در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ شیوه نامه اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا به تمام بخش های صنعت حمل و نقل هوایی

  رعایت مقررات این شیوه نامه و پروتکل های مصوب بهداشتی توسط کلیه شرکت ها و ذینفعان صنعت هوانوردی در این شرایط امری ضروری و لازم است . لذا برای استمرار حداقلی پروازهای داخلی و بین المللی برای جابجایی امن و ایمن مسافر ، رعایت مقررات بهداشتی الزامی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تدوین شیوه نامه اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا ویروس و ابلاغ آن به تمامی بخش های صنعت حمل و نقل هوایی خبر داد .

  رضا جعفرزاده اظهار داشت : شیوه نامه اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا ویروس جهت پیشگیری از انتقال بیماری کرونا ویروس (19-COVID) و به منظور حفظ سلامت کارکنان صنعت هوانوردی و مسافران بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و مقررات بین المللی سازمان جهانی بهداشت تدوین شده است .

  وی افزود : محدوده اثر این شیوه‌نامه شامل کلیه شرکت های هواپیمایی ، فرودگاه ها ، شرکت های خدمات زمینی ، بار و مسافر ، خدمات ویژه ، نظافت هواپیما و همچنین کلیه خلبانان و کادر پروازی ، کارکنانی که در بخش های خدمات مسافر ، خدمات پرواز ، واحد کنترل پرواز (ATS) ، مسئولین پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه ، کارکنان خدمات ویژه مسافرین ، کارکنان ضدعفونی کننده و نظافت هواپیما ، خدمات بار ، جامه دان ، کارکنان خدمات مسافر (کوردینیتور پرواز ، کارکنان رمپ ، ...) و کارکنان نگهداری و تعمیرات هواپیما در خط پرواز است.

  جعفرزاده با بیان اینکه مسئولیت اجرای این شیوه نامه به عهده کلیه دستگاه ها و شرکت های فعال در صنعت هوانوردی مشمول این شیوه نامه است افزود : کنترل ، انتشار و توزیع این شیوه‌نامه برعهده سازمان هواپیمایی کشوری بوده و از طریق "سامانه قوانین و مقررات"موجود در سایت سازمان به‌صورت طبقه‌بندی شده در اختیار ذی نفعان سازمان قرار گرفته است .

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود : رعایت مقررات این شیوه نامه و پروتکل های مصوب بهداشتی توسط کلیه شرکت ها و ذینفعان صنعت هوانوردی در این شرایط امری ضروری و لازم است . لذا برای استمرار حداقلی پروازهای داخلی و بین المللی برای جابجایی امن و ایمن مسافر ، رعایت مقررات بهداشتی الزامی است .

  وی تاکید کرد : در صورت عدم رعایت و عدم اجرای صحیح مقررات این شیوه‌نامه برای بار اول ، سازمان هواپیمایی کشوری به صدور تذکر کتبی به مدیرعامل اقدام و مدارک جهت تصمیم گیری های آتی مستند می شود و در صورتیکه از طرف شرکت ها و ذی نفعان ، همچنان به رعایت مقررات بی توجهی شود ، سازمان می‌تواند عندالزوم محدودیت‌های مقتضی را اعمال کند .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران