در حال بارگذاری ...
 • تخلیه و بارگیری همزمان ۶ کشتی در بندر چابهار

  روند تخلیه کالا در بندر چابهار با نرم مثبتی در حال انجام است به گونه ای که کالاهای فله با نرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن در روز و کالاهای مواد معدنی با نرم ۱۰ هزار تن در روز از یک کشتی در این بندر تخلیه می شود .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از تخلیه و بارگیری همزمان ۶ کشتی در بندر چابهار خبر داد .

  بهروز آقایی با اشاره به این که با توجه به شیوع کرونا در کشور تجارت در بندر چابهار رونق گرفته است ، اظهار داشت : خوشبختانه شرایط کار در بندر چابهار به گونه ای است که هم اکنون تخلیه همزمان ۴ کشتی کالای اساسی و یک کشتی کانتینری در این بندر در حال انجام است . مجموع بار کشتی های حامل کالای اساسی ۲۷۴ هزار تن شامل ۲۰۸ هزار تن گندم و ۶۶ هزار تن جو بوده که به صورت مستقیم از کشور مبدا وارد بندر چابهار شده است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : یک کشتی کانتینری نیز امروز در بندر شهید بهشتی پهلو گرفته و عملیات تخلیه آن آغاز شده است‌ .

  آقایی وجود معادن غنی و کارخانه های تولید سیمان و کلینکر را ظرفیت مناسبی برای صادرات از این بندر استراتژیک بر شمرد و اضافه کرد : یک کشتی ۴۵ هزار تنی صادراتی مواد معدنی به مقصد امارات نیز در این بندر در حال بارگیری بوده که این اولین محموله مواد معدنی صادراتی در سال ۹۹ است . با توجه به افزایش ظرفیت بندر چابهار و توسعه این بندر در بخش زیرساختی ، تجهیزاتی و پسکرانه ای و دسترسی به آب های آزاد، اعطای بسته های تشویقی برای صاحبان بار و کالا ، صادرات کالا از این بندر استراتژیک افزایش چشمگیری پیدا کرده است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد : طی دو هفته گذشته در مجموع ۱۱ کشتی حامل کالای اساسی مورد نیاز استان های شرقی از طریق بندر چابهار وارد کشور شده است . روند تخلیه کالا در بندر چابهار با نرم مثبتی در حال انجام است به گونه ای که کالاهای فله با نرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن در روز و کالاهای مواد معدنی با نرم ۱۰ هزار تن در روز از یک کشتی در این بندر تخلیه می شود .

  وی تصریح کرد : اولویت اصلی این اداره کل جلوگیری از رسوب کالا در بنادر به منظور استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بندری و تسریع جریان کالاهای وارداتی است .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نقش آفرینی فعالان و تلاشگران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با روحیه بسیجی و فعالیت جهادی

  نقش آفرینی فعالان و تلاشگران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با روحیه بسیجی و فعالیت جهادی

  همت و اتحاد رانندگان شریف کشورمان در آن مقطع حساس و حرکت به سمت بنادر جنوبی و تخلیه بنادر نقطه‌ای عطف و مصداقی بارزی از نقش آفرینی این تلاشگران در قالب روحیه بسیجی در تاریخ حمل و نقل جاده ای کشورمان به‌شمار می‌آید ، به‌طوری‌که منجر به ثبت روز ۲۶ آذر در تقویم رسمی کشورمان به ...

  |

  نظرات کاربران