در حال بارگذاری ...
 • روش های ارتقا بهره وری در شرکت راه آهن الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی

  رشد سالیانه بهره وری در برنامه ششم توسعه در بخش حمل و نقل ۲.۱ درصد هدفگذاری شده ، اما هم اکنون رشد بهره وری در بخش حمل و نقل به پنج درصد رسیده است و این نشان می‌دهد که ما شاهد اقدامات مناسب در بخش حمل و نقل حمل نقل در کشور هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان ملی بهره وری ایران گفت : موفقیت روش های ارتقا بهره وری در راه آهن جمهوری اسلامی ایران و عزم همه جانبه مدیریت عالی این شرکت الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی برای ارتقا بهره وری است .

  فاطمه پهلوانی در آستانه روز ملی بهره وری و بهینه سازی مصرف در نشست با معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه آهن افزود : ارائه گزارش کارگروه بهره وری در راه آهن نشان داد ، اقدامات دقیق و تکنیکی ارتقا بهره وری در شرکت راه آهن به خوبی در دست اقدام است و تلاش همه جانبه کارکنان و مدیران راه آهن اهمیت بخشی و حساس بودن بهره وری را در شرکت راه آهن نشان می دهد . با توجه به ارائه این گزارش پیشنهاد کردیم که شرکت راه آهن در روز ۱۱ خرداد ماه سال جاری در سمینار بهره وری که با حضور دستگاهای اجرایی برگزار می شود، دستاوردهای خود را در زمینه ارتقا بهره وری به سایر دستگاههای اجرایی ارائه کند .

  وی تصریح کرد : رشد سالیانه بهره وری در برنامه ششم توسعه در بخش حمل و نقل ۲.۱ درصد هدفگذاری شده ، اما هم اکنون رشد بهره وری در بخش حمل و نقل به پنج درصد رسیده است و این نشان می‌دهد که ما شاهد اقدامات مناسب در بخش حمل و نقل حمل نقل در کشور هستیم .

  پهلوانی با بیان اینکه بهره‌وری از وظایف لاینفک مدیریت های دستگاه‌های اجرایی است ، گفت : در برنامه ششم توسعه برای رشد ۸ درصد اقتصاد ملی ، سهم ۳۵ درصدی از محل بهره وری پیش بینی شده است ، اما عملکرد برنامه ششم توسعه در دو سال اول نشان از تاثیر کاهنده آن بر رشد اقتصادی بوده است و باید تلاش کنیم سهم بهره وری را در تولید ناخالص داخلی افزایش دهیم . ماده ۵ قانون برنامه ششم توسعه تمام دستگاه‌های اجرایی را ملزم کرده است که برنامه‌های خود را برای ارتقای بهره‌وری ارائه کنند و ارائه گزارش برخی از دستگاه‌های اجرایی نشان می دهد که در این زمینه اقدامات ارزشمندی را انجام داده اند .

  پهلوانی در پایان با اشاره به دستاوردهای ارتقا بهره وری در دستگاههای اجرایی گفت : ۶۵ درصد رشد اقتصادی ژاپن در بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ از محل ارتقاء بهره‌وری بوده است در حالی که این کشور هم اکنون با کاهش نیروی اشتغال مواجه شده ، اما این آمار حاکی است که بهره وری در رشد اقتصادی کشورهای جهان بسیار تاثیرگذار بوده است .

  شایان ذکر است ، در پایان این مراسم از اقدامات چهار کارگروه تخصصی بهره وری و از خدمات چهار نفر از کارشناسان شرکت راه آهن در پیاده سازی چرخه مدیریت بهره وری در راه‌آهن در سال ۹۸ با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد .
  مطالب مرتبط

  استقبال اتحادیه بین المللی راه آهن ها از رویداد سه‌شنبه‌های ریلی در شرکت راه آهن

  استقبال اتحادیه بین المللی راه آهن ها از رویداد سه‌شنبه‌های ریلی در شرکت راه آهن

  برای اینکه درک بهتری از شیوه های جدید صورت بگیرد و از این روش ها ، استفاده عملیاتی شود باید تحلیل فنی و اقتصادی از روش های مختلف صورت بگیرد تا تصمیم گیرندگان با دید عمیق تری تصمیمات لازم را اتخاذ کنند .

  |

  ارتقا بهره وری ، استفاده بهینه از امکانات موجود و کاهش هزینه ها از اولویت های اصلی راه آهن

  ارتقا بهره وری ، استفاده بهینه از امکانات موجود و کاهش هزینه ها از اولویت های اصلی راه آهن

  تفکری در راه آهن جا افتاده است که نتیجه آن را در اداره راه آهن می بینیم . خوشبختانه تحقیقات کاربردی توانسته است نیاز امروز راه آهن را با توجه به سرمایه های موجود تامین کند .

  |

  برگزاری مراسم افتتاح پروژه های راه آهن در هفته حمل و نقل به ارزش ۲۷۷ میلیارد تومان

  برگزاری مراسم افتتاح پروژه های راه آهن در هفته حمل و نقل به ارزش ۲۷۷ میلیارد تومان

  ما نیازمند توسعه شبکه ریلی و بهره مند کردن کشور از قطارهای پرسرعت هستیم . امروز در دنیا همه کشورها به سمت قطارهای پرسرعت حرکت کرده‌اند و ما نیز نباید کوتاهی و غفلت داشته باشیم و ضرورت دارد تا به تکنولوژی روز و برتر دنیا برسیم . این یک نیاز برای کشور است و ضرورت دارد تا تلاش ما به ...

  |

  رشد هشت درصدی حمل و نقل ریلی تا پایان آبان ماه نسبت به سال گذشته

  رشد هشت درصدی حمل و نقل ریلی تا پایان آبان ماه نسبت به سال گذشته

  اگر حمل و نقل ریلی را در ۸ ماهه اول امسال نسبت‌ به سال گذشته مقایسه کنیم ، حمل و نقل کامیون ۷ درصد و حمل و نقل ریل ۸ درصد افزایش داشته است ، این نشان می‌دهد که حتی در شرایط کرونا راه آهن و کامیون‌داران و همه کسانی که در حمل و نقل نقش دارند کار بسیار ارزشمندی انجام دادند و ما در ...

  |

  نظرات کاربران