در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۱۰ درصدی سهمیه سوخت پایه ناوگان کامیونی درون و برون شهری از اول خرداد

  این کاهش سهمیه سوخت پایه برای ناوگانی که باربرگ و بارنامه دریافت می‌کنند اثری ندارد زیرا آنها سهمیه پیمایشی دریافت می‌کنند که بیشتر است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی سهمیه سوخت پایه ناوگان کامیونی درون و برون شهری از اول خرداد ، گفت : سهمیه پایه در ناوگان برون و درون شهری حداقل ۸۰۰ لیتر و حداکثر ۳ هزار لیتر است .

  فرامرز مداح اظهار داشت : سیستم توزیع سوخت طبق پیمایش و بر مبنای میزان حرکت وسیله نقلیه و کارایی آن تخصیص می‌یابد، اما معمولا زمانی لازم داریم تا در طول این دوره به خودروهای فعال سهمیه سوخت پایه هم بدهیم . با توجه به این که شرایط دریافت باربرگ توسط ناوگان کامیونی درون شهری مناسب شده است و وزارت کشور نیز در این حوزه به خوبی عمل کرده است و از سوی دیگر در بخش ناوگان کامیونی برون شهری استفاده از بارنامه که از مدت‌ها قبل انجام می‌شد به خوبی در حال انجام است ، بنابراین استفاده از سهمیه سوخت پایه ، توجیهی ندارد و باید این سهمیه گازوئیل به تدریج کاهش یابد .

  کاهش سهمیه سوخت پایه ضروری است

  معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت : برای تشویق راننده‌ها در گرفتن باربرگ (برای کامیون‌های درون شهری) و بارنامه (برای کامیون‌های برون شهری) کاهش سهمیه سوخت پایه ضروری است .

  سهمیه پیمایشی سوخت بیشتر از سهمیه پایه است

  مداح تأکید کرد : این کاهش سهمیه سوخت پایه برای ناوگانی که باربرگ و بارنامه دریافت می‌کنند اثری ندارد زیرا آنها سهمیه پیمایشی دریافت می‌کنند که بیشتر است .

  وی با بیان این که نداشتن باربرگ و بارنامه خلاف قانون است ، گفت : وقتی بار توسط ناوگان کامیونی درون و برون شهری جابه جا می‌شود، ضرورت دارد باربرگ و بارنامه اخذ شود .

  کاهش ۱۰ درصد سهمیه پایه گازوئیل ناوگان کامیونی از اول خرداد

  معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : در این راستا از ابتدای خرداد ماه کاهش ۱۰ درصدی سهمیه سوخت پایه ناوگان کامیونی آغاز می‌شود و این روند به تدریج ادامه می‌یابد، اما سهمیه‌های پایه به صورت ناگهانی کاهش نمی‌یابد.

  سهمیه پایه در ناوگان برون و درون شهری بین ۸۰۰ لیتر و ۳ هزار لیتر است

  مداح با بیان این که ناوگان کامیونی ظرفیت‌های مختلف بین ۶ تا ۱۰ تن ،‌ ۱۰ تا ۲۵ تن و ۵۰ تن به بالا دارند ، افزود : هر سهمیه پایه‌ای که این ناوگان دریافت می‌کنند ۱۰ درصد آن کاهش می‌یابد . حداقل سهمیه پایه در ناوگان برون و درون شهری ۸۰۰ لیتر و حداکثر ۳ هزار لیتر است .

  کسانی که باربرگ و بارنامه دریافت می‌کنند نیازی به سهمیه سوخت پایه ندارند

  معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این که به تدریج به سمت صفر شدن سهمیه پایه سوخت ناوگان پیش می‌رویم ، گفت : کسانی که باربرگ و بارنامه دریافت می‌کنند نیازی به سهمیه سوخت پایه ندارند چون سهمیه سوخت پیمایشی دریافت می‌کنند، بنابراین اگر این سهمیه سوخت پایه صفر هم شود ، مشکلی نخواهند داشت .




  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران