در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت جعبه سیاه هواپیمای شماره ۷۵۲ اوکراینی

  جعبه سیاه هواپیما دو بخش و حافظه دارد ، حافظه اول برای گفت‌وگوهای ابتدایی خلبان با برج مراقب است و حافظه دوم درباره دستوراتی است که به خلبان داده می شود که درون این جعبه سیاه ذخیره می شود ، به این دو حافظه جعبه سیاه گفته می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری درباره مطرح شدن انتقال جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی به کشور ثالث گفت : در حال حاضر جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی همین‌جا در سازمان هواپیمایی کشوری ایران است .

  حسن رضایی فر درباره آخرین وضعیت جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی و اظهارات مقامات کانادا مبنی بر توقف دانلود اطلاعات جعبه سیاه ، اظهار داشت : در حال حاضر شیوع کرونا مشکلی است که در همه دنیا وجود دارد در این راستا کشور کانادا نیز به علت توقف سفرها موضوع توقف دانلود جعبه سیاه را مطرح کرده است .

  مکاتبه با روسای کمیسیون بررسی سانحه کشورهای مرتبط با بوئینگ اوکراینی

  وی ادامه داد : ما پیش از این با رئیس کمیسیون بررسی سانحه کشور کانادا و روسای بررسی سانحه کشورهای مرتبط با سانحه مکاتباتی داشتیم . اما فعلا هم به دلیل شیوع کرونا و توقف مسافرت‌ها اطلاعات آن دانلود نمی‌شود و کار متوقف است .

  جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی همین جا در سازمان هواپیمایی است

  رئیس کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری درباره مطرح شدن انتقال جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی به کشور ثالث گفت: حال حاضر جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی همین‌جا در سازمان هواپیمایی کشوری است .

  کانادا این هفته به ایران اعلام کرد برای یک مدت نامحدود دانلود و تحلیل جعبه سیاه یافت شده از لاشه هواپیمای ۷۵۲ اوکراین را متوقف کرده است .

  حسن رضایی فر ، در این باره گفت که ایران نمایندگان ۸ کشور را برای سفر به لابراتواری در اروپا برای آغاز این روند دعوت کرده است ، اما این کشورها خواستار به تعویق افتادن این تحقیقات به علت شیوع ویروس کرونا شده‌اند . اکنون ، به علت ویروس کرونا ، برای برخی از کشورها ، برنامه ریزی یک سفر غیرممکن است .

  یک مقام کانادایی تایید کرد که ایران در روز دوشنبه با این کشورها تماس گرفته و تمامی آنها پاسخ داده‌اند در حال حاضر مسافرت غیرممکن است و شاید زمانی دیگر .

  کیتی فاکس ، رئیس هیئت امنیت حمل و نقل گفت کشورها می‌خواهند نمایندگان خودشان در این جلسه دانلود شخصا حضور داشته باشند .

  وی در بیانیه ای اعلام کرد : «از این رو ، دانلود و تحلیل صداهای ضبط شده باید تا زمانی که شرایط به اندازه کافی برای مسافرت امن بهبود یابد ، به تاخیر بیفتد ... در حال حاضر ، نمی شود پیش بینی کرد که چه زمانی این اتفاق می افتد.»

  به محض آماده شدن شرایط بازخوانی جعبه سیاه آغاز می‌شود

  بنابراین گزارش پیش از این نیز وزیر راه و شهرسازی درباره بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در یک برنامه رادیویی گفته بود : جعبه سیاه هواپیما دو بخش و حافظه دارد ، حافظه اول برای گفت‌وگوهای ابتدایی خلبان با برج مراقب است و حافظه دوم درباره دستوراتی است که به خلبان داده می شود که درون این جعبه سیاه ذخیره می شود ، به این دو حافظه جعبه سیاه گفته می شود .

  به گفته محمد اسلامی شرکت هایی که هواپیمایشان دچارسانحه است ، از کمپانی نرم افزاری به آن ها داده می شود که درون آن دیتا وجود دارد، برای هواپیمایی که در ایران پرواز می کنند نرم افزار را داریم ، اما هیچ شرکتی این هواپیما اوکراینی را در ایران پرواز نمی دهد جز خود اوکراینی ها . به همین دلیل ما نرم افراز بازخوانی را نداریم .

  اسلامی گفته بود : نرم افزار فقط چند آیتم را برداشت می کرد و ما تلاش می کردیم که آن را بگیریم. یکی از مسائلی که وجود دارد این است که جعبه سیاه در سانحه دچار آسیب شده و یک بخش اصلی آن شکسته است . اگر کارخانه بوئینگ در آن مشارکت نکند ممکن بود دیتا از بین رود . به همین دلیل ریسک خواندن این دیتا بازیابی فیزیک جعبه سیاه بود . با کمپانی بوئینگ و فرانسه و اوکراینی مکاتبه کردیم ، هم فرانسه و هم اوکراینی ها اعلام آمادگی کردند ، اوکراینی ها اخیراً‌ اعلام کردند که آمادگی بازخوانی جعبه سیاه را دارند و در حال حاضر در حال مذاکره هستند به محض اینکه شرایط آماده شود ما هم مشکلی نداریم .

  اسلامی در پاسخ به اینکه چرا کشورهای دیگر اصرار دارند که جعبه سیاه به خارج از کشور بیرون برود ، گفت : موضوع مسئله پیچیده ای نیست ، آمریکایی ها به دنبال این هستند که از هر حادثه ای یک اتفاق تروریستی درست کنند و دشمنی کنند ، اما کمیته بررسی سانحه در حال بررسی است ، اوکراین و شرکت سازنده جز لاینفک بررسی سانحه هستند و به محض اینکه شرایط آماده شد بازخوانی جعبه سیاه آغاز می شود . در حال حاضر بررسی میدانی ، انجام آزمایش های قطعات تا این لحظه پشت سر گذاشته است و کرونا کار را متوقف کرده است ، بعد از این وضعیت این را دنبال می کنیم .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران