در حال بارگذاری ...
 • تولید ۲ هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

  ‌در سال ۹۸ تعداد ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان نو و بازسازی شده وارد شبکه ریلی شد که امیدوارم با امسال نیز ۲ هزار دستگاه ناوگان ریلی وارد شبکه شود و در سال ۱۴۰۰ شاهد راه‌آهن توسعه ‌یافته در کشور باشیم که بتواند سهم خود را در اقتصاد ملی و منطقه‌ای بیش از پیش افزایش دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تولید ۲ هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی در دستور کار قرار گرفته است گفت : امیدواریم تا پیش از پایان دولت دوازدهم ۱۲۰۰ کیلومتر خط آهن به شبکه ریلی کشور اضافه شود .

  محمد اسلامی در مراسم بهره برداری از ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی افزود : شرکت راه‌آهن با مشارکت سرمایه‌گذاران احداث ۲۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر خط فرعی ریلی برنامه ریزی کرده است که تکمیل خط دوم کرج ـ قزوین و بافق ـ اصفهان از آن جمله است . مهمترین خط ریلی ما که ترافیک سنگین دارد خط بافق ـ تربت‌حیدریه است که امیدواریم با احداث خط دوم این مسیر با همکاری سرمایه‌گذار این مشکل برطرف شود .

  اسلامی اظهار داشت : ‌در سال ۹۸ تعداد ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان نو و بازسازی شده وارد شبکه ریلی شد که امیدوارم با امسال نیز ۲ هزار دستگاه ناوگان ریلی وارد شبکه شود و در سال ۱۴۰۰ شاهد راه‌آهن توسعه ‌یافته در کشور باشیم که بتواند سهم خود را در اقتصاد ملی و منطقه‌ای بیش از پیش افزایش دهد . در سال جاری خط آهن بستان‌آباد ـ تبریز افتتاح می‌شود که موجب می شود فاصله زمانی سیر قطارها بین تهران تا تبریز ۵.۵ ساعت کاهش یابد .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید در مبدأ و مقصد کالا از نقطه صفر تا نقطه پایان روی ریل حرکت کند و سهم ریل در جابه‌جایی کالا افزایش یابد ، اظهار داشت : در پایانه‌های تخلیه و بارگیری ضرورت دارد سیستم مکانیزه گسترده‌تری به کار گرفته شود که خواب واگن‌های باری کاهش یابد .

  وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت ایمن‌سازی تقاطع‌های ریلی تاکید کرد و گفت : ایجاد خط دوم ریلی برای ارتقاء راندمان سیر قطارها ضروری است و از این طریق سرعت حرکت قطار برای رسیدن به مقصد معنا پیدا می کند .

  وزیر راه و شهرسازی افزود : در سال جهش تولید و با اهتمام ویژه رئیس ‌جمهور امیدواریم بتوانیم در حوزه ترانزیت ریلی گام‌های بزرگتری برداریم . آمار عملکردی نشان می‌دهد می‌توان سهم ریل را در ترانزیت کالا افزایش داد . در دوره ۳۵ روزه رشد ۲۵ درصدی حمل بار در راه‌آهن گام مثبتی در این بخش است .
  مطالب مرتبط

  بررسی آخرین وضعیت همکاری میان دو شرکت راه آهن و ایران خودرو

  بررسی آخرین وضعیت همکاری میان دو شرکت راه آهن و ایران خودرو

  خانواده بزرگراه آهن در سال جهش تولید و با هدف قطع وابستگی صنعت ریلی کشور به خارج و همچنین با همکاری عموم صنعتگران و شرکت های دانش بنیان ، زمینه را برای داخلی سازی قطعات و تجهیزات ریلی فراهم کرده و بدین منظور سامانه جامع رونق و جهش تولید صنعت ریلی را ایجاد کرده است .

  |

  ارتقا ظرفیت بنادر کشور به ۲۸۰ میلیون تن تا پایان دولت دوازدهم

  ارتقا ظرفیت بنادر کشور به ۲۸۰ میلیون تن تا پایان دولت دوازدهم

  تا کنون نیمی از تعهدات سال جاری برای احداث نوار ساحلی در محدوده هرمزگان اجرایی شده و تا پایان سال تعهدات وزارت راه به‌طور کامل انجام می شود که  اگر پیمانکاران تسهیلات لازم را دریافت کنند ، این امکان وجود دارد که دو برابر این میزان تا پایان دولت به بهره برداری برسد .

  |

  نظرات کاربران