در حال بارگذاری ...
 • طراحی و ساخت ۲۵ فروند بویه پلی اتیلن اقیانوسی در کشور

  بهره برداری از این بویه ها به منظور حفظ ایمنی آبراه خورموسی ، کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر و کاهش هزینه های بهره برداری از علائم کمک ناوبری در مجتمع بندری امام(ره) از ماه آینده آغاز می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به دنبال طراحی و ساخت ۲۵ فروند بویه پلی اتیلن اقیانوسی برای اولین بار در کشور و تعویض بیش از ۵۰ درصد بویه ها با تولیدات داخلی در آبراه های مجتمع بندری امام خمینی(ره) ، ۳۵۰ هزار دلار صرفه‌جویی ارزی همراه با کاهش هزینه نگهداری در به روز‌رسانی و نگهداری علائم کمک ناوبری حاصل شد .

  عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اعلام پیشرفت ۸۵ درصدی در اجرای پروژه طراحی و ساخت ۲۵ فروند بویه پلی اتیلن خاطر نشان کرد: بویه های پلی اتیلن اقیانوسی برای اولین در کشور با دانش و توان داخلی طراحی و تولید شده است . بهره برداری از این بویه ها به منظور حفظ ایمنی آبراه خورموسی ، کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر و کاهش هزینه های بهره برداری از علائم کمک ناوبری در مجتمع بندری امام(ره) از ماه آینده آغاز می‌شود .

  وی در تشریح مزیت های این نوع از تولیدات داخلی بیان داشت : در همین راستا بیش از ۵۰ درصد بویه های فلزی این بندر با بویه‌های جدید پلی اتیلن جایگزین خواهد شد که با توجه به وزن پایین این بویه ها (در حدود یک تن) نسبت به بویه های فلزی جابه جایی با سهولت و ایمنی بیشتر صورت می گیرد .

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تصریح کرد : ساخت این تعداد بویه در کشور در مقایسه با تأمین بویه پلی اتیلن مشابه خارجی صرفه جویی ارزی معادل ۳۵۰ هزار دلار را به دنبال داشته و  بویه های یاد شده دارای تاییدیه های لازم در طراحی و ساخت از موسسه رده بندی است .
  مطالب مرتبط

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  تطبیق با تقاضای روز کشتیرانی جهان در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  با توجه به ظرفیت های داخلی نیازهای خود را در داخل کشور تولید کردیم و سازمان بنادر و دریانوردی در بخش ناوگان عملیاتی و تجهیزات مورد نیاز به توان داخلی تکیه کرد و خوشبختانه توانست پاسخ خوبی دریافت کند و باید بگوییم  این میزان اتکا به توان داخلی در تاریخ فعالیت سازمان بنادر و ...

  |

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  رونمایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی

  برای نخستین بار در ایران موضوع «بنادر و دریانوردی» در یکصد سال اخیر با بهره‌گیری از اسناد آرشیوی داخلی و خارجی معرفی و دوره بندی و مهمترین ویژگی‌های اجتماعی آن شناسایی شده و راهکارهایی برای توسعه آینده بنادر بر اساس نظریه « دالان های طبیعی زاگرس» ارائه شده است .

  |

  نظرات کاربران