در حال بارگذاری ...
 • تبدیل فرودگاه آبادان به هاب صادرات و واردات منطقه

  نوسازی ترمینال جدید با پیشرفت ۸۱ درصدی ، بهسازی کامل ترمینال قدیم ، ایجاد سر در جدید فرودگاه ، احیای ۱۷ هزار هکتار فضای سبز و سطوح پروازی ، بهسازی فیبر نوری و دوربین‌ها ، مطالعات سطوح پروازی و گرفتن مشاور ، تامین اعتبار سطوح پروازی و زهکشی باند از جمله اقدام‌های در دست احداث است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر فرودگاه آبادان از تلاش برای اقتصادی کردن فرودگاه آبادان خبر داد و گفت : تصمیم داریم این فرودگاه را به هاب اقتصادی منطقه تبدیل کنیم .

  پروانه سهرابی در مورد مهم‌ترین اقدام‌های انجام شده در سال گذشته گفت : از ۶ ماه دوم سال گذشته تمرکز خود را بر تکمیل پروژه احداث ترمینال جدید فرودگاه گذاشتیم . آن زمان پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما اکنون بیش از ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برنامه‌ریزی‌ها بر این است تا در هفته دولت تکمیل و به بهره برداری برسد .

  سهرابی با اشاره به این که قرار بود در خرداد سال جاری این پروژه افتتاح شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد ، افزود : با وجود تمام مشکلات ناشی از ویروس کرونا ، بهسازی ترمینال قدیم را شروع کرده‌ایم و باید بگویم این ترمینال تغیرات ۱۰۰ درصدی دارد .

  او در این باره ادامه داد : به دلیل وضعیت سوق الجیشی منطقه و نیز استقبال خوب سرمایه‌گذاران در نظر داریم تا فرودگاه آبادان به هاب صادرات و وارات کشور تبدیل شود . برای این منظور با مسئولان اتاق بازرگانی خرمشهر و نیز منطقه آزاد چندین جلسه برگزار کرده ایم ، خوشبختانه استقبال تجار و بازرگانان بسیار خوب بوده و از این که قرار است معاملات اشان در همین فرودگاه انجام بگیرد ، خوشحال اند . می توان از ترمینال قدیم برای پروازهای خارجی استفاده کرد و یک طبقه آن را در اختیار تجار و بازرگانان قرار دهیم تا فرودگاه دروازه صادرات و واردات بشود .

  او با بیان این که ترمینال قدیم تقریبا ۷ هزار و ۶۰۰ متر مساحت دارد ، اظهار کرد : سال گذشته به طور میانگین ماهانه ۹۰۰ پرواز داشتیم و این عدد به هزار و ۲۰۰ پرواز هم رسید ، اکنون مرز زمینی شلمچه باز شده و انتظار داریم دوباره میزان تقاضای سفر افزایش یابد .

  مدیر فرودگاه آبادان با بیان این که این فرودگاه سال گذشته ارزآوری خوبی برای کشور داشته است ، تصریح کرد : به دنبال این هستیم با ایجاد کارگو و توسعه هوانوردی عمومی فرودگاه آبادان را به سمت اقتصادی شدن و درآمدزایی ببریم .

  سهرابی با اشاره به این که اکنون اجرای ۶ پروژه مهم را برنامه ریزی کرده ایم، توضیح داد : نوسازی ترمینال جدید با پیشرفت ۸۱ درصدی ، بهسازی کامل ترمینال قدیم ، ایجاد سر در جدید فرودگاه ، احیای ۱۷ هزار هکتار فضای سبز و سطوح پروازی ، بهسازی فیبر نوری و دوربین‌ها ، مطالعات سطوح پروازی و گرفتن مشاور ، تامین اعتبار سطوح پروازی و زهکشی باند از جمله اقدام‌های در دست احداث است .

  او در خصوص پروازها نیز توضیح داد : در شرایط کرونا اجازه ندادیم فرودگاه غیر عملیاتی شود و از هفته گذشته نیز برخی پروازها مجددا از سرگرفته شده است، تلاش داریم تا پروازهای خارجی هم هر چه زودتر راه اندازی شود . مشهد ، شیراز ، بندرعباس ، تهران و اصفهان بیشتر مقاصد پروازی فرودگاه آبادان به شمار می روند . اکنون در حال برنامه‌ریزی برای پساکرونا هستیم، زیر ساخت‌ها را آماده می کنیم تا بعد از اتمام شرایط کنونی بتوانیم با قوت و توان هر چه بیشتر کار کنیم .
  مطالب مرتبط

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  اگر در طول مسیر مردم به این تخلف‌ها برخوردند و اگر مسافری شاهد آن بود که راننده فردی را بدون استعلام گیری سوار کرده است می‌تواند در اولین مرکز پلیس راه و یا با سامانه ۱۴۱ این تخلف را گزارش دهد . البته اطمینان داریم هیچ راننده‌ای سلامت خود و جامعه را به خطر نمی‌اندازد و برای یک ...

  |

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  با توجه به تست و استعلام‌های دو مرحله‌ای که از بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌شود ، الزام شرکت‌ها به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر ، فشار مضاعف اقتصادی را به این شرکت‌ها وارد می‌سازد .

  |

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران