در حال بارگذاری ...
 • صدور مجوز مرکز آموزش از راه دوره خلبانی برای اولین بار در کشور

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر گواهینامه های پرسنل هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور مجوز مرکز آموزش از راه دوره خلبانی برای اولین بار در کشور خبر داد .

  محمدعلی خیری اظهار داشت : شرکت توسعه هوانوردی هوشمند رسام اولین مرکزی است که موفق به اجابت استانداردهای آموزشی از راه دور با دامنه اختیارات IR(A)Modular, Theoretical Training و ATP (A) Modular و کسب گواهینامه آموزشی  (ATOC) به شماره IR.ATO. 38 شد .

  وی افزود : به علت شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز پیشگیری  از انفصال و وقفه بیش از حد آموزش های منتهی به License در حوزه هواپیمایی ، برای سایر متقاضیان مراکز آموزشی و شرکت های هواپیمایی نیز ، با رعایت دیگر الزامات ، با دستور ریاست سازمان مجوز موقت، تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۹ ، به روش آموزش از راه دور برای مراکز خلبانی صادر شد .

  خیری تصریح کرد : این مجوز موقت ، صرفا برای پیوستگی آموزشی دوره هایی است که بر اساس اختیارات مندرج در ATO ، در حال برگزاری می باشد. لذا این مراکز مجاز به ثبت نام و جذب دانشجو به روش آموزش از راه دور (Distance Learning) نمی باشند . در صورت تقاضا برای آموزش دایمی از راه دور ، لازم است ، فرایندها و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری را طی و نسبت به اخذ مجوزهای مربوطه اقدام نمایند .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران