در حال بارگذاری ...
 • تشریح آخرین وضعیت شبکه راه های استان‌ های سیل‌زده

  بر اثر سیل اخیر ۵۰۰ دستگاه پل و آبرو خسارت دیده اند و در حال حاضر ۹۰۰ دستگاه ماشین‌آلات و ۱۳۰۰ نیروی راهداری در حال فعالیت برای بازگشایی مسیر و مرمت شبکه جاده‌ای در استان‌های سیل‌زده هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سیل اخیر ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت اولیه به جاده های کشور در مناطق سیل زده وارد کرده است .

  رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با بیان این که در حال حاضر هیچ راه شریانی ،‌ اصلی و بزرگراهی در اثر سیل مسدود نیست ، درباره آخرین وضعیت شبکه راه های استان‌های سیل‌زده گفت : در طول یک هفته گذشته استان‌های کرمان ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان درگیر سیل بودند که خوشبختانه شرایط این استان‌ها در حال حاضر به وضعیت عادی بازگشته است .

  اکبری با تاکید بر این که در حال حاضر هیچ محور شریانی در کشور بر اثر سیل مسدود نیست ، گفت : تمام راه‌های اصلی و بزرگراهی رفع انسداد شده اند و تنها یک محور فرعی در جنوب کرمان ، محور رودبار به قلعه گنج به دلیل جریان آب در این مسیر مسدود است ، البته در محور فرعی رودبار – کهنوج هم آب جریان دارد اما تردد امکان‌پذیر است .

  وی درباره آخرین وضعیت راه‌های روستایی در استان‌های سیل‌زده اظهار داشت : در روزهای ابتدایی وقوع سیل مسیر ارتباطی با ۶۳۰ روستا قطع بود که طبق آخرین گزارش‌ها این عدد به ۱۵۰ راه روستایی کاهش پیدا کرده است . با توجه به گزارش های دریافتی امکان بازگشایی راه ۱۰۰ روستای دیگر نیز وجود دارد اما رفع انسداد ۵۰ روستای باقیمانده ، منوط به فروکش کردن کامل آ‌ب از سطح مسیر است .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان این که از ابتدای وقوع سیل در کشور ۹۰۰۰ کیلومتر شبکه جاده‌ای و راه ارتباطی درگیر سیل شدند ، گفت : البته تمام این مسیرها تخریب نشده است اما نیاز به تعمیر و مرمت دارند .

  معاون راهداری کشور ادامه داد : بر اثر سیل اخیر همچنین ۵۰۰ دستگاه پل و آبرو خسارت دیده اند و در حال حاضر ۹۰۰ دستگاه ماشین‌آلات و ۱۳۰۰ نیروی راهداری در حال فعالیت برای بازگشایی مسیر و مرمت شبکه جاده‌ای در استان‌های سیل‌زده هستند . به غیر از سه استان مذکور ، استان‌های خوزستان ، خراسان جنوبی هم کمابیش با موضوع سیل درگیر بودند و در حال حاضر ۱۷۴ اکیپ راهداری در تمام نقاط کشور در حال بازسازی مسیرهای سیل‌زده هستند .

  وی درباره میزان خسارات وارد آمده بر شبکه جاده‌ای ناشی از وقوع سیل در این استان‌ها اظهار داشت : باید آب به صورت کامل از سطح جاده‌ها فروکش کند تا میزان دقیق خسارت‌های وارد آ‌مده تعیین شود و این میزان به تایید استانداری برسد و بعد به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام شود که هنوز این مراحل طی نشده است اما طبق برآورد اولیه کارشناسان میزان خسارت‌ها ۶۰۰ میلیارد تومان محاسبه شده است .

  معاون راهداری با اشاره به انسداد برخی از جاده‌های کشور به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت : در برخی از استان‌ها مقامات محلی استانی و قضایی تصمیم به انسداد برخی از جاده‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشتند .

  وی با بیان این که در حال حاضر ۱۰ مسیر به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته است ، خاطرنشان کرد : مسیر خلخال - اسالم ، جاده قدیم پل وی افزود : محورهای زال – اندیمشک ، جاده قدیم باغچه – مشهد ، جاده روانسر به کامیاران در استان کرمانشاه و جاده تلو در تهران مسدود شده اند و در استان‌های خوزستان ، بوشهر و یاسوج نیز به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مسیرهایی در حال حاضر مسدود است .

  اکبری با بیان این که برای برخی از این محورها مسیر جایگزین در نظر گرفته شده است ، افزود : برخی از این مسیرها از داخل شهر می‌گذرد و مقامات محلی برای کاهش ارتباط مسافران با بومیان این شهرها اقدام به انسداد برخی از این جاده‌ها کرده اند اما تمام این ۱۰ مسیر مسدود شده برای بومیان باز است .
  مطالب مرتبط

  جابجایی ۸۳۳ هزار تن کالای اساسی از پنج بندر کشور طی ایام نوروز

  جابجایی ۸۳۳ هزار تن کالای اساسی از پنج بندر کشور طی ایام نوروز

  دغدغه های رانندگان تلاشگر کشورمان در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مورد توجه قرار دارد و امیدواریم با برنامه ریزی ها و اقدامات مناسب بتوانیم بیش از پیش خدمات و زحمات این عزیزان را جبران کنیم .

  |

  معارفه مدیرکل دفتر نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی سازمان راهداری

  معارفه مدیرکل دفتر نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی سازمان راهداری

  خوشبختانه حوزه نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی از سرمایه انسانی با تجربه و متخصص در سطوح ستادی و استانی برخوردار است که می‌تواند بار سنگین مسئولیت در این حوزه را با توجه به محدودیت سقف اعتبارات به دوش بکشد .

  |

  تشریح اهم برنامه‌های سازمان راهداری در سال جهش تولید

  تشریح اهم برنامه‌های سازمان راهداری در سال جهش تولید

  در راستای طرح نصب و راه‌اندازی سامانه‌های کنترل عبور و مرور به عنوان یکی از راهکارهای نظارتی و بازدارنده در حوادث جاده‌‌ای که با توجه به گستردگی شبکه راه های کشور نیاز به سرمایه‌گذاری هنگفتی دارد ،‌ روش بهینه با بیشترین بازدهی، جلب مشارکت بخش خصوصی با استفاده از روش ساخت ...

  |

  تشریح بسته‌های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در شرایط شیوع کرونا

  تشریح بسته‌های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در شرایط شیوع کرونا

  تسهیلات ۸ هزار میلیارد تومانی برای همه شرکت‌های حمل و نقلی اعم از ریل ، جاده ، دریا و حمل و نقل هوایی در نظر گرفته شده است که ۱۰ درصد از این رقم برای شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران