در حال بارگذاری ...
 • تسطیح ۷۵ هزار مترمربع از اراضی واقع در راه‌های شهرستان قشم طی سال گذشته

  عملکرد راهداری در حوزه اصلاح قنوها و کانیوها ، برقراری ارتباط و رفع انسداد ناشی از هجوم شن و ماسه ، گریدرزنی ، اصلاح و تسطیح شیب‌بندی شانه‌راه‌های آسفالتی و همچنین اصلاح افتادگی آن‌ها راه‌ها به ترتیب ۲۰ ، ۳ ، ۵۲ ، ۷۵ و ۳۵ کیلومتر بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قشم از تسطیح ۷۵ هزار مترمربع از اراضی واقع در راه‌ها و انجام ۲۰۰ اکیپ گشت راهداری شبانه‌روز در این شهرستان خبر داد .

  محمد دهقانی به منظور تشریح اقدامات یک ساله راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان در سال ۹۸ ، اظهار داشت : در این بازه زمانی ۲۵۰ هزار مترمربع  بوته‌کنی و درخت‌زنی در شانه‌ راه‌ها انجام شده است .

  وی با اشاره به برچیدن ۲۵۰ عدد تابلوهای فرسوده در راه‌ها ، افزود: به منظور تنظیم ورودی و خروجی آبروها نیز پنج هزار و ۸۰۰ مترمربع تسطیح انجام شد . ۲۵ هزار مترمکعب خاکبرداری در زمین‌های نرم و ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب ریزش‌برداری از سطح راه‌ها بخش دیگری از اقدامات یک ساله این اداره به شمار می‌رود .

  دهقانی ادامه داد : عملکرد راهداری در حوزه اصلاح قنوها و کانیوها ، برقراری ارتباط و رفع انسداد ناشی از هجوم شن و ماسه ، گریدرزنی ، اصلاح و تسطیح شیب‌بندی شانه‌راه‌های آسفالتی و همچنین اصلاح افتادگی آن‌ها راه‌ها به ترتیب ۲۰ ، ۳ ، ۵۲ ، ۷۵ و ۳۵ کیلومتر بوده است . در این بازه زمانی ۴۲ هزار مترمکعب مواد حاصل از عملیات خاکی بارگیری و ۵۲ هزار مترمکعب نیز مواد حاصل از این‌گونه عملیات‌ها حمل شده است . هفت هزار متر مسیر هدایت راه ایجاد ، ۳۵۰ عدد تابلو زنگ‌زدایی و ۳۴۰ عدد تابلو نیز نصب شد .

  دهقانی میزان نصب چشم گربه‌ای را پنج هزار عدد عنوان و ابراز داشت : موانع پدهای خاکی برای حفاظت راه آب بردگی برای ۹۰ دستگاه پل ایجاد و حجم لایروبی و رسوب‌برداری نیز هفت هزار و ۴۱۶ مترمکعب است . سه هزار و ۵۰۰ متر از سطوح راه‌ها از لاشه حیوانات ، مواد زائد و مواد نفتی پاکسازی شد و این اقدام در حوزه آثار تصادفات ۲ هزار و ۸۰۰ متر می‌باشد.

  رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قشم با اشاره به پاکسازی و شست‌وشوی سه هزار و ۵۰۰ مترمربع تابلو ، اظهار داشت : ۲۰۰ اکیپ گشت راهداری شبانه‌روز در سال ۹۸ انجام و میزان لکه‌گیری راه‌ها نیز ۶۵۰ تُن است .

  گفتنی است ، بنابر آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قشم ۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه چهار خطه ، ۳۲۵ کیلومتر راه اصلی ، ۲۴ کیلومتر راع فرعی ، ۲۷۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته و ۶۸۰ دستگاه پُل کوچک در این شهرستان وجود دارد .
  مطالب مرتبط

  نیاز به ۶۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای لکه‌گیری و روکش آسفالت محورهای مواصلاتی اورامانات

  نیاز به ۶۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای لکه‌گیری و روکش آسفالت محورهای مواصلاتی اورامانات

  با توجه به محدودیت‌‌های شدید اعتبارات ملی در صورت گشایش منابع اعتباری جدید ، مساعدت لازم به‌‌منظور نگهداری و روکش آسفالت در محورهای شهرستان‌‌های روانسر ، جوانرود ، پاوه و ثلاث باباجانی انجام خواهد شد .

  |

  مدیریت محدودیت تردد جاده ای در خراسان رضوی با استفاده از سامانه های هوشمند

  مدیریت محدودیت تردد جاده ای در خراسان رضوی با استفاده از سامانه های هوشمند

  در حالی که هموطنان از یک هفته پیش برای سفر به مشهد برنامه‌ریزی کرده بودند اما اعلام محدودیت ها تنها ۲۴ ساعت پیش از آغاز تعطیلات صورت گرفت لذا اثرگذار نبود زیرا بسیاری از مردم هنگام حضور در جاده‌ با این محدودیت ها مواجه شدند .

  |

  نظرات کاربران