در حال بارگذاری ...
 • فعالیت بی وقفه بخش حمل و نقل جاده ای کالا در شرایط شیوع ویروس کرونا

  بر خلاف زمین گیر شدن تردد ناوگان جاده‌ای حمل مسافر در مجموع حمل و نقل کالای داخلی در استان خراسان رضوی طی فروردین ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال تغییری نداشته است هرچند برخی محدودیت ها در خصوص کرونا وجود داشته و رانندگان ناوگان یاد شده فاصله گذاری اجتماعی را در فعالیت های خود رعایت کرده‌اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تاثیر بحران ناشی از بیماری همه‌گیر کرونا بر بخش حمل و نقل جاده‌ای گر چه کار جابه‌جایی مسافران بین‌شهری را ظرف دو ماه اخیر تا حد توقف کاهش داد اما بخش باربری و جابه‌جایی کالاهای اساسی از بنادر خلیج فارس به خراسان رضوی به مدد رانندگان وظیفه‌شناس همچنان به کار خود ادامه داد .

  بر اساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در دو ماه گذشته ١٤ میلیون تن کالای اساسی با مشارکت ١٣٠ هزار راننده کامیون از بنادر کشور حمل شده است .

  طبق بررسی‌های صورت گرفته در فاصله زمانی اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به میزان ۶۴ میلیون تن بار بیشتر در مقایسه با اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ جا به جا شده است که این مسأله نشان می‌دهد اقتصاد ایران به ویژه در بخش حمل و نقل کالا در شرایط همه گیری ویروس کرونا کاملاً فعال بوده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی در این خصوص گفت : در مجموع ۲۹۰ شرکت حمل و نقل داخلی کالا در استان با حدود ۴۲ هزار راننده فعالیت دارند .

  ابراهیم نصری افزود : در مجموع این شرکت ها ۳۰ هزار دستگاه ناوگان در اختیار دارند که از امسال با وجود محدودیت های مختلف در بخش حمل و نقل ، فعالیت بسیار خوبی در حوزه جا به جایی کالا به ویژه کالای اساسی از بندر چابهار به مقاصد مختلف در استان داشته اند .

  مدیرکل حمل و نقل کالا در اداره‌کل راهداری خراسان رضوی نیز گفت : بخش نخست حمل کالای اساسی از چابهار به استان از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۳۰ فروردین ماه گذشته با حمل ۵۲ هزار تن کالا انجام شد .

  محمدعلی خانی افزود : در این مدت ۵۰ هزار تن گندم و دو هزار تن برنج به وسیله هزار و ۹۵۰ دستگاه کامیون به مقاصد گوناگون استان ارسال شد که نشان دهنده فعالیت بسیار موثر شرکتهای حمل ونقل در جا به جایی این حجم از کالای اساسی بوده است .

  وی ادامه داد : بر خلاف زمین گیر شدن تردد ناوگان جاده‌ای حمل مسافر در مجموع حمل و نقل کالای داخلی در استان خراسان رضوی طی فروردین ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال تغییری نداشته است هرچند برخی محدودیت ها در خصوص کرونا وجود داشته و رانندگان ناوگان یاد شده فاصله گذاری اجتماعی را در فعالیت های خود رعایت کرده‌اند .

  مدیرکل حمل و نقل کالا در اداره‌کل راهداری خراسان رضوی گفت : هر ساله با توجه به تردد پرحجم نوروزی خودروها در جاده‌های کشور از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین محدودیتهایی برای تردد ناوگان حمل بار ایجاد می شد که خوشبختانه امسال به دلیل کاهش سفرهای جاده ای این محدودیت ها نبود واین مساله به تردد روان تر کالا در مسیر جاده های استان کمک کرد . هم‌اینک پس از یک وقفه چند روزه ، از روز جمعه پنجم اردیبهشت ماه ، بارگیری بخش دوم محموله کالای اساسی استان به حجم تقریبی ۳۲ هزار تن کالا از بندر چابهار آغاز شده است .  
  مطالب مرتبط

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  با توجه به تست و استعلام‌های دو مرحله‌ای که از بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌شود ، الزام شرکت‌ها به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر ، فشار مضاعف اقتصادی را به این شرکت‌ها وارد می‌سازد .

  |

  تشریح اقدامات اداره راهداری شهرستان دیهوک در حوزه راهداری زمستانی

  تشریح اقدامات اداره راهداری شهرستان دیهوک در حوزه راهداری زمستانی

  تبدیل آبنما به پل ، اجرای ۲ باب استراحتگاه بین راهی رانندگان ، تکمیل اصلاح پیچ پرحادثه ، احداث تعداد ۱۴ دستگاه پل ، ترمیم خسارات وارده به ابنیه فنی ناشی از سیل در طول حوزه استحفاظی اداره دیهوک ، تجهیز و راه اندازی راهدارخانه دیگ رستم را می توان از پروژه های اجرایی اداره نام برد ...

  |

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران