در حال بارگذاری ...
 • احداث و آسفالت ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی در خراسان‌جنوبی طی سال جاری

  در حال حاضر از تعداد ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانواراستان خراسان جنوبی ، ۸۳۵ روستا از راه آسفالته برخوردار است و همانگونه که بیان گردید احداث راه ۴۰ روستا به طول ۲۱۰ کیلومتر در دست اجرا بوده و فقط ۴۳ روستا در مرحله بعدی اقدام قرار دارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی از تکمیل ، احداث و آسفالت ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی خراسان‌جنوبی طی سال جاری خبر داد .

  وحید داعی اظهار داشت : در ابتدای سال ۱۳۹۷ تنها پنج هزار و ۷۰۰ کیلومتر معادل ۴۸ درصد راه‌های روستایی استان آسفالت بود ، در حالی که از مجموع هزار و ۷۸۰ آبادی دارای سکنه استان تنها ۸۲۲ روستای بالای ۲۰ خانوار از نعمت راه آسفالته برخوردار بوده‌اند .

  وی گفت : با توجه به تاکید استاندار محترم ، توسعه روستایی نیز به صورت ویژه و خاص با تدوین سند توسعه روستایی خراسان‌جنوبی در دستور کار قرار گرفت . در این راستا تکمیل شبکه راه روستایی به طول ۵۹۰ کیلومتر و برخورداری ۹۶ روستای محروم در دستورکار قرار گرفت و در فاز اول ، حدود ۳۵۰ کیلومتر هدف‌گذاری شدودر نهایت در سال ۹۸ حدود ۱۳۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی افتتاح و ۲۱۰ کیلومتر برای ۴۰ روستای محروم از راه آسفالته نیز در دست اجرا بوده که ۱۵۰ کیلومتر آن آماده آسفالت است .

  وی گفت : در حال حاضر از تعداد ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان خراسان جنوبی ، ۸۳۵ روستا از راه آسفالته برخوردار است و همانگونه که بیان گردید احداث راه ۴۰ روستا به طول ۲۱۰ کیلومتر در دست اجرا بوده و فقط ۴۳ روستا در مرحله بعدی اقدام قرار دارند .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات روکش آسفالت در گردنه اسدآباد

  انجام عملیات روکش آسفالت در گردنه اسدآباد

  تعریض مسیر گردنه اسدآباد از سوی اداره راه و شهرسازی و اجرای حفاظ بتنی برای ارتقای ایمنی و نصب روشنایی این محور از سوی اداره راهداری همدان از برنامه‌های اصلی به منظور ارتقای ایمنی این محور است .

  |

  کارنامه درخشان دولت در بخش راهسازی استان بوشهر

  کارنامه درخشان دولت در بخش راهسازی استان بوشهر

  به رغم محدودیت منابع اعتباری ، دولت در توسعه راه‌های استان بوشهر گام‌های بلندی برداشته و کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته است به گونه ای که وضعیت محورهای مواصلاتی این استان از نظر ایمنی آمد و شد در جایگاه مطلوبی قرار دارد . 

  |

  ساخت ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر تا پایان دولت در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

  ساخت ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر تا پایان دولت در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

  ما قول دادیم که تا پایان دولت ، سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر را نیز به بهره‌برداری برسانیم که این مهم نیز تا سال آینده به‌تدریج محقق خواهد شد و جمع راه‌های روستایی ساخته‌شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم را به ۱۵ هزار کیلومتر می‌رساند که در نوع خود یک رکورد است .

  |

  نظرات کاربران