در حال بارگذاری ...
 • امکان انجام پرواز خارجی در فرودگاه های استان فارس بر اساس پروتکل‌های بهداشتی

  در بدو ورود مسافران به فرودگاه ، پرسشنامه‌های مذکور در اختیار پرسنل قرنطینه قرار گرفته و با انجام تب سنجی و تست کرونا به صورت موردی، مسافران از فرودگاه ترخیص می‌شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه‎های فارس با اشاره به اینکه عمل به پروتکل‌های بهداشتی ویژه پروازهای داخلی و خارجی ، با دقت رصد می‌شود ، خاطرنشان کرد که انجام پروازهای ورودی خارجی تحت پروتکل‌های خاص وزارت امور خارجه ، امکان پذیر است .

  رضا بدیعی‌فرد با تاکید بر اینکه بعد از شیوع کروناویروس ، پروازهای خارجی فرودگاه‌های استان فارس ، لغو شده است ، گفت : پروازهای ورودی از سایر کشورها به فرودگاه‌های فارس صرفا با هماهنگی وزارت امور خارجه و با هدف انتقال هموطنان ایرانی انجام می‌شود . براساس پروتکل‌های بهداشتی مصوب سازمان هواپیمایی کشوری ، همه مسافران ملزم به تکمیل پرسشنامه‌هایی هستند که زمان پرواز در اختیار آنان قرار می‌گیرد و باید به سئوالات مطرح شده در خصوص سوابق سلامتی خود پاسخ دهند .

  او ادامه داد : در بدو ورود مسافران به فرودگاه ، پرسشنامه‌های مذکور در اختیار پرسنل قرنطینه قرار گرفته و با انجام تب سنجی و تست کرونا به صورت موردی، مسافران از فرودگاه ترخیص می‌شوند .

  مدیرکل فرودگاه‌های فارس به رعایت فاصله گذاری اجتماعی زمان نشستن مسافر در هواپیما هم اشاره و خاطرنشان کرد : در پروازها نیز پروتکل‌های موجود با تاکید بر استفاده از ماسک ، دستکش و رعایت مسائل بهداشت فردی در طول پرواز رعایت می‌شود .‌ اقلام بهداشتی از طرف شرکت‌های هواپیمایی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد .

  بدیعی‌فرد همچنین اضافه کرد : خوشبختانه با اجرای پروتکل‌های بهداشتی تاکنون هیچگونه مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا در فرودگاه شیراز مشاهده نشده است . علاوه بر نظارت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه‌های فارس ، این اداره کل و شرکت‌های مختلف هواپیمایی نیز بر این روند نظارت دارند .

  بدیعی‌فرد جمع آوری چرخ دستی‎های اضافه ، قطع آب سردکن ، تعطیلی اتاق سیگار ، کافی شاپ ، رستوران و ... را از دیگر مواردی عنوان کرد که از زمان شیوع کرونا تاکنون در این فرودگاه اجرایی شده است .

  مدیرکل فرودگاه‌های فارس همچنین با بیان اینکه تعداد پروازهای استان فارس به یک چهارم تقلیل پیدا کرده است ، یادآور شد : در فروردین ماه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل کل پروازها ، مسافران و بار به ترتیب با کاهش ۷۰.۷۹ و ۸۳ درصدی مواجه شده است .
  مطالب مرتبط

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  تخصیص و هزینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه های مازندران

  فرودگاه شهدای نوشهر با قدمت ۷۰ سال یکی از فرودگاه های فعال و مهم در راستای ارایه خدمات پروازی و حمل و نقل هوایی محسوب می شود . در این فرودگاه سالیانه حدود ۷۵ هزار مسافر در قالب بیش از ۸۰۰ سورتی پرواز اعزام و پذیرش می شود .

  |

  نظرات کاربران