در حال بارگذاری ...
 • احداث ۷۸ کیلومتر راه روستایی و بین شهری در استان کردستان طی سال ۹۸

  راه های بین شهری و بزرگراهی در محورهای کامیاران - مریوان ، سنندج - دیواندره ، سقز - مریوان ، بیجار - دیواندره ، بیجار - همدان و بیجار – زنجان و گردنه صلوات آباد سنندج احداث شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت مهندسی وساخت راه و شهرسازی کردستان گفت : طی سال گذشته در این استان ۷۸ کیلومتر راه روستایی و بین شهری جدید احداث شد .

  عطاالله ایرانمنش گفت : این میزان راه احداث شده شامل ۴۰ کیلومتر راه روستایی و ۳۸ کیلومتر راه بین شهری وب زرگراهی است . برای اجرای این میزان راه حدود یک هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۳۰۰ میلیارد ریال آن مربوط به راه روستایی و ۱۶۷۰ میلیارد ریال نیز مربوط به راه های بین شهری است .

  ایرانمنش با اشاره به اینکه ۴۰ کیلومتر راه روستایی احداث شده در سال گذشته در تمام شهرستان های استان انجام شده است ، اضافه کرد : با اجرای این میزان راه میانگین بهره مندی روستاهای استان از راه آسفالته به حدود ۴۹ درصد رسید .

  مدیر ساخت و توسعه راه های راه و شهرسازی کردستان گفت : راه های بین شهری و بزرگراهی نیز در محورهای کامیاران - مریوان ، سنندج - دیواندره ، سقز - مریوان ، بیجار - دیواندره ، بیجار - همدان و بیجار – زنجان و گردنه صلوات آباد سنندج احداث شده است .
  مطالب مرتبط

  کارنامه درخشان دولت در بخش راهسازی استان بوشهر

  کارنامه درخشان دولت در بخش راهسازی استان بوشهر

  به رغم محدودیت منابع اعتباری ، دولت در توسعه راه‌های استان بوشهر گام‌های بلندی برداشته و کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته است به گونه ای که وضعیت محورهای مواصلاتی این استان از نظر ایمنی آمد و شد در جایگاه مطلوبی قرار دارد . 

  |

  ساخت ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر تا پایان دولت در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

  ساخت ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر تا پایان دولت در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

  ما قول دادیم که تا پایان دولت ، سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر را نیز به بهره‌برداری برسانیم که این مهم نیز تا سال آینده به‌تدریج محقق خواهد شد و جمع راه‌های روستایی ساخته‌شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم را به ۱۵ هزار کیلومتر می‌رساند که در نوع خود یک رکورد است .

  |

  نظرات کاربران