در حال بارگذاری ...
 • عرضه بلیت هواپیما با نرخ‌های دامنه تعیین شده مصوب سال ۹۸

  آژانس‌ها و سایت‌های فروش بلیت هواپیما باید حتماً دامنه نرخ‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که مصوبه سال ۹۸ است رعایت کنند و از کف و سقف نرخی عدول نکنند، در حالی که شاهد هستیم در برخی سایت‌ها و آژانس‌ها قیمت‌ها از کف نرخی هم عبور کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه تقاضای سفرهای هوایی افزایش چندانی نداشته است ، گفت : افزایش قیمت بلیت هواپیما نداریم و نرخ‌ها در سقف و کف دامنه نرخی مصوب سال ۹۸ عرضه می‌شود .

  مقصود اسعدی سامانی درباره افزایش تقاضای سفر در ایام پیش رو خصوصا ایام تعطیلات عید فطر ، اظهار داشت : افزایش تقاضای سفر نداشته ایم و در حال حاضر قیمت‌های بلیت هواپیما تقریبا در کف نرخ‌های دامنه تعیین شده مصوب سال ۹۸ به فروش می‌رود و حتی در برخی مسیرها قیمت‌ها کمتر از کف نرخی است .

  عبور از کف و سقف نرخی تخلف است

  وی تأکید کرد : آژانس‌ها و سایت‌های فروش بلیت هواپیما باید حتماً دامنه نرخ‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که مصوبه سال ۹۸ است رعایت کنند و از کف و سقف نرخی عدول نکنند، در حالی که شاهد هستیم در برخی سایت‌ها و آژانس‌ها قیمت‌ها از کف نرخی هم عبور کرده است .

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تأکید بر این که افزایش قیمت بلیت هواپیما نداریم ، گفت : قیمت‌ها در دامنه نرخ‌هایی که در سال ۹۸ مصوب و عرضه شد ، ارائه می‌شود و هیچ کس اجازه تخطی از این نرخ‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ندارد .

  عرضه هواپیما بیش از تقاضای سفر است

  اسعدی سامانی با بیان این که هنوز تقاضای سفر افزایش چندانی نداشته است ، گفت : در حال حاضر عرضه هواپیما بیش از تقاضای سفر است ، بنابراین به نظر می‌رسد شاهد افزایش نرخ‌ها نباشیم ، همین امروز ۲۸ اردیبهشت ۹۹ ، بلیت هواپیما در مسیر پرترددی نظیر تهران - مشهد با قیمت کف نرخ‌ها عرضه می‌شود و یا برای جمعه دوم خرداد نرخ‌ها در همین مسیر تهران ـ مشهد با قیمت‌های کف دامنه در حال عرضه است ، حتی در روز چهارم خرداد که احتمالا عید فطر باشد نیز قیمت‌هایی که وجود دارد کف نرخ‌ها است و این نشان می‌دهد هنوز تقاضای سفر افزایش نیافته است .

  نرخ ها نباید از کف و سقف نرخی عدول کند

  وی ادامه داد : با این حال ممکن است نرخ‌ها در دامنه تعیین شده نوسان داشته باشد ولی هیچ گاه از کف و سقف نرخی عبور نمی‌کند و مسافران در صورت مواجهه با چنین تخلفاتی می‌توانند شکایات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کنند و مطمئن باشند موضوع پیگیری می‌شود .

  در سال گذشته دامنه نرخ شرکت‌های هواپیمایی در مسیرهای داخلی به صورت حداقلی و حداکثری اعلام شد که البته این دامنه نرخ‌ها مربوط به صندلی عادی است ؛ قیمت صندلی‌های تجاری و پروازهای خارجی تابع عرضه و تقاضا است .

  کاربران می‌توانند دامنه نرخ‌های تعیین شده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از قسمت فایل های ضمیمه دانلود نمایند .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران