در حال بارگذاری ...
 • بندر امیرآباد همواره کانون توجه سرمایه گذاران و صاحبان کالا بوده است

  تسریع در ترخیص کالا با همکاری ارگان‌های ذیربط از قبیل گمرک ، استاندارد و... می تواند چرخه و میزان ورود و خروج کالا را تقویت کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : شرکت‌های فعال در بخش تأمین و نگهداری کالا به ویژه کالاهای اساسی باید با تعدیل کردن هزینه های نگهداری و هزینه تعرفه های پلکانی مورد تشویق قرار گیرند .

  فرهاد منتصر کوهساری در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و در نشست با شرکت‌های فعال نگهداری کالا ، تصریح کرد : حجم بالای صادرات و واردات از بندر امیرآباد و مراودات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر و همچنین طرح های توسعه ای و سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی در این منطقه، بندر امیرآباد را همواره کانون توجه سرمایه گذاران و صاحبان کالا قرار داده است . تسریع در ترخیص کالا با همکاری ارگان‌های ذیربط از قبیل گمرک ، استاندارد و... می تواند چرخه و میزان ورود و خروج کالا را تقویت کند .

  معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین بر تخلیه سریع کالاها از انبارها و سیلوها جهت ورود کشتی‌ها و افزایش میزان مراودات کالا تأکید کرد .        

  از سویی در حاشیه بازدید دو عضو هیأت عامل سازمان بنادر و‌ دریانوردی از بندر امیرآباد ، محمدرضا اله یار ؛ معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی ، جلسه ای با کارکنان معاونت فنی‌ و‌ مهندسی بندرامیرآباد و مشاوران ، پیشرفت فیزیکی پروژه های سرمایه گذاری و زیر بنایی این بندر را بررسی کردند .            

  یکی از محورهای جلسه تأکید در تسریع و تکمیل اسکله رو - رو ریلی بندرامیرآباد با توجه به اهمیت مراودات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر بود ، که معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر ضمن بررسی موانع موجود دستورات لازم را در این زمینه و بهره برداری از آن طبق برنامه زمان بندی پیش بینی شده صادر کرد .

  همچنین محمدعلی اصل سعیدی پور؛ مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در حاشیه این بازدید ، گفت : با توجه به حضور دو عضو هیأت عامل و بازدید از پروژه ها و زیرساخت های بندر امیدواریم با تصمیمات خوبی که گرفته شد مشکلات پیش روی سرمایه گذاران مرتفع شده و در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز و توسعه زیر ساخت ها از جمله اسکله رو - رو ریلی شاهد بهره برداری هر چه زودتر این مگا پروژه و رشد ترانزیت کالا باشیم .
  مطالب مرتبط

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  با توجه به ظرفیت های داخلی نیازهای خود را در داخل کشور تولید کردیم و سازمان بنادر و دریانوردی در بخش ناوگان عملیاتی و تجهیزات مورد نیاز به توان داخلی تکیه کرد و خوشبختانه توانست پاسخ خوبی دریافت کند و باید بگوییم  این میزان اتکا به توان داخلی در تاریخ فعالیت سازمان بنادر و ...

  |

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  برای نخستین بار در ایران موضوع «بنادر و دریانوردی» در یکصد سال اخیر با بهره‌گیری از اسناد آرشیوی داخلی و خارجی معرفی و دوره بندی و مهمترین ویژگی‌های اجتماعی آن شناسایی شده و راهکارهایی برای توسعه آینده بنادر بر اساس نظریه « دالان های طبیعی زاگرس» ارائه شده است .

  |

  نظرات کاربران