در حال بارگذاری ...
 • انجام عملیات هیدروگرافی در بنادر تجاری و نفتی خلیج فارس

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : هیدروگرافی در بنادر تجاری و نفتی خلیج فارس انجام شد .

  اله مراد عفیفی پور با اشاره به هدف گذاری انجام شده در اجرای طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی ، اظهار داشت : حفاظت از منابع اکولوژیک ساحلی و دریایی و حصول اطمینان از پایداری این منابع در آینده ، جلوگیری از آلودگی محیط زیست در سواحل ، حفاظت از سلامت عمومی جوامع محلی و تاسیسات ساحلی در مقابل مخاطرات محیطی و همچنین ایجاد زمینه برای شکوفایی اقتصادی و برقراری توسعه پایدار در مناطق ساحلی مهمترین مولفه ها در فرآیند اجرای این طرح است .

  وی صدور و تمدید ۲۰ مجوز ساخت و بهره برداری از سازه ها و تاسیسات ساحلی و دریایی در هرمزگان ، انجام هیدرو گرافی بنادر تجاری هرمزگان وبندر نفتی خلیج فارس ، ایجاد هشت ایستگاه بنج مارک ماندگار در مجتمع بندری شهید رجایی و همچنین راه اندازی ایستگاه مطالعات و پایش لحظه ای جریانات و پارامترهای محیط زیستی تاثیر گذار بر سازه ها و تجهیزات دریایی این بندر را مهمترین اقدامات صورت گرفته در این حوزه برشمرد .
  مطالب مرتبط

  بخش خصوصی ترانزیت را با قدرت به پیش خواهد برد

  بخش خصوصی ترانزیت را با قدرت به پیش خواهد برد

  توسعه ترانزیت ‌می‌تواند درآمدهای ارزی کشور را افزایش دهد و انتفاعی ملی در پی داشته باشد . البته علاوه بر ابعاد اقتصادی این فعالیت ، زمانی که ترانزیت در کشور توسعه پیدا کند ، امنیت نیز تقویت ‌می‌شود .

  |

  نظرات کاربران