در حال بارگذاری ...
 • ⁣نقشه راه یاتا برای برون رفت از بحران کرونا

  نقشه راه یاتا شروع خوبی برای حمل و نقل هوایی است . زمان بندی بسیار مهم است . دولت ها اهمیت حمل و نقل هوایی را برای بهبود اقتصادی و اجتماعی کشور خوب درک می کنند و بسیاری از آنها قصد دارند تا در ماه های آینده به صورت مرحله ای مرزهای خود را باز کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یاتا اطلاعیه ای منتشر کرد که در آن راهکارهای موقت و چند لایه برای ایمنی زیستی فرودگاه ها و پروازها با هدف تامین اطمینان دولتها و مسافران آمده است .

  نکات مهم این اطلاعیه در ادامه آمده است :

  پیش از پرواز :

  * یاتا به دولتها پیشنهاد می کند که داده های بهداشتی مسافران را قبل از پرواز جمع آوری کنند . سامانه های ویزای الکترونیکی می توانند الگوی خوبی برای دریافت این داده ها باشند .

  در فرودگاه مبداء :

  * محدودیت دسترسی به ساختمان پایانه ها برای کارمندان فرودگاه و شرکتهای هواپیمایی و مسافران .

  * غربالگری دما توسط کارمندان آموزش دیده در ورودی های فرودگاه .

  * مدیریت صف و رعایت فاصله گزاری اجتماعی در تمام مراحل فرودگاهی .

  * استفاده از ماسک برای کارکنان و پوشش مناسب صورت برای مسافران مطابق با مقررات محلی .

  * استفاده از گزینه های خودکار برای دریافت کارت پرواز و برگه بار همراه با هدف کاهش نقاط تماس و صف .

  * بازطراحی گیت های ورود با هدف کاهش تراکم جمعیت در مسیر پذیرش تا خروج از پایانه ها .

  * نظافت مناطقی که بیشتر لمس می شوند. استفاده از مواد ضد عفونی کننده دست مطابق با مقررات محلی .

  در پرواز :

  * استفاده از ماسک برای همه مسافران و استفاده از ماسک غیر جراحی برای خدمه پروازی .

  * ساده سازی پذیرایی و استفاده از خوراکی های بسته بندی شده با هدف کاهش تعامل مسافران و خدمه .

  * پرهیز از تجمع در کابین . برای مثال ممنوعیت صف برای دستشویی .

  * نظافت و ضد عفونی کردن مکرر کابین .

  در فرودگاه مقصد :

  * غربالگری دما توسط کارمندان آموزش دیده .

  * رویه های خودکار برای کنترل گمرک از جمله استفاده از برنامه های تلفن همراه و فناوری های بیومتریک.

  * پردازش سریع تحویل چمدان ها با هدف کاهش ازدحام و صف .

  * ارایه اعلامیه های بهداشتی و توان ردیابی تماس مسافران با هدف کاهش خطر احتمالی انتقال ویروس با مسافران ورودی .

  یاتا تأکید می کند که این اقدامات موقتی است و در بررسی هایی که به تکرار انجام می شود ، قابلیت حذف و اضافه خواهند داشت . یاتا امیدوار است که این اقدامات تا تولید واکسن کرونا بتواند راهگشای افزایش پروازها باشد .

  آزمایش کرونا ویروس :

  یاتا در صورت دستیابی به نتایج مقیاس پذیر ، دقیق و سریع ، از آزمایش کرونا در شروع سفر پشتیبانی می کند . این مهم یک محیط مسافرتی استریل برای اطمینان به مسافران و دولت ها ایجاد می کند .

  گذرنامه های مصونیت پزشکی :

  یاتا از گذرنامه های مصونیت پزشکی برای جدا سازی مسافران سالم به شرط تایید جامعه پزشکی و دولت ها حمایت می کند .

  یاتا بار دیگر مخالفت خود را با فاصله گذاری داخل هواپیما و قرنطینه در هنگام ورود اعلام می کند :

  * عملیات ترکیبی غربالگری دما و توان ردیابی تماس در ورود و خروج از فرودگاه، خطر مسافرت های هوایی را کاهش می دهد .

  * با ماسک زدن در طول پرواز نیازی به رعایت فاصله گزاری داخل هواپیما و یا به عبارتی خالی ماندن صندلی وسط نیست . سیستم تهویه هوای داخل هواپیما مطابق با استانداردهای بیمارستانی عمل می کند .

  شناخت متقابل از اقدامات توافق شده جهانی برای از سرگیری سفرهای بین المللی و داخلی بسیار مهم است . یاتا از دولتها می خواهد که از کارگروه بازیابی حمل ونقل هوایی حمایت کنند . این کارگروه برای مقابله با کرونا ویروس در ایکائو تشکیل شده و وظیفه دارد تا استانداردهای جهانی در این خصوص را تهیه کند.

  نقشه راه یاتا شروع خوبی برای حمل و نقل هوایی است . زمان بندی بسیار مهم است . دولت ها اهمیت حمل و نقل هوایی را برای بهبود اقتصادی و اجتماعی کشور خوب درک می کنند و بسیاری از آنها قصد دارند تا در ماه های آینده به صورت مرحله ای مرزهای خود را باز کنند . ما فرصت کمی داریم تا در مورد استانداردهای اولیه توافق کنیم و از اتصال مجدد جهان پشتیبانی نماییم . این اقدامات با پیشرفت های فناوری و علوم پزشکی تغییر خواهد کرد . عنصر اساسی هماهنگی است .
  مطالب مرتبط

  بر اساس قانون پنجم توسعه بحث شناورسازی قیمت قابل اجراست که با توجه به شیوع کرونا این امر متوقف شد لذا در دی ماه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش قیمت داشتیم که با توجه به درخواست‌هایی که از شرکت های هواپیمایی بخاطر نوسانات ارزی داشتیم ، تغییر و افزایش قیمت‌ها در دستور است که به محض ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری سنگاپور ، در نامه‌ای از حمایت سازمان هواپیمایی کشوری ایران در انتخاب مجدد عضویت این کشور در ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عملیات وارسی پروازی دستگاه‌ها و سیستم‌های کمک ناوبری DME /ILS DME/DVOR و NDB فرودگاه آبادان طی دو روز توسط هواپیمای فلایت چک شرکت ...

  |

  با ایجاد این مرکز با توجه به دانش و مهارت موجود در کادر اساتید کشور ، می توانیم با جذب فراگیرانی در سطح منطقه درآمدزایی ارزی داشته باشیم . در این خصوص پس از چندسال پیگیری زمین مورد نظر در اصفهان خریداری شده و با حمایت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها امیدواریم تا پایان ...

  |

  این ممیزی شامل مواردی مثل ️نحوه و روند دوره‌های مصوب ATSEP ، چگونگی اخذ صلاحیت شغلی (RATING) و مجوزهای کار با تجهیزات CNS بود .

  |

  نظرات کاربران