در حال بارگذاری ...
 • آسیب‌دیدن ۱۳۸ محور مواصلاتی استان هرمزگان در سیل اخیر

  علی‌رغم این‌که هنوز آب رودخانه فروکش نکرده و مانع تسریع در بازگشایی محورها شده است اما همکاران و راهداران پرتلاش شهرستان بشاگرد در حال بازگشایی این محورها هستند . همچنین طغیان رودخانه شریفی موجب قطع ارتباط محور جاسک_ بشاگرد شد که این محور و همچنین فرعی اول در کیلومتر ۶۳ محور جاسک و بعد از پل گابریک بازگشایی شده‌اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان هرمزگان از آسیب‌دیدن ۱۳۸ محور مواصلاتی در سیل چهارم فروردین‌ماه در این استان خبر داد و گفت : تاکنون ۳۵ محور توسط راهداران بازگشایی شده ‌ است .

  یوسف عابدینی از خسارت ۷۳۴ میلیارد ریالی به راه‌های این استان در سیل چهارم فروردین‌ماه سال جاری در این استان خبر داد و گفت : بیشترین خسارت‌ به راه‌های روستایی در شهرستان‌های ، بشاگرد ، سیریک ، جاسک ، میناب ، رودان و بندرعباس وارد شده است .

  او طول راه‌های آسیب‌دیده در این استان را دو هزار و ۶۷۵ کیلومتر اعلام کرد و با اشاره به این‌که در طول این بارندگی‌ها در مجموع ۱۳۸ محور مواصلاتی و ۱۸۹ دستگاه ابنیه فنی ، آسیب‌دیده است ، افزود : اداره‌کل راهداری استان هرمزگان با استفاده از ۹۵ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین ، تاکنون ۸۶ عملیات ریزش‌برداری و پاکسازی مقطعی انجام داده و در این مدت ۳۵ محور به همت ۱۵۲ نفر از نیروهای این اداره‌کل ، بازگشایی شده است .

  عابدینی با بیان این‌که با باز شدن دریچه سد "شمیل" راه ارتباطی روستاهای "دلبودنی" ، "کدوکار" ، "گزریز" ، "زرتی" و "خرگی" با روستاهای همجوار مسدود شده است ، طغیان رودخانه "جگین" را موجب مسدود شدن راه ارتباطی ۴۰ روستا به‌ویژه در بخش "گافر پارامون" اعلام و عنوان کرد : علی‌رغم این‌که هنوز آب رودخانه فروکش نکرده و مانع تسریع در بازگشایی محورها شده است اما همکاران و راهداران پرتلاش شهرستان بشاگرد در حال بازگشایی این محورها هستند . همچنین طغیان رودخانه "شریفی" موجب قطع ارتباط محور جاسک_ بشاگرد شد که این محور و همچنین فرعی اول در کیلومتر ۶۳ محور جاسک و بعد از پل "گابریک" بازگشایی شده‌اند .

  او همچنین از بازگشایی آب‌نمای کیلومتر ۵۵ محور "جاسک - سیریک" و راه‌های روستایی "گزان" ، "بزین" ، "گوشکی" ، "قلمویی" و "پگو" با همت راهداران خبر داد و گفت : هم‌اکنون تمامی محورهای شهرستان سیریک باز و تردد در آن‌ها به‌ شکل عادی در جریان است . در این بارندگی ، خسارت زیادی به بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی و فرعی وارد نشده است و فقط قسمت هایی از راه نیاز به مرمت دارد که در دستور کار قرار دارد و در اسرع وقت توسط راهداران و پیمانکاران بخش خصوصی ، این موارد ترمیم خواهد شد .

  به گفته عابدینی ، استان هرمزگان دارای ۳۴ کیلومتر آزادراه ، ۷۱۶ کیلومتر بزرگراه ، ۶۷۵ کیلومتر راه اصلی ، هزار و ۷۲۶ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۹۴۷ کیلومتر راه خاکی روستایی است .
  مطالب مرتبط

  ثبت بیش از ۴ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل طی فروردین ماه

  ثبت بیش از ۴ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل طی فروردین ماه

  بر اساس گزارش ها و بررسی های انجام شده توسط دفتر آمار ، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور در مجموع تصادفات برون شهری و روستائی نیز استان اردبیل با کاهش ۱۱ درصدی در رتبه ۴ کشوری قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران