در حال بارگذاری ...
 • موفقیت سازمان بنادر در عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در شرایط شیوع کرونا

  باید با تدوین برنامه ای جامع در این زمینه ، منابع تازه ای برای احیا و نگهداری زیرساخت ها و اماکن بندری اختصاص داد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد : این سازمان با ارائه خدمات کیفی به کشتی های ورودی حامل کالاهای اساسی موجب افزایش امنیت غذایی کشور شده و عملکرد موفقی را در عملیات تخلیه و بارگیری این کالاها در شرایط شیوع ویروس کرونا داشته است .

  محمد راستاد در نشست مشترک شورای معاونین اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تلاش بی وقفه نیروهای عملیاتی در بنادر برای ارائه خدمات با کیفیت و مناسب به کشتی های ورودی حامل کالاهای اساسی که موجب افزایش امنیت غذایی کشور شده است ، بیان کرد : در پی اظهار رضایت معاون اول رئیس جمهوری در خصوص عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی ، باید عنوان کرد که این سازمان از آزمون ها سربلند بیرون آمده است .

  وی با تاکید بر بر حفظ و مرمت زیرساخت های موجود در بخش های مختلف مجتمع بندری امام خمینی (ره) ، گفت : نگهداری و بهسازی این زیرساخت ها باید در اولویت قرار گیرد و سیاستگذاری های جدیدی در این خصوص لحاظ شود .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین بر اقدام جهادی برای تعمیر و احیای  زیر ساخت و اماکن بندری تأکید کرد و افزود : باید با تدوین برنامه ای جامع در این زمینه ، منابع تازه ای برای احیا و نگهداری زیرساخت ها و اماکن بندری اختصاص داد .

  باید خاطرنشان کرد که در این نشست ، عملکرد ، خدمات شاخص و چالش های پیش روی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان درحوزه‌های امور بندری ، سرمایه گذاری ، دریایی ، فنی و نگهداری ، مهندسی و عمران و منابع انسانی بررسی کرد .

  راستاد با استقبال از ابداعات و نوآوری های این اداره کل در طراحی نرم افزارهای مدیریتی ، بر لزوم همکاری با مجموعه فاوای سازمان بنادر و دریانوردی جهت بهره گیری و عملیاتی کردن کامل آن در سایر بنادر تأکید کرد .

  وی همچنین با اشاره به اینکه موقعیت و شرایط لنگرگاه های خارجی و داخلی در بندر امام خمینی(ره) به نحوی است که کشتی های ورودی ، نیازمند تهیه آذوقه در این بندر هستند ، اظهار کرد : از این فرصت می توان برای جلب رضایت بیشتر مشتریان و ایجاد فرصت های اشتغال و درآمدزایی بهره برد .

  رونمایی از دو نرم افزار پایش خدمات دریایی و بندری با بهره گیری از توان داخلی

  همچنین در این نشست عادل دریس ؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با تأکید بر لزوم بهره گیری از بسترهای IT و ابزارهای نرم افزاری برای شناسایی و شفاف سازی چالش های موجود، گفت: باید برنامه ریزی لازم برای رفع این چالش ها صورت گیرد .

  وی ادامه داد : دو نرم افزار پایش شناورها ، مراحل ورود تا خروج شناورها را رصد و پیگیری می کند و همچنین نرم افزار پایش حمل درون محوطه‌ ای کامیون ، با هدف رصد لحظه به لحظه حرکت کامیون های حامل بار از پای کشتی تا انبار طراحی شده است . این دو نرم افزار دستاورد کارشناسان توانمند داخلی است که با بهره گیری از آن ها ، بهره وری فعالیت های بندری و دریایی و رضایت مشتریان ارتقا می یابد .

  دریس همچنین ضمن ارائه دستاوردها و خدمات قابل توجه مجتمع بندری امام خمینی(ره) در بخش های عملیات بندری و دریایی ، پیشنهادها و راهکارهایی را برای رفع برخی از این چالش ها مطرح کرد .

  گفتنی است مدیرعامل بنادر و دریانوردی در جریان سفر یک روزه خود به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) ، از پروژه های احداث رمپ و لوپ تقاطع غیر همسطح و جاده کمربندی بندر امام خمینی(ره) به آبادان که با هدف مسئولیت های اجتماعی به منظور تسهیل وضعیت ترافیکی و کاهش فشار بر زیرساخت های شهری با پیشرفت قابل ملاحظه ای در دست اجرا است ، بازدید کرد .

  علاوه بر این معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از از پروژه های مختلف عمرانی ، سرمایه گذاری مجتمع بندری امام خمینی (ره) از آخرین تحولات و پیشرفت های آنان مطلع شد .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران