در حال بارگذاری ...
 • انتشار آخرین بولتن تحلیلی ایکائو درباره بحران ویروس کرونا

  براساس مدل های علمی و مبتنی بر تاریخچه بحران های گذشته ، ایکائو ، ACI و یاتا ضمن ارائه ارقام و اعداد ، از میزان کاهش تقاضا و ضرر و زیان مالی در حوزه های مختلف ، سناریوهای مختلف بازآفرینی در افق های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت را برای صنعت پیش بینی های لازم را هم به عمل آورده اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاونت برنامه ریزی ، نظارت و امور اقتصادی از ابتدای شروع بحران کرونا (اسفند ۱۳۹۸) با هدف دسترسی تصمیم گیرندگان صنعت هوانوردی ، مدیریت ارشد شرکت و سازمان هواپیمایی و سایر فعالان صنعت هوانوردی ، از روند تغییرات جهانی ، منطقه ای و داخل کشور و کمک به مدیریت بهینه این بحران ، اقدام به تهیه بولتن های تحلیلی بصورت هفتگی کرد .

  انتشار ویروس کرونا موجب بحران سلامت و در پی آن پیامدهای اقتصادی مخرب در سطح جهان شد بطوریکه صنعت هوانوردی و فرودگاهی دنیا بعنوان یکی از عوامل انتقال ویروس ، در سطح کشورها نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند .

  حمیدرضا سیدی معاونت برنامه ریزی ، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها در این باره عنوان کرد : رکود حاصل از این بحران موجب زیان مالی در صنعت هوانوردی و فرودگاهی و صنایع وابسته شد . وسعت این بحران در مقایسه با بحران های گذشته به حدی است که علاوه بر عدم امکان پیش بینی دقیق روند بازآفرینی در ماه های آتی ، دورنمای روشنی را از بازگشت به شرایط پیش از بحران در آینده نزدیک نشان نمی دهد .

  سیدی در ادامه بیان داشت : سازمان ها و نهادهای متولی صنعت همچون ایکائو ، ACI و یاتا در قالب یک همکاری مشترک اقدام به مطالعه و بررسی شرایط و تحولات صنعت در ماه های اخیر کرده اند . براساس مدل های علمی و مبتنی بر تاریخچه بحران های گذشته ، ایکائو ، ACI و یاتا ضمن ارائه ارقام و اعداد ، از میزان کاهش تقاضا و ضرر و زیان مالی در حوزه های مختلف ، سناریوهای مختلف بازآفرینی در افق های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت را برای صنعت پیش بینی های لازم را هم به عمل آورده اند .

  وی اظهار داشت : هدف از ارائه این مدل ها کمک به کشورهای مختلف و شرکت ها و سازمان های فعال در صنعت به جهت اتخاذ سیاست های پولی و مالی و تدوین استراتژی های مناسب با هدف حفظ بقای صنعت ، حفاظت از نیروی انسانی ارزشمند و انجام اقدامات لازم جهت بازآفرینی هرچه سریعتر صنعت به شرایط پیش از بحران و کاهش ضررهای مالی حاصل از آن است . در همین راستا معاونت برنامه ریزی ، نظارت و امور اقتصادی از ابتدای شروع بحران کرونا (اسفند ۱۳۹۸) با هدف دسترسی تصمیم گیرندگان صنعت هوانوردی ، مدیریت ارشد شرکت و سازمان هواپیمایی و سایر فعالان صنعت هوانوردی ، از روند تغییرات جهانی ، منطقه ای و داخل کشور و کمک به مدیریت بهینه این بحران ، اقدام به تهیه بولتن های تحلیلی بصورت هفتگی کرد .

  وی اضافه کرد : اقدامات فوق در قالب یک کارگروه ویژه و با همکاری مشترک و ارزشمند دفتر برنامه ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد ، دفتر بازرگانی و سرمایه گذاری و اداره کل مالی و درآمد توسط گروه همکاری های بین المللی و براساس طبقه بندی اطلاعات به صورت منظم در اختیار هیات مدیره شرکت جهت تصمیم سازی و سایر متخصصان و صاحب نظران صنعت قرار گرفته است .

  گفتنی است ؛ علاوه بر موارد فوق ، تهیه و تدوین بولتن های توصیه ای و تحلیلی مراجع معتبر بین المللی مانند ایکائو ، ACI  و یاتا بطور مستمر توسط گروه همکاری های بین المللی انجام و منتشر شده است .

  یادآور می شود ؛ آخرین بولتن تحلیلی ایکائو در خصوص تاثیرات مخرب و پیامدهای بحران کرونا بر صنعت هواپیمایی دنیا ، حاوی آخرین و به روز ترین آمار و ارقام مربوط به میزان کاهش در تعداد مسافر و پروازهای بین المللی و دلایل آن ، میزان ضرر و زیان در حوزه های فرودگاهی ، شرکت های هواپیمایی و سایر صنایع وابسته در سال میلادی ۲۰۲۰ به همراه آخرین پیش بینی ها و سناریوهای علمی در خصوص نحوه بازآفرینی بخش های مختلف صنعت و برون رفت از آن بوده که امروز منتشر شد و در پورتال همکاری های بین المللی قابل دسترسی است .  

  گفتنی است ؛ با تکیه و بر اساس داده ها و تحلیل های بین المللی و داخلی ، بایستی نسبت به تدوین استراتژی ها و اتخاذ تصمیمات کلان جهت مدیریت این چالش در صنعت هوانوردی کشور اقدام و برای بازگشت هرچه سریعتر به شرایط پیش از بحران تلاش کرد .
  مطالب مرتبط

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  فرودگاه شهدای نوشهر با قدمت ۷۰ سال یکی از فرودگاه های فعال و مهم در راستای ارایه خدمات پروازی و حمل و نقل هوایی محسوب می شود . در این فرودگاه سالیانه حدود ۷۵ هزار مسافر در قالب بیش از ۸۰۰ سورتی پرواز اعزام و پذیرش می شود .

  |

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  اگر در طول مسیر مردم به این تخلف‌ها برخوردند و اگر مسافری شاهد آن بود که راننده فردی را بدون استعلام گیری سوار کرده است می‌تواند در اولین مرکز پلیس راه و یا با سامانه ۱۴۱ این تخلف را گزارش دهد . البته اطمینان داریم هیچ راننده‌ای سلامت خود و جامعه را به خطر نمی‌اندازد و برای یک ...

  |

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  با توجه به تست و استعلام‌های دو مرحله‌ای که از بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌شود ، الزام شرکت‌ها به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر ، فشار مضاعف اقتصادی را به این شرکت‌ها وارد می‌سازد .

  |

  نظرات کاربران