در حال بارگذاری ...
 • تقدیر از خدمات شبانه روزی سازمان بنادر و دریانوردی در تخلیه و بارگیری کالا

  موضوع مهم این است که وظیفه سازمان بنادر و دریانوردی که مربوط به تخلیه و بارگیری کالا است با وظیفه سایر دستگاه ها در حوزه تشریفات گمرکی و ترخیص کالا اشتباه گرفته نشود تا بتوانیم ارزیابی درستی از عملکرد بخشی هر یک از مجموعه های مرتبط در زمینه واردات کالا داشته باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نایب رییس اول کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه خدمات سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه تخلیه و بارگیری کالا ارزنده است و جای تقدیر دارد ، گفت : مجموعه فعالیت های این سازمان به همراه گمرک در حوزه ترخیص کالاهای اساسی و بهداشتی در دوران شیوع کرونا "جهادی" بود .

  محمدرضا فاروقی در مورد وضعیت تخلیه و بارگیری و ترخیص کالا از بنادر کشور ، اظهار کرد : در این رابطه مساله مهمی که وجود دارد این است که نباید مقوله تخلیه و بارگیری با تشریفات گمرکی اشتباه گرفته شود و در این بین با  موضوع دیگری نیز تحت عنوان ارائه مجوز از سوی سازمان های مجوز دهنده روبرو هستیم .

  اهمیت فراوان کالاهای اساسی برای اقتصاد کشور

  وی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد تا تخلیه ، بارگیری و تشریفات گمرکی کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی در کم ترین زمان ممکن انجام شود ، گفت : در برهه زمانی کنونی کالاهای استراتژیک از اهمیت بسیار بالایی برای اقتصاد کشور برخوردارند باید بیش از پیش به آن ها توجه شود .

  بنادر محل گذر کالا هستند ، نه ماندگاری

  فاروقی با اشاره به اینکه بنادر نباید به محلی برای ماندگاری کالا تبدیل شوند ، اظهار کرد : بنادر محل گذر کالا هستند اما بعضا به دلایلی نظیر عدم تخصیص ارز به واردکنندگان شاهد ماندگاری کالا در بنادر هستیم که این مساله در حیطه وظایف گمرک و سازمان بنادر و دریانوردی نیست و باید از سوی سایر دستگاه های متولی مدنظر قرار گیرد .

  وظیفه سازمان بنادر در بخش واردات کالا

  نایب رییس اول کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه از زمان پهلوگیری کشتی ، وظیفه تخلیه و بارگیری بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است ، بیان کرد : کالا پس از آن به محوطه های بندری انتقال می یابد و در نهایت قبض انبار به منظور اظهار کالا صادر می شود که مدیریت آن همچنان بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی بوده و از طریق شرکت های خدماتی طرف قرارداد این سازمان فعالیت ها در این بخش مدنظر قرار می گیرد و پس از آن وارد مرحله تشریفات گمرکی می شود .

  فاروقی خاطرنشان کرد : بنابراین موضوع مهم این است که وظیفه سازمان بنادر و دریانوردی که مربوط به تخلیه و بارگیری کالا است با وظیفه سایر دستگاه ها در حوزه تشریفات گمرکی و ترخیص کالا اشتباه گرفته نشود تا بتوانیم ارزیابی درستی از عملکرد بخشی هر یک از مجموعه های مرتبط در زمینه واردات کالا داشته باشیم .
  مطالب مرتبط

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  اگر در طول مسیر مردم به این تخلف‌ها برخوردند و اگر مسافری شاهد آن بود که راننده فردی را بدون استعلام گیری سوار کرده است می‌تواند در اولین مرکز پلیس راه و یا با سامانه ۱۴۱ این تخلف را گزارش دهد . البته اطمینان داریم هیچ راننده‌ای سلامت خود و جامعه را به خطر نمی‌اندازد و برای یک ...

  |

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  با توجه به تست و استعلام‌های دو مرحله‌ای که از بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌شود ، الزام شرکت‌ها به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر ، فشار مضاعف اقتصادی را به این شرکت‌ها وارد می‌سازد .

  |

  تجهیز بندر دیلم بوشهر به سیستم اعلام حریق

  تجهیز بندر دیلم بوشهر به سیستم اعلام حریق

  از دیگر قابلیت های پروژه یاد شده امکان رصد سیستم از راه دور است که این امر می تواند در مانیتور کردن و تشخیص محل وقوع حریق در جهت تسریع حضور آتشنشانان در هنگام بروز حادثه نقش موثری را ایفا کند .

  |

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  بنادر ؛ ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای بخش خصوصی ایجاد کرده است

  بنادر ؛ ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای بخش خصوصی ایجاد کرده است

  یکی از راه‌های افزایش صادرات ، تولید در پسکرانه بنادر است چرا که این امر می‌تواند هزینه تمام شده کالاهای صادراتی را کاهش دهد . تولیدکنندگانی که محصولات صادراتی خود را در پسکرانه بنادر تولید می کنند در قیاس با سایر واحدهای صنعتی مزیت‌های بیشتری دارند .

  |

  نظرات کاربران