در حال بارگذاری ...
 • تعمیر فنی دو دستگاه دیزل ژنراتور نیروگاه برق اضطراری در بندر امام خمینی (ره)

  کلیه‌ مراحل طراحی ، ساخت و نصب قطعات این تجهیزات بدون اتکا خارج از کشور با توان داخلی به سرانجام رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت : با بهره گیری از توان متخصصان داخلی تعمیر فنی دو دستگاه دیزل ژنراتور ۵/۱ مگاواتی نیروگاه برق اضطراری در بندر امام خمینی (ره) با صرفه جویی ارزی معادل ۸ میلیارد ریال به طور کامل انجام شد .

  عادل دریس درباره تعمیر فنی دو دستگاه دیزل ژنراتور ، بیان داشت : با توجه به خارج از سرویس شدن چند ساله این تجهیزات ، انجام تعمیرات و راه‌اندازی دو دستگاه دیزل ژنراتور ۵/۱ مگاواتی بندر امام خمینی(ره) با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و بهره‌گیری از توانمندی و تجارب متخصصان و کارشناسان معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در دستورکار قرار گرفت .

  وی در تشریح ضرورت این تعمیرات افزود : تعمیرات ضروری تجهیزات نیروگاه برق اضطراری مجتمع بندری امام خمینی (ره) که از جمله تجهیزات بسیار مهم و راهبردی در بخش پدافند غیرعامل در بنادر محسوب می‌شود ، امری اجتناب ناپذیر و مستمر می باشد و همواره نیازمند تأمین برخی قطعات و خدمات پس از فروش از سوی سازنده خارجی تجهیز است که با شروع تحریم‌های ظالمانه برخی از این سازندگان خارجی از ارائه خدمات و انجام تکالیف خود سر باز زده‌اند .

  وی  افزود : کلیه‌ مراحل طراحی ، ساخت و نصب قطعات این تجهیزات بدون اتکا خارج از کشور با توان داخلی به سرانجام رسید . پروژه مذکور با هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال و در زمانی کمتر از چهار ماه به انجام رسید در صورتی که از توان خارجی برای خرید قطعات و دستمزد در تعمیرات این تجهیزات استفاده می شد هزینه ایی بالغ بر ۸ میلیارد در برداشت که این میزان جزء صرفه جویی های این پروژه به شمار می رود .
  مطالب مرتبط

  پیگیری تسهیل امور سرمایه گذاران بخش خصوصی در بندر امام خمینی (ره)

  پیگیری تسهیل امور سرمایه گذاران بخش خصوصی در بندر امام خمینی (ره)

  پیگیری روند تکمیل پروژه بهسازی و تعریض بزرگراه مجتمع بندری امام خمینی (ره) و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های آماده بهره‌برداری شامل چهار باب انبارهای نگهداری و ذخیره کالاهای اساسی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث شده است از دیگر بخش های سفر یک روزه مدیرعامل سازمان بنادر است ...

  |

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بارگیری روزانه ۱۵۰ دستگاه واگن‌ کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

  بندر شهید رجایی هم تعاملات خوبی با شرکت راه‌آهن برقرار شد ، هم برای افزایش سهم ریل در جابه‌جایی بار بنادر و هم برای آنکه رویه‌های جدید برقرار شود . همچنین در بخش ریل و سوزن ، در بندر شهید رجایی بهسازی و نوسازی تجهیزات به صورت متناوب و طبق زمان‌بندی انجام می‌شود .

  |

  نوسازی اسکله های بندر تجاری شادگان

  نوسازی اسکله های بندر تجاری شادگان

  بندر شادگان در حاشیه خور ابوخضیر در ۲۷ کیلومتری دهانه‌ی خور موسی واقع شده و از طریق یک جاده دسترسی به طول ۱۴ کیلومتر به اتوبان بندر امام خمینی(ره) آبادان متصل می‌شود .

  |

  نظرات کاربران