در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت پروازهای مسافری داخلی

  در بخش حمل و نقل هوایی ما با شیوه‌نامه‌ای که به شرکت‌های هواپیمایی ، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و دیگر دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی ابلاغ کرده‌ایم تلاش شده است پروازها در کنار ایمن بودن کاملا سلامت باشند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه مسافر در ورودی ترمینال های مهرآباد از طریق دوربین های حرارتی معاینه می شود ، گفت : در پروازهای محدودی که داریم حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت تکمیل می شود و مسافران از هم فاصله دارند .

  رضا جعفرزاده درباره آخرین وضعیت پروازهای مسافری داخلی اظهار داشت : در حال حاضر ۹۰ درصد پروازهای شرکت‌های هواپیمای داخلی به دلیل شیوع کرونا و کاهش سفرها ، انجام نمی‌شود .

  انجام پروازها با ضریب اشغال کمتر از ۶۰ درصد

  وی در پاسخ به این مورد که طبق گفته برخی مسافران در پروازها فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود ، بیان کرد : در ۹۰ درصد از این ۱۰ درصد پرواز در حال انجام ، ضریب اشغال صندلی کمتر از ۶۰ درصد است و به ندرت پروازهایی داریم که با صندلی تکمیل شده پرواز کند‌ و همین امر موجب فاصله مسافران از یکدیگر در پروازها می‌شود . سازمان هواپیمای کشوری شیوه‌نامه مقابله با کرونا را به همه بخش‌های صنعت حمل و نقل هوایی، ابلاغ و تاکید کرده است رعایت اصول بهداشتی طبق شیوه‌نامه انجام شود تا نظرات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه تامین شود .

  امکان خوداظهاری بیماری از سوی مسافر

  جعفرزاده بیان کرد : طبق این شیوه نامه اظهار نامه شخصی به مسافران داده می‌شود تا اگر بیماری خاصی دارند در آن اظهارنامه اعلام کنند .

  کنترل مسافران در ورودی ترمینال ها با دوربین های حرارتی

  وی افزود : کنترل و معاینه مسافران در ورودی ترمینال انجام می‌شود وچنانچه مسافر آثاری از بیماری داشته باشد به جهت سلامت بقیه مسافران از انجام پرواز منع می‌شود .

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سؤال که آیا معاینه مسافر به طریق تب سنجی در ورودی ترمینال‌ها انجام می‌شود ؟ توضیح داد :‌ در حال حاضر دوربین‌های حرارتی در ترمینال فرودگاه مهرآباد نصب شده و هر مسافر به محض ورود به سالن ، از طریق این دوربین‌ها چک می‌شود و اگر از نظر حرارت بدن ، درجه تب بالا داشته باشد ، مسئولان به مسافر مراجعه کرده و پس از ارائه توضیح ، وی را از انجام سفر منصرف می‌کنند و بدین ترتیب نیاز به معاینه مسافر به صورت دستی نیست .

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت :‌ در بخش حمل و نقل هوایی ما با شیوه‌نامه‌ای که به شرکت‌های هواپیمایی ، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و دیگر دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی ابلاغ کرده‌ایم تلاش شده است پروازها در کنار ایمن بودن کاملا سلامت باشند .

  جعفرزاده در پاسخ به این سؤال که آیا در روزهای اخیر شاهد افزایش پروازها بوده‌ایم ، گفت : فعلا خیر ، افزایش پروازها بستگی به عادی شدن شرایط مرکز گردشگری ، سیاحتی و زیارتی دارد و موضوع سرویس دهی به مسافر در این مراکز برای استقبال از سفر مهم است .

  شرکت های هواپیمایی داخلی بدهی به آژانس ها ندارند

  وی در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت‌های هواپیمایی بدهی به آژانس‌ها بابت ابطال و استرداد بلیت دارند ؟ گفت : در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی داخلی بدهی به آژانس‌های مسافرتی ندارند .

  حذف کترینگ در پروازها به دلیل شیوع بیماری بود

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در پاسخ به این سؤال که چرا در پروازها کترینگ و پذیرایی غذا ، حذف شده است ، گفت : در حوزه کترینگ و پذیرایی از مسافر ، نظارت‌ها سخت‌گیرانه‌تر شده است و شرکت‌های هواپیمایی به دلیل شیوع کرونا فعلا کترینگ را حذف کرده‌اند اما پذیرایی از مسافر با میوه انجام می‌شود .
  مطالب مرتبط

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  اگر در طول مسیر مردم به این تخلف‌ها برخوردند و اگر مسافری شاهد آن بود که راننده فردی را بدون استعلام گیری سوار کرده است می‌تواند در اولین مرکز پلیس راه و یا با سامانه ۱۴۱ این تخلف را گزارش دهد . البته اطمینان داریم هیچ راننده‌ای سلامت خود و جامعه را به خطر نمی‌اندازد و برای یک ...

  |

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  با توجه به تست و استعلام‌های دو مرحله‌ای که از بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌شود ، الزام شرکت‌ها به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر ، فشار مضاعف اقتصادی را به این شرکت‌ها وارد می‌سازد .

  |

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران