در حال بارگذاری ...
 • برخورداری ۱۷۰۰ روستای کشور از نعمت راه آسفالته در سال جهش تولید

  از مجموع ۶۰۰۹۲ روستای کشور ( بر اساس سرشماری سال ۹۵ ) حدود ۳۸ هزار و ۲۳۳ روستا دارای حداقل ۲۰ خانوار بوده که هشت هزار و ۴۱۲ روستا فاقد آسفالت و مابقی از نعمت راه آسفالته برخوردار بودند و متوسط ضریب برخورداری کشور از این بخش حدود ۸۰ درصد است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با تکمیل طرح ملی ابرار ۹۸ که در حال حاضر دارای پیشرفت ۹۵ درصدی است و ادامه این طرح در سال ۹۹ ، بر اساس سیاست و ابلاغیه مقام عالی وزارت در سال جهش تولید ، حدود ۱۷۰۰ روستای کشور از نعمت راه آسفالته برخوردار خواهند شد .

  شعبانعلی خاوری سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی این سازمان با بیان این مطلب افزود : سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سال گذشته طی یک اقدام ضربتی و جهادی در سطح کشور با اولویت روستاهای ۲۰ خانوار و در قالب طرح ملی ابرار ، متعهد شد با کمک اعتبارات ملی قیر و اعتبارات استانی و بهره گیری از توان ماشین‌آلات راهداری موجود در استان‌ها ،۲۰۰۰ کیلومتر از این راه‌ها را تحت بهسازی و آسفالت قرار دهد که تا این مقطع و در راستای اقدامات ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی استان‌ها ، حدود ۱۹۰۰ کیلومتر از تعهدات ایجاد شده با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان تحت پوشش آسفالت قرار گرفته است .

  خاوری با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری که بر اساس آن وظیفه بهسازی و آسفالت راه های روستایی در اواسط سه ماهه دوم سال ۹۸ به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منتقل شد ، افزود : با هدف محرومیت زدایی از روستاها در زمینه برخورداری از راه دسترسی مناسب، طرح ملی ابرار (اقدام برای راه های اولویت دار روستایی) در سال ۹۸ به طول ۲۰۰۰ کیلومتر و در ادامه در راستای سیاست گذاری مقام عالی وزارت در سال جهش تولید ، ادامه اجرای طرح با هدف آسفالت راه‌های روستایی در سال ۹۹ به طول ۳۵۰۰ کیلومتر در دستور کار ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی استان ها قرار گرفت .

  خاوری با بیان این که در راستای سیاست‌های قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر الزام دولت در جهت آسفالت روستاهای بالای ۲۰ خانوار ، برنامه‌ریزی سازمان نیز بر همین مبنا صورت پذیرفته است ، یادآور شد : از مجموع ۶۰۰۹۲ روستای کشور ( بر اساس سرشماری سال ۹۵ ) حدود ۳۸ هزار و ۲۳۳ روستا دارای حداقل ۲۰ خانوار بوده که هشت هزار و ۴۱۲ روستا فاقد آسفالت و مابقی از نعمت راه آسفالته برخوردار بودند و متوسط ضریب برخورداری کشور از این بخش حدود ۸۰ درصد است .

  سرپرست معاونت راه های فرعی و روستایی خاطر نشان کرد : با اجرای این طرح در سال جاری پیش بینی می شود طی دو سال ۹۸ و ۹۹ در مجموع حدود ۱۷۰۰ روستای کشور از نعمت راه آسفالته برخوردار شوند .
  مطالب مرتبط

  بازگشایی و اصلاح مسیر ۵۱ کیلومتر از محورهای روستایی شهرستان میرجاوه در سال گذشته

  بازگشایی و اصلاح مسیر ۵۱ کیلومتر از محورهای روستایی شهرستان میرجاوه در سال گذشته

  با توجه به اهمیت خدمات رسانی به روستاییان گرامی شهرستان ، راهداران این اداره در سال جدید علاوه بر تکمیل بازگشایی و اصلاح مسیرهای باقی مانده سال گذشته ، در امسال نیز بازگشایی ۴۶ کیلومتر از محورهای روستایی سخت گذر این شهرستان را در اولویت کاری خود قرار داده اند .

  |

  انجام فاز نخست پروژه راهداری محوری در استان کرمانشاه

  انجام فاز نخست پروژه راهداری محوری در استان کرمانشاه

  پروژه راهداری محوری در بزرگراه شریانی راه کربلا به طول ۳۱۰ کیلومتر در حال انجام است و در این راستا تاکنون یک هزار و ۳۸۰ متر مربع لکه‌گیری ، حذف چاله و خرابی آسفالت و ۱۳۳ هزار متر تسطیح حریم راه و اصلاح شیب شیروانی راه‌ها انجام شده است .

  |

  حمل بیش از ۶۵۰۰ تن کالای اساسی دپو شده استان فارس از بندر امام خمینی (ره)

  حمل بیش از ۶۵۰۰ تن کالای اساسی دپو شده استان فارس از بندر امام خمینی (ره)

  این روند در روزهای آتی همچنان ادامه داشته و به صورت ویژه نیز در دستور کار قرار دارد و کمیته ای تحت عنوان کمیته حمل کالاهای اساسی برای رصد جریان حمل و نقل و اعزام ناوگان نیز در این اداره کل تشکیل شده است .

  |

  نظرات کاربران