در حال بارگذاری ...
 • اتمام طرح سراسری ارتقا آسفالت راه‌های استان مرکزی تا قبل از تابستان امسال

  هم اکنون قرارداد با پیمانکاران منعقد شده و پیمانکاران انتخاب شده در محورهای دلیجان - سلفچگان ، دلیجان - محلات ، دلیجان - اصفهان ، گلپایگان - خمین ، الیگودرز - خمین ، اراک - تهران - سلفچگان ، اراک - بروجرد و بویین زهرا مشغول به فعالیت هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی ضمن اعلام این مطلب که ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار به راهداری استان تخصیص یافته است ، گفت : اجرای طرح سراسری ارتقای آسفالت راه‌های استان تا قبل از تابستان امسال به پایان می‌رسد .

  علی زندی‌فر آخرین اقدامات آن اداره کل را در اجرای طرح سراسری لکه‌گیری و روکش آسفالت‌های سطحی جاده‌های شریانی استان ، اعلام کرد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اعلام اینکه سال گذشته از آخر مهرماه بارندگی‌ها آغاز شد و عملا امکان استفاده از آسفالت گرم و ارتقای روکش آسفالت راه‌های شریانی استان فراهم نشد ، گفت : به دلیل بارندگی های سال گذشته که از مهرماه آغاز شد ، استقبال پیمانکاران از اجرای این طرح با انجام مناقصات کم بود . در حوزه ساوه به غیر از محور ساوه - بویین‌زهرا که چند سالی است نگهداری نشده است ، بقیه محورها و راه‌های شریانی ، وضعیت مناسبی دارند . در حوزه دلیجان نیز با توجه به اینکه در فاصله دو تا ۳ سال ، نگهداری از راه‌ها متوقف بود ، مشکلات و معضلاتی وجود دارد که تلاش داریم تا امسال و قبل از پایان تابستان آنها را برطرف کنیم .

  وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۹ اکیپ پیمانکاری در استان مشغول به فعالیت هستند ، توضیح داد : هم اکنون قرارداد با پیمانکاران منعقد شده و پیمانکاران انتخاب شده در محورهای دلیجان - سلفچگان ، دلیجان - محلات ، دلیجان - اصفهان ، گلپایگان - خمین ، الیگودرز - خمین ، اراک - تهران - سلفچگان ، اراک - بروجرد و بویین زهرا مشغول به فعالیت هستند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در عین حال با یادآوری تاکید وزیر راه و شهرسازی و ریاست سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده ای استان مبنی بر لکه‌گیری و رفع چاله‌های موجود در محورهای شریانی استان قبل از عید فطر ، گفت : علاوه بر ۹ اکیپ پیمانکاری ، ۹ اکیپ امانی نیز در جاده‌ها  و محورهای شریانی استان حضور دارند و مشغول به فعالیت هستند . این اکیپ‌ها از ساعت ۷ صبح تا ۱۷ عصر در حال فعالیت هستند و با امکاناتی که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در اختیار دارد تلاش می‌شود تا عید فطر رفع چاله‌های محورهای شریانی انجام شود .

  زندی‌فر تصریح کرد : اجرای طرح سراسری لکه گیری و روکش آسفالت سطحی راه ها و جاده های شریانی تا قبل از پایان تابستان به اتمام می‌رسد .

  وی تخصیص بودجه را به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای سال گذشته و امسال مناسب ارزیابی کرد و گفت : بودجه ملی حوزه راهداری امسال ۷۰ میلیون تومان و سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان به استان مرکزی تخصیص یافت که همین میزان اعتبارات انجام فعالیت را امکانپذیر کرد .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران