در حال بارگذاری ...
 • تشریح عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در ۲ ماه نخست امسال

  از ابتدای سال ۹۹ تا آغاز خرداد ماه جاری ، ۵۸۳ فروند شناور به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شد است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بیان اینکه در ۲ ماه سال جاری ، بیش از ۲ میلیون تن کالای غیرنفتی از بزرگترین بندر ایران صادر شد ، از ترانشیپ ۵۴۰ هزار تن کالا و صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی با رشد ۳۲ درصدی خبر داد .

  ‌الله مراد عفیفی‌پور درباره عملکرد ۲ ماه نخست سال ۹۹ در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ، اظهار داشت : در این دوره زمانی ، حجم عملیات جابه‌جایی کالاهای نفتی و غیر نفتی به رقم ۸ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۹۲۰ تن رسید .

  وی حجم تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی را ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۹۲ تن اعلام کرد و گفت : همچنین ۴ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۲۸ تن انواع فرآورده نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که نسبت مدت مشابه سال قبل از رشد ۱۰.۹ درصدی برخوردار بوده است .

  صادرات ۲ میلیون تن انواع کالاهای غیرنفتی

  عفیفی پور اظهار کرد : حجم صادرات این کالاها در بزرگترین بندر تجاری ایران به رقم ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۲۳۸ تن رسید .

  وی از ترانشیپ ۵۴۷ هزار و ۴۲۹ تن کالای غیرنفتی از این بندر به دیگر بنادر منطقه خبر داد .

  ترانزیت ۲۱۹ هزار تن کالای غیرنفتی

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از کابوتاژ ۱۳ هزار و ۹۷۶ تن کالای غیرنفتی در ۲ ماه اخیر ‌گفت و افزود : در مدت زمان یاد شده ، ۲۱۹ هزار و ۴۷۳ تن ترانزیت و یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۱۹ تن از اینگونه کالاها وارد بندر شهید رجایی شد که کاهش ۲۰ درصدی را در این حوزه شاهد هستیم .

  صادرات نفتی ۳۲.۶ درصد افزایش یافت

  عفیفی پور اظهار داشت : در ۲ ماهه نخست امسال‌ یک میلیون و ۷۹۲ هزار تن فرآورده نفتی به خارج از کشور صادر شده که نمودارها رشد ۳۲.۶ درصدی را در این بخش نشان می دهد.

  افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت نفتی

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : در این مدت ، ۲ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۹۴۸ تن‌ ، کابوتاژ و ۱۳ هزار و ۳۴۷ تن فرآورده نفتی ، ترانزیت شد که رشد ۱۰۰ درصدی داشته است .

  تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی

  عفیفی‌پور اظهار کرد : از ابتدای سال ۹۹ تا آغاز خرداد ماه جاری ، ۵۸۳ فروند شناور به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شد است . از مجموع کل شناورهای ورودی به این بندر ، ۴۶۸ فروند مربوط به کشتی‌های دارای تناژ بالای هزار تن و ۱۱۵ فروند مربوط به شناورهای زیر یک‌هزار تن بوده است .
  مطالب مرتبط

  انجام ۴۲ مورد عملیات جستجو و نجات دریایی در هرمزگان از ابتدای سال جاری تاکنون

  انجام ۴۲ مورد عملیات جستجو و نجات دریایی در هرمزگان از ابتدای سال جاری تاکنون

  هایی نظیر برخورداری از ۲۲۰۰ کیلومتر نوار ساحلی ، تردد هزاران کشتی کوچک و بزرگ درآب های حاکمیتی و بنادر استان ، وجود ۱۴ جزیره ، همچنین استقرار ۴۰ مرکز گردشگری دریایی در نقاط مختلف هرمزگان و ... این استان را به مهمترین استان ساحلی کشور تبدیل کرده است .

  |

  نظرات کاربران