در حال بارگذاری ...
 • اقدامات صورت گرفته در فرودگاه مهرآباد برای پیشگری از گسترش ویروس کرونا

  علاوه بر ضدعفونی تمام بارهای مسافران ورودی و نظارت بر ضدعفونی شرکت های هندلینگ کننده ، اقداماتی نظیر برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک سلامت از طریق آتش نشانی شهر ، تیپ ۲۰ زرهی سپاه و همچنین بسیج در فرودگاه مهرآباد و انتشار تبلیغات محیطی و شبکه های مجازی با عنوان در خانه بمانیم نیز انجام شده است و ادامه دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فرودگاه مهرآباد به عنوان پرترافیک ترین فرودگاه کشور در تلاش است تا وظیفه سنگین خود را در راستای انجام پروازهای ایمن و حفظ سلامت مسافرین و مراجعین به بهترین نحو ممکن انجام دهد .

  با توجه به پایان سال ۹۸ و شروع شیوع بیماری کرونا و متعاقب آن کاهش پروازهای نوروزی ، مسئولیت اجتماعی این فرودگاه در ارائه خدمات ایمن و همچنین تعهد به سلامتی مسافرین شکل جدیدی به خود گرفت و از همان لحظات نخست اعلام عمومی شیوع بیماری در ایران ، اقدامات پیشگیرانه در فرودگاه مهرآباد مطابق دستورالعمل وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد .

  از جمله اقدامات انجام شده در فرودگاه مهرآباد می توان به  تامین امکانات و تجهیزات ضدعفونی کننده و انجام عملیات مرتبط با آن به صورت شبانه روزی و نظارت مستمر بر انجام این کارها اشاره کرد .

  همچنین شرکت های هندلینگ کننده نیز موظف شده اند تا قبل و بعد از هر پرواز، هواپیماها و تجهیزات هندلینگ کننده خود را ضدعفونی کنند .

  علاوه بر این مقرر شده است تا ظرفیت اتوبوس های انتقال دهنده مسافرین نیز به ۵۰ درصد کاهش یابد .

  در کنار همه این کارها ، غربالگری و تب سنجی مسافران ورودی در ترمینال ها نیز با سه دستگاه دوربین حرارتی صورت می گیرد .

  رصد مستمر و روزانه تمامی پرسنل در همه واحدهای فرودگاهی توسط متخصصان پزشکی نیز از دیگر فعالیت های مرتبط در این خصوص است که دائما در حال انجام است .

  علاوه بر ضدعفونی تمام بارهای مسافران ورودی و نظارت بر ضدعفونی شرکت های هندلینگ کننده ، اقداماتی نظیر برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک سلامت از طریق آتش نشانی شهر ، تیپ ۲۰ زرهی سپاه و همچنین بسیج در فرودگاه مهرآباد و انتشار تبلیغات محیطی و شبکه های مجازی با عنوان "در خانه بمانیم" نیز انجام شده است و ادامه دارد .

  در کنار این اقدامات پیشگیرانه در ترمینال ها و حوزه مسافری ، ضدعفونی واحدهای اداری ، تکنیکال بلاک ، تاسیسات ، ایمنی زمینی ، مخابرات و الکترونیک و همچنین تمامی محاوط و محیط های متصل به ترمینال ها  در ساعات مشخص انجام می شود .

  از سوی دیگر ، بعد از اعلام عمومی فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ، تعطیلی ترمینال یک فرودگاه مهرآباد به دلیل کاهش عده مسافرین و تغییر چیدمان صندلی های ترمینالی و کانترهای پذیرش ، تعطیلی اتاق های مادر و کودک و اتاق سیگار ، جمع آوری آبسردکن های ترمینالی ، بستن سرویس های بهداشتی اضافی و اعلام رعایت فاصله استاندارد در صف های پذیرش مسافر و همچنین اعلام رعایت فاصله اجتماعی ، در دستور کار فرودگاه قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران