در حال بارگذاری ...
 • رشد پرواز‌های داخلی تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا

  بحث افزایش پرواز‌های خارجی علاوه بر مقررات داخلی تابع مقررات سایر کشور‌ها و وضعیت کنترل این بیماری در آن کشورهاست چرا که کشور ما از منظر کنترل کرونا در وضعیت بهتری نسبت به خیلی از کشور‌های دیگر قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت : رشد پرواز‌های داخلی تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است .

  مرتضی دهقان افزود : رشد پرواز‌های داخلی تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کروناست و برقراری و توسعه پرواز‌های خارجی هم در گروی مقررات بهداشتی دو کشور مبدا و مقصد است . سفر‌های هوایی پس از شیوع ویروس کرونا در مقطعی به شدت کاهش یافت و در شرایط اوج این بیماری در کشور، تا ۹۵ درصد پرواز‌های داخلی هم به این خاطر کنسل شد، اما از اردیبهشت ماه، با مهار و کنترل تدریجی این ویروس تقاضا برای این سفر به مرور در حال افزایش است .

  وی افزود : گرچه همچنان تقاضای سفر‌های هوایی پایین است ، اما این خدمت برقرار است و هرچه به سمت تابستان و کنترل بیشتر ویروس کرونا پیش می‌رویم ، سفر‌های هوایی داخلی افزایش می‌یابد .

  معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص میزان پرواز‌های خارجی نیز گفت : در بخش خارجی همچنان تعدادی پرواز به برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برقرار است که بیشتر این پرواز‌ها برای بازگرداندن اتباع ایرانی از دیگر کشورهاست . بحث افزایش پرواز‌های خارجی علاوه بر مقررات داخلی تابع مقررات سایر کشور‌ها و وضعیت کنترل این بیماری در آن کشورهاست چرا که کشور ما از منظر کنترل کرونا در وضعیت بهتری نسبت به خیلی از کشور‌های دیگر قرار دارد .

  به گفته دهقان ، در موضوع برقراری پرواز‌های خارجی ، سازمان هواپیمایی کشوری تابع مقررات بهداشتی و اعلام وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است .

  وی همچنین در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در پرواز‌های خارجی گفت : بر اساس مصوبه وزارت بهداشت ، از مسافران کشور‌های پرخطر علاوه بر غربالگری و تست کرونا در فرودگاه ، تعهد گرفته می‌شود که به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خانگی باشند و همچنین از مسافران کشور‌های دیگر نیز تست غربالگری کرونا انجام می‌شود .

  معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود : پرواز‌های خارجی که از قبل وجود داشته همچنان برقرار است ، ولی پرواز جدیدی برقرار نشده است و در این خصوص منتظر اعلام شروایط وزارت بهداشت و همچنین تطبیق آن با مقررات بهداشتی دیگر کشور‌ها هستیم .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  تشریح جزئیات پیاده‌سازی غربالگری مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری

  تشریح جزئیات پیاده‌سازی غربالگری مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری

  طبق مصوبه قبلی ‌مسافران حمل و نقل عمومی برون‌شهری باید حتماً برای سفر کد ملی ارائه دهند و با بررسی این کد ملی مشخص می‌شود که این مسافر طبق سامانه وزارت بهداشت مبتلا به کرونا بوده است یا خیر .

  |

  شرکت رجا از فروش بلیت به بیماران کرونایی خودداری می‌کند

  شرکت رجا از فروش بلیت به بیماران کرونایی خودداری می‌کند

  نتیجه تست کرونای افراد متقاضی سفر هنگام خرید بلیت قطار ، بر اساس کد ملی‌های ارسالی ، تطبیق داده شده و در صورتی‌ که هر یک از متقاضیان سفر با قطارهای رجا ، دارای تست مثبت کرونا باشند ، با ارسال پیامکی به وی اعلام می‌شود که امکان صدور بلیت برای ایشان به دلیل تست مثبت کرونا میسر ...

  |

  نظرات کاربران