در حال بارگذاری ...
 • پروازها با محدودیت انجام می شود

  فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی ملزم به انجام توصیه های بهداشتی در ضد عفونی اماکن عمومی از جمله ترمینال ها و هواپیماها هستند و بر اساس مقررات ابلاغی اقدامات لازم را انجام می دهند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت : به دلیل نقش حمل و نقل هوایی در پشتیبانی و تامین اقلام ضروری و فوری پروازها با توجه به نیاز مراکز استان ها برقرار و در مسیرهای غیر ضرور متناسب با درخواست استانداران و تایید مقامات ذیربط با محدودیت های لازم اعمال می شود .

  مرتضی دهقان اظهار داشت : با توجه به توصیه های انجام شده مبنی بر کاهش سفرها و اعمال محدودیت در ترددها به منظور توقف چرخه انتشار ویروس کرونا و کاهش بیماری های ناشی از آن ، به اطلاع مسافران بخش هوایی می رساند از انجام سفرهای غیر ضرور خودداری و مسافرت های خود را به حداقل کاهش دهند . به منظور کاهش شیوع بیماری و جلوگیری از انتقال آن به سایرین ، در فرودگاه ها ، تست های غربالگری انجام و از ادامه سفر مسافران مشکوک به بیماری ممانعت بعمل می آید .

  دهقان توصیه کرد در حین سفر و حضور در فرودگاه و هواپیما از ماسک استفاده و رعایت توصیه های بهداشتی بعمل آید .

  معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد : فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی ملزم به انجام توصیه های بهداشتی در ضد عفونی اماکن عمومی از جمله ترمینال ها و هواپیماها هستند و بر اساس مقررات ابلاغی اقدامات لازم را انجام می دهند .

  وی افزود : با توجه به اینکه انجام پرواز علاوه بر جابجایی مسافران نقش پشتیبانی در تامین اقلام ضروری و فوری نیز داراست لذا با توجه به نیاز مراکز استان ها پروازها برقرار بوده و در مسیرهای غیر ضرور با توجه به درخواست استانداران و تایید مقامات ذیربط محدودیت های لازم اعمال می شود .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  بازدید معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه مهرآباد

  ابتدا در زمان فروش بلیت ، وضعیت مسافر از طریق اتصال به بانک اطلاعاتی بیماران مبتلا به کرونا در وب سرویس ماسک وزارت بهداشت استعلام گرفته شده و در صورت ابتلا مسافر به کرونا ، بلیت صادر نمی شود .

  |

  نظرات کاربران