینده نزدیک

  تمامی پرسنل شرکت های هواپیمایی و شرکت های هندلینگ موظفند از لوازم حفاظت شخصی استفاده کرده و این امر مورد توجه جدی قرار گیرد و با توجه به اینکه از امروز بازرسی ها با جدیت بیشتری صورت خواهد گرفت چنانچه تخلفی مشاهده شود برابر با مقررات برخورد خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از راه اندازی سامانه جامع آمار هوانوردی خبر داد .

  مرتضی دهقان اظهار داشت : براساس استانداردهای یاتا اطلاعات پرواز باید به صورت آنلاین در اختیار سازمان هوانوردی کشوری قرار گیرد ، بر همین اساس سامانه جامع آمار هوانوردی طراحی شد . با راه اندازی این سامانه اطلاعات مسافران در حین عملیات پذیرش در فرودگاه ها به صورت برخط در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار خواهد گرفت .

  دهقان با اشاره به ضرورت آمار در برنامه ریزی های بازرگانی و اطلاعات امنیت هوانوردی افزود : سازمان هواپیمایی کشوری در حال اجرای سامانه تطبیق مسافران است و در این راستا جلساتی با شرکت های هواپیمایی و هندلینگ برگزار و از آنان خواسته است تا پایان تیرماه نسبت به ارسال اطلاعات و اصلاحات نرم افزاری در سامانه های خود اقدام کنند .

  وی با بیان اینکه تلاش خواهد شد این سامانه تا پایان تابستان عملیاتی شود گفت : در این پروژه دغدغه های زیادی داشتیم و بعضا شاهد بودیم که صف های طولانی به هنگام پذیرش مسافر در فرودگاهها ایجاد می شود و با راه اندازی این سامانه از این پس شرکت های هواپیمایی، هندلینگ و مسافران به هنگام پذیرش و در یافت کارت پرواز با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد .

  دهقان همچنین به بروز مشکلاتی که شرکت های هواپیمایی و هندلینگ در دوران شیوع ویروس کرونا در کشور با آن مواجه شدند افزود : در خصوص تسهیلات به بنگاه هایی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفتند تمهیدات لازم انجام و جهت اخذ تسهیلات معرفی شده اند که لازم است در سامانه مربوطه ثبت نام کنند . همکاران سازمان هواپیمایی کشوری به صورت روزانه در فرودگاه ها حضور یافته از زمان ورود مسافر تا سوار شدن هواپیما بازدید به عمل آورده و اجرای پروتکل ها و دستورالعمل های تدوین و ابلاغ شده در مقابله با ویروس کرونا را مورد بررسی قرار می دهند .

  وی با بیان اینکه در صنعت هوانوردی با توجه به پروتکل های ایکائو و تجربه های گذشته دستورالعمل های لازم تهیه شده افزود : تمامی پرسنل شرکت های هواپیمایی و شرکت های هندلینگ موظفند از لوازم حفاظت شخصی استفاده کرده و این امر مورد توجه جدی قرار گیرد و با توجه به اینکه از امروز بازرسی ها با جدیت بیشتری صورت خواهد گرفت چنانچه تخلفی مشاهده شود برابر با مقررات برخورد خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران