در حال بارگذاری ...
 • انجام عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای مواصلاتی استان زنجان

  از اوایل اردیبهشت‌ماه به‌ویژه در دو هفته اخیر، فعالیت اکیپ‌های لکه‌گیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در هشت شهرستان استان آغاز شد و عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای استان در حال انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از انجام عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای این استان خبر داد .

  عبدالحسین علی‌اکبری با اشاره به اینکه در این استان هزار و ۶۲۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و چهار هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی وجود دارد ، گفت : ۲۰۰ کیلومتر از مجموع راه‌های اصلی و فرعی این استان ، آزادراه است و هشت درصد از مجموع آزادراه‌های کشور در این استان قرار دارد .

  او با اشاره به ابلاغ طرح اصلاح کیفی رویه آسفالت راه‌های کشور توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان کرد : از اوایل اردیبهشت‌ماه به‌ویژه در دو هفته اخیر، فعالیت اکیپ‌های لکه‌گیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در هشت شهرستان استان آغاز شد و عملیات لکه‌گیری اضطراری در محورهای استان در حال انجام است .

  علی‌اکبری با بیان اینکه کارهای اساسی را نیز شروع کرده‌ایم ، ادامه داد : مثلا در آزادراه زنجان - قزوین ، پیمانکار عملیات را از سر گرفته است . یعنی پس از آسفالت تراشی و پاکسازی وصله‌های هندسی را انجام می‌دهد . در این آزادراه امسال در حدود ۳۵ میلیارد ریال مجوز برگزاری مناقصه گرفته ایم که انشاالله این عملیات در طول سال انجام خواهد گرفت .

  او عنوان کرد : سال گذشته حدود ۱۱۰ هزار تن آسفالت توسط پیمانکاران مختلف در کل محورهای ارتباطی استان پخش کردیم . همچنین حدود هزار و ۶۰۰ تن از سهمیه قیری که در بخش راه‌های شریانی به ما ابلاغ شده است از طریق پیمانکاران مختلف جذب کرده‌ایم .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان به اقدامات انجام شده در طرح ملی ابرار نیز اشاره و عنوان کرد: در طرح ابرار نیز ۴۵ کیلومتر راه روستایی برای ما مصوب شده بود که دارای ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی است . البته با توجه به اینکه زنجان جزو استان‌های سردسیر کشور است ، این عدد مربوط به فصل کاری گذشته است و با توجه به اینکه شرایط جوی از دو هفته گذشته برای کار مهیا شده است در حال برنامه‌ریزی برای تکمیل این محورها هستیم و امسال این طرح را تکمیل خواهیم کرد .
  مطالب مرتبط

  اجرای عملیات روکش آسفالت گرم در محور نیشابور - کاشمر با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومانی

  اجرای عملیات روکش آسفالت گرم در محور نیشابور - کاشمر با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومانی

  محور فوق ٧۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان نیشابور قرار دارد که از این میان پنج کیلومتر در سنوات گذشته روکش آسفالت گرم اجرا شده است و هم اکنون نیز ٣ کیلومتر دیگر از این محور با آسفالت گرم پوشش داده شد . 

  |

  ایمن سازی فیزیکی ۳۸ باب مدرسه حاشیه راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  ایمن سازی فیزیکی ۳۸ باب مدرسه حاشیه راه‌های استان سیستان و بلوچستان

  با توجه به اینکه بسیاری از عادات و رفتارها در سنین کودکی شکل گرفته و در بزرگسالی تکامل می یابند ، فعالیت های همکاران ما در مدارس حاشیه راه ها ، فرصت ارزشمندی در زمینه آموزش بنیادی و تکمیل زیر ساخت های اصولی در راستای ترویج و تثبیت فرهنگ ترافیک در یک برنامه بلند مدت است که در ...

  |

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  در برخی روستاهای استان کمبودهایی احساس می شود که با توجه به اینکه اعتبارات راه های روستایی امسال صد درصد استانی شده است ، انتظار می رود تا با مساعدت مسئولان استانی و استفاده از منابع سایر دستگاه هایی که می توانند یاری گر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باشند ، روند ...

  |

  نظرات کاربران