در حال بارگذاری ...
 • برخورداری ۱۷۰۰ روستای کشور از نعمت راه آسفالته در سال جهش تولید

  از مجموع ۶۰۰۹۲ روستای کشور ( بر اساس سرشماری سال ۹۵ ) حدود ۳۸ هزار و ۲۳۳ روستا دارای حداقل ۲۰ خانوار بوده که هشت هزار و ۴۱۲ روستا فاقد آسفالت و مابقی از نعمت راه آسفالته برخوردار بودند و متوسط ضریب برخورداری کشور از این بخش حدود ۸۰ درصد است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با تکمیل طرح ملی ابرار ۹۸ که در حال حاضر دارای پیشرفت ۹۵ درصدی است و ادامه این طرح در سال ۹۹ ، بر اساس سیاست و ابلاغیه مقام عالی وزارت در سال جهش تولید ، حدود ۱۷۰۰ روستای کشور از نعمت راه آسفالته برخوردار خواهند شد .

  شعبانعلی خاوری سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی این سازمان با بیان این مطلب افزود : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سال گذشته طی یک اقدام ضربتی و جهادی در سطح کشور با اولویت روستاهای ۲۰ خانوار و در قالب طرح ملی ابرار ، متعهد شد با کمک اعتبارات ملی قیر و اعتبارات استانی و بهره گیری از توان ماشین‌آلات راهداری موجود در استان‌ها ،۲۰۰۰ کیلومتر از این راه‌ها را تحت بهسازی و آسفالت قرار دهد که تا این مقطع و در راستای اقدامات ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی استان‌ها ، حدود ۱۹۰۰ کیلومتر از تعهدات ایجاد شده با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان تحت پوشش آسفالت قرار گرفته است .

  خاوری با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری که بر اساس آن وظیفه بهسازی و آسفالت راه های روستایی در اواسط سه ماهه دوم سال ۹۸ به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منتقل شد ، افزود : با هدف محرومیت زدایی از روستاها در زمینه برخورداری از راه دسترسی مناسب، طرح ملی ابرار (اقدام برای راه های اولویت دار روستایی) در سال ۹۸ به طول ۲۰۰۰ کیلومتر و در ادامه در راستای سیاست گذاری مقام عالی وزارت در سال جهش تولید ، ادامه اجرای طرح با هدف آسفالت راه‌های روستایی در سال ۹۹ به طول ۳۵۰۰ کیلومتر در دستور کار ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی استان ها قرار گرفت .

  خاوری با بیان این که در راستای سیاست‌های قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر الزام دولت در جهت آسفالت روستاهای بالای ۲۰ خانوار ، برنامه‌ریزی سازمان نیز بر همین مبنا صورت پذیرفته است ، یادآور شد : از مجموع ۶۰۰۹۲ روستای کشور ( بر اساس سرشماری سال ۹۵ ) حدود ۳۸ هزار و ۲۳۳ روستا دارای حداقل ۲۰ خانوار بوده که هشت هزار و ۴۱۲ روستا فاقد آسفالت و مابقی از نعمت راه آسفالته برخوردار بودند و متوسط ضریب برخورداری کشور از این بخش حدود ۸۰ درصد است .

  سرپرست معاونت راه های فرعی و روستایی خاطر نشان کرد : با اجرای این طرح در سال جاری پیش بینی می شود طی دو سال ۹۸ و ۹۹ در مجموع حدود ۱۷۰۰ روستای کشور از نعمت راه آسفالته برخوردار شوند .
  مطالب مرتبط

  ایمن سازی جاده قدیم خرم آباد - پلدختر به تدریج انجام می شود

  ایمن سازی جاده قدیم خرم آباد - پلدختر به تدریج انجام می شود

  بیش از ۳۰ کیلومتر از این مسیر را سیل از بین برده و اصلا" راهی وجود نداشت و ۴۸ کیلومتر دیگر هم به شدت آسیب دیده بود که ۴۸ کیلومتر فعلی را بازسازی و احیا کردیم و در حال حاضر برای ترافیک عبوری باز نیست اما برای دسترسی محلی مورد استفاده قرار می گیرد .

  |

  رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر نگران کمبود سوخت نباشند

  رانندگان بخش حمل و نقل بار و مسافر نگران کمبود سوخت نباشند

  پیمانه سوخت گیری قاعدتا در حمل کالای اساسی و به ویژه برای رانندگانی که از نقاط دور دست اقدام به بارگیری می‌کنند و مدت زمان زیادی از مبدا خود دور بوده اند در نظر گرفته شده و این اقدام باعث می‌شود که مشکلات رانندگان نسبت به قبل کاهش یابد .

  |

  صرفه جویی اقتصادی ۲۰ میلیارد ریالی با حذف فیزیک کارت هوشمند رانندگان

  صرفه جویی اقتصادی ۲۰ میلیارد ریالی با حذف فیزیک کارت هوشمند رانندگان

  طبق قانون ، اقدامات لازم در تمامی سامانه‌های مرتبط با شماره هوشمند راننده از جمله کارت هوشمند ، بارنامه برخط ، صورت وضعیت آنلاین ، راهنامه و ... جهت این جایگزینی انجام و فرآیند در اردیبهشت ۹۹ تکمیل و اجرایی شد .

  |

  نظرات کاربران