در حال بارگذاری ...
 • انجام اقدامات فوری برای مقابله با وقوع آتش سوزی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  از آغاز سال جاری تاکنون چندین مورد آتش سوزی در اراضی و محاوط شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گزارش شده که با اقدامات سریع و به موقع عوامل اداره عملیات ایمنی زمینی فرودگاه به سرعت مهار شده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، جلسه فوق العاده با موضوع بررسی علل وقوع و راهکارهای پیشگیری و مقابله با حوادث آتش سوزی‌های اخیر در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به ریاست محمد مهدی کربلایی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این مجموعه برگزار شد .

  محمد مهدی کربلایی در آغاز این جلسه با اشاره اهمیت شهر فرودگاهی در صنعت حمل و نقل کشور و لزوم پیشگیری و آمادگی برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی در این مجموعه ، اقداماتی را به صورت ضرب العجل در دستور کار مدیران شهر فرودگاهی قرار داد .

  در همین راستا کارگروه ویژه ای با حضور عوامل فنی و کارشناسان پلیس فرودگاه ، معاونت بهره برداری فرودگاهی ، معاونت توسعه زیرساخت ، دفتر ایمنی و تضمین کیفیت ، دفتر برنامه ریزی و ساماندهی امور شهری و اداره کل حراست برای بررسی علل وقوع آتش سوزی اراضی در شهر فرودگاهی شکل می گیرد تا اقدامات لازم برای پیشگیری و مقابله با این حوادث را انجام دهند .

  کربلایی فزود : از آغاز سال جاری تاکنون چندین مورد آتش سوزی در اراضی و محاوط شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گزارش شده که با اقدامات سریع و به موقع عوامل اداره عملیات ایمنی زمینی فرودگاه به سرعت مهار شده اند .

  مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) عنوان کرد : بر اساس بررسی های صورت گرفته به زودی ایستگاه آتش نشانی شهری در کنار آتش نشانی فرودگاهی که هم اکنون در این مجموعه فعال است ایجاد خواهد شد و به جدیدترین تجهیزات و خودروهای اطفاء حریق مجهز می شود تا در کوتاهترین زمان ممکن با هرگونه آتش سوزی در مجموعه مقابله کند .

  گفتنی است در جلسه امروز سرهنگ کشمیری فرمانده پلیس فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) ، محمدرضا کریمیان عضو هیات مدیره و معاون امور فرودگاهی ، سجاد کمالی پور عضو هیات مدیره و معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی ، عبدالحمید دلاوری مدیرکل حوزه مدیرعامل و اموربین الملل و مجتبی شمس نژاد مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت و جمعی از مدیران شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این مجموعه حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  تهیه نقشه راه توسعه اقتصاد دیجیتال در منطقه آزاد شهر فرودگاهی ، هموارسازی ساختاری و زیر ساختی برای حضور بازیگران تحول اقتصادی در بستر اقتصاد دیجیتال و حرکت به سوی اقتصاد هوشمند با تمرکز بر فناوری های نوین و آینده ساز از قبیل هوش مصنوعی ، بلاکچین و رمز ارزها از عمده اهداف این ...

  |

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  توصیه‌های اتحادیه بین‌المللی ACI به دولت ها برای رونق اقتصادی فرودگاه‌ها

  بخش فرودگاه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم هواپیمایی جهانی است و در میان صنایعی قرار دارد که تحت تأثیر گسترش جهانی COVID-١٩ قرار گرفته و با بحران نقدینگی روبرو است و ما برای حمایت مجدد ازاین صنعت و محافظت از عملیات ضروری فوراً به حمایت مالی دولت ها نیاز داریم .

  |

  نظرات کاربران