در حال بارگذاری ...
 • تشریح مهمترین اقدامات حوزه دریایی و بندری منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در سال ۹۸

  ثبت رکوردهای مختلف تخلیه و بارگیری ، ورود کشتی ، سرمایه گذاری و ترانزیت کالا و حمل و نقل چندوجهی ، توسعه زیرساخت های بندر با بهره گیری از فرصت های ایجاد شده و هماهنگی با گمرک برای ترخیص کالاهای دپو شده از بندرامیرآباد و نیز صادرات میلگرد برای اولین بار از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS بخش دیگری از اقدامات در این بندر طی سال گذشته بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت : رشد ۷۷ درصدی میزان صادرات کالا و ثبت رکورد تخلیه و بارگیری ۴ میلیون تن کالا در بندر امیرآباد از مهم ترین دستاوردهای بندر امیرآباد طی سال گذشته بود .

  سیاوش رضوانی در مورد مهمترین اقدامات حوزه دریایی و بندری منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در سال ۱۳۹۸ ، اظهار کرد : افتتاح ۵۴۷ میلیارد ریال پروژه های سرمایه گذاری و انعقاد قرارداد سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیارد ریالی ساخت سیلو در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد از  اقدامات مهم در بندر امیرآباد در سال ۹۸ بود .

  وی ادامه داد : ثبت رکوردهای مختلف تخلیه و بارگیری ، ورود کشتی ، سرمایه گذاری و ترانزیت کالا و حمل و نقل چندوجهی ، توسعه زیرساخت های بندر با بهره گیری از فرصت های ایجاد شده و هماهنگی با گمرک برای ترخیص کالاهای دپو شده از بندرامیرآباد و نیز صادرات میلگرد برای اولین بار از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS بخش دیگری از اقدامات در این بندر طی سال گذشته بود .

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اشاره به اینکه در راستای مسئولیت های اجتماعی کمک به هموطنان سیل زده استان های مازندران و گلستان در دستور کار قرار گرفت ، بیان کرد : بازدید هیات مختلف بازرگانی و تجار داخلی و خارجی جهت سرمایه گذاری و تبادل کالا از کشورهای حوزه CIS ، آسیای جنوب شرقی ، چین و...، برگزاری مانور بزرگ پدافند غیرعامل ، امضاء یادداشت تفاهم نامه همکاری فی مابین مناطق ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و دوغارون و نیز ارائه خدمات جستجو و نجات دریایی به حادثه دیدگان دریایی از دیگر اقدامات بندری و دریایی انجام شده طی سال ۹۸ در بندر امیرآباد بود .

  مهمترین اهداف بندر امیرآباد در سال ۹۹

  وی در ادامه با بیان مهم ترین اهداف بندری و دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در سال ۹۹ ، اظهار کرد : رشد و توسعه سامانه های الکترونیکی و اجرای برنامه های هوشمندسازی در حوزه دریایی بندر امیرآباد ، رشد بهر‌ه‌وری بندر امیرآباد با توسعه فرهنگ دریایی و بهبود خدمات و نیز ارتقاء سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی از طریق برگزاری مانورهای مقابله با آلودگی نفتی درمحدوده بندرنکا از مهم ترین اهداف تبیین شده است .

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با بیان اینکه افزایش جذب سرمایه گذاری بخش غیردولتی طی سال ۹۹ در دستور کار قرار گرفته است ، گفت : حفظ سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های محدوده بندر امیرآباد با بهبود عملیات و تأمین تجهیزات ایمنی ، ارتقاء سطح ایمنی بندری در بندر امیرآباد با بهبود آمادگی های عملیاتی ، ارتقاء توان عملیاتی بندر امیرآباد با بهبود نظام مدیریت عملیات بندری ، افزایش جذب سرمایه گذاری بخش غیردولتی در بندر امیرآباد از دیگر برنامه هایی است که در طول سال ۹۹ مدنظر قرار خواهد گرفت .

  وی رشد بهره وری کل عوامل تولید ( TFP) بندر امیرآباد ، توسعه دولت الکترونیک و اجرای هوشمند سازی بندر امیرآباد ، حفظ ظرفیت اسمی بندر امیرآباد با اجرای پروژه های تعمیر و نگهداری ، ارتقاء توان عملیاتی بنادر با نگهداری پیشگیرانه و تعمیرات اساسی ، ارتقاء مدیریت و نظارت بر سواحل بندر امیرآباد ، رشد بهره وری بندر امیرآباد با بهبود مدیریت، آموزش و ساماندهی مالی را از دیگر اهداف تعریف شده در حوزه بندری و دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد طی سال ۹۹ اعلام کرد .
  مطالب مرتبط

  ۵۰ اقدام سازمان بنادر و دریانوردی برای مقابله با ویروس کرونا تا پایان نوروز ۹۹

  ۵۰ اقدام سازمان بنادر و دریانوردی برای مقابله با ویروس کرونا تا پایان نوروز ۹۹

  نظر به انتشار دستورالعملی با عنوان مراقبت ، تشخیص و درمان کرونا ، مراتب از مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استعلام شده و پس از اخذ تائیدیه ، به تمامی بنادر ابلاغ شد ، همچنین بازدید میدانی از تمامی بنادر در خصوص وضعیت اقدامات پیشگیرانه مربوط به ...

  |

  تشریح مهمترین اهداف و برنامه های بندری و دریایی بندر امام خمینی(ره) در سال جاری

  تشریح مهمترین اهداف و برنامه های بندری و دریایی بندر امام خمینی(ره) در سال جاری

  افزایش میزان رضایت شرکت های نمایندگی کشتیرانی ، ایجاد بانک اطلاعاتی تجهیزات مکانیکی مقابله با آلودگی ، الکترونیکی کردن فرآیند خدمات تسهیلات دریافت زائدات شناورها و انجام بازرسی متمرکز از موتورخانه شناورهای ملکی بخشی از اقدامات مهمی است که در سال ۹۹ مدنظر قرار می گیرد .

  |

  فراهم شدن حمل مستقیم غلات از کشتی توسط قطار در بندر شهید رجایی

  فراهم شدن حمل مستقیم غلات از کشتی توسط قطار در بندر شهید رجایی

  صرفه جویی در مصرف سوخت ، کمک به حفظ محیط زیست ، ارتقاء بهره وری شبکه و ناوگان راه آهن کشور و عملیات بندری و به طور کلی افزایش سهم حمل ریلی کشور ، از دیگر مزیت های حمل مستقیم محمولات از کشتی به قطار است .

  |

  نظرات کاربران