در حال بارگذاری ...
 • بررسی دغدغه های رانندگان و ناوگان حمل و نقل جاده‌ای مسافربری

  با توجه به اهمیت بخش حمل و نقل در اقتصاد کشور ، تسهیلات و بسته های حمایتی برای این بخش در نظر گرفته شده است که در دست پیگیری و اقدام است و با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط به شرکت‌ها و رانندگان اعلام می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در نشست کمیته راهبری بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافربری با حضور معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و روسای انجمن ها و کانون های شرکت های حمل و نقل مسافربری و رانندگان ، دغدغه های شرکت ها و رانندگان حمل و نقل جاده‌ای مسافربری کشور در شرایط موجود مورد بررسی قرار گرفت .

  مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان با تقدیر از تلاش های شرکت ها و رانندگان بخش حمل و نقل مسافربری در جابه جایی ایمن و با رعایت ضوابط و اصول بهداشتی درشرایط کرونا در کشور اظهار داشت : یکی از شاخص‌های اصلی موفقیت در شرایط موجود درک متقابل بخش حاکمیتی و تشکل‌های صنفی است تا در نتیجه شناسایی مشکلات و ارائه راهکار ها تعادل میان رضایتمندی عمومی جامعه و بخش حمل و نقل جاده ای برقرار شود .

  قربانی با تاکید بر این که از همه توان و ظرفیت های وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای رسیدگی به مطالبات شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان به کار گرفته می‌شود ، افزود : با توجه به اهمیت بخش حمل و نقل در اقتصاد کشور ، تسهیلات و بسته های حمایتی برای این بخش در نظر گرفته شده است که در دست پیگیری و اقدام است و با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط به شرکت‌ها و رانندگان اعلام می‌شود .

   بر اساس این گزارش ، داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این نشست گزارشی از اقدامات و برنامه‌های این سازمان در ایام مقابله با کرونا ارائه کرد و افزود : در راستای رسیدگی به مطالبات شرکت ها و رانندگان در شرایط موجود اقداماتی از جمله پیشنهاد بخشودگی اجاره بهای غرفه شرکت ها ، بخشودگی مالیات عملکرد شرکت ها ، آب و برق مصرفی ، تمدید مهلت پروانه فعالیت شرکت ها ، افزایش نرخ کرایه مصوب  ، ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت  ، معوق  نمودن پرداخت حق بیمه رانندگان ، به دستگاهها و مراجع ذیربط اعلام شده است و تا حصول نتیجه مورد پیگیری قرار می گیرد .

  گفتنی است نمایندگان انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی نیز مشکلات شرکت های حمل و نقل و رانندگان را بیان کردند و خواستار رسیدگی هرچه سریعتر از سوی بخش حاکمیتی به این مشکلات شدند .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نقش آفرینی فعالان و تلاشگران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با روحیه بسیجی و فعالیت جهادی

  نقش آفرینی فعالان و تلاشگران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با روحیه بسیجی و فعالیت جهادی

  همت و اتحاد رانندگان شریف کشورمان در آن مقطع حساس و حرکت به سمت بنادر جنوبی و تخلیه بنادر نقطه‌ای عطف و مصداقی بارزی از نقش آفرینی این تلاشگران در قالب روحیه بسیجی در تاریخ حمل و نقل جاده ای کشورمان به‌شمار می‌آید ، به‌طوری‌که منجر به ثبت روز ۲۶ آذر در تقویم رسمی کشورمان به ...

  |

  آمادگی ۳۰ اکیپ ثابت و سیار راهداری استان سیستان و بلوچستان برای طرح راهداری زمستانی

  آمادگی ۳۰ اکیپ ثابت و سیار راهداری استان سیستان و بلوچستان برای طرح راهداری زمستانی

  ارائه خدمات مطلوب به هموطنان ، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه‌ها ، ابنیه و تاسیسات موجود در محورهای ارتباطی از اهداف اجرای طرح راهداری زمستانی محسوب می شود .

  |

  نظرات کاربران