در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۹۹ درصدی تردد مسافر از پایانه های مرزی آذربایجان غربی به دلیل شیوع کرونا

  در صورت تصمیم مقامات عالی رتبه دو کشور ایران و ترکیه برای بازگشایی کامل و تردد در پایانه های مرزی ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی آمادگی لازم دارد تا با همکاری نهادهای بهداشتی و درمانی استان نسبت به تردد مسافرین و کامیون ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اقدام کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : به دلیل بسته بودن مرزها در راستای اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بیماری کرونا تردد مسافر در پایانه های مرزی استان در دو ماه اول سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل نزدیک به ۹۹ درصد کاهش داشته است .

  ارسلان شکری افزود : تمام پروتکل های بهداشتی از طرف کشور جمهوری اسلامی ایران مانند نصب گیت های ضدعفونی ورودی و خروجی در پایانه های مرزی استان انجام و موارد بهداشتی رعایت می شود و تا اطلاع ثانوی  تردد در پایانه های مرزی استان بصورت کاملا محدود انجام می شود . بیشترین تردد مسافر در دو ماه اول سال جاری مربوط به ورود ۴۸۶۰ مسافر ایرانی از پایانه مرزی بازرگان بوده است .

  این مقام مسئول افزود : در صورت تصمیم مقامات عالی رتبه دو کشور ایران و ترکیه برای بازگشایی کامل و تردد در پایانه های مرزی ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی آمادگی لازم دارد تا با همکاری نهادهای بهداشتی و درمانی استان نسبت به تردد مسافرین و کامیون ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اقدام کند .

  وی با اشاره به عملیات فاز تکمیلی پایانه بازرگان افزود : در حال حاضر این پروژه بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۵۷ میلیارد ریال برای تکمیل عملیات عمرانی و توسعه این پایانه براورد شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه اقدامات عمرانی با هدف پاسخگویی به حضور مسافران و رانندگان و توسعه زیرساخت‌ها در این پایانه مرزی در حال انجام است، خاطر نشان کرد : اجرای بتن ریزی کف پارکینگ ها ورودی مسافری ، اجرای دیوار سنگی ، عملیات ابنیه و بتن مسلح rd۲ ، اجرای سردرب های اصلی پایانه ، اتاق پمپاژ پساب فضای سبز ، ساخت و نصب درب های صفر مرزی‌ ، اجرای خاکریزی پارکینگ کامیون های آتش زا ( پلتفرم ۷ )‌ ، اجرای گاردریل ، اجرای پیاده روی محوطه ، جابجایی و پخش نخاله های ساختمانی‌ ، ترمیم پل ، اجرای کانال‌های بتنی از اقدامات انجام شده در این پایانه است .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نقش آفرینی فعالان و تلاشگران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با روحیه بسیجی و فعالیت جهادی

  نقش آفرینی فعالان و تلاشگران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با روحیه بسیجی و فعالیت جهادی

  همت و اتحاد رانندگان شریف کشورمان در آن مقطع حساس و حرکت به سمت بنادر جنوبی و تخلیه بنادر نقطه‌ای عطف و مصداقی بارزی از نقش آفرینی این تلاشگران در قالب روحیه بسیجی در تاریخ حمل و نقل جاده ای کشورمان به‌شمار می‌آید ، به‌طوری‌که منجر به ثبت روز ۲۶ آذر در تقویم رسمی کشورمان به ...

  |

  آمادگی ۳۰ اکیپ ثابت و سیار راهداری استان سیستان و بلوچستان برای طرح راهداری زمستانی

  آمادگی ۳۰ اکیپ ثابت و سیار راهداری استان سیستان و بلوچستان برای طرح راهداری زمستانی

  ارائه خدمات مطلوب به هموطنان ، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه‌ها ، ابنیه و تاسیسات موجود در محورهای ارتباطی از اهداف اجرای طرح راهداری زمستانی محسوب می شود .

  |

  نظرات کاربران