در حال بارگذاری ...
 • برنامه ریزی برای اتمام پروژه توسعه فضای ترمینالی فرودگاه زنجان در سال جاری

  از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ۹۸ در مجموع ۱۳۰ پرواز مسافربری و ۲۶۷۴ پرواز غیر مسافری شامل آموزشی ، امدادی و... با جابجایی ۱۵ هزار و ۶۴۲ مسافر و ۱۷۳ تن بار انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر فرودگاه زنجان از برنامه ریزی برای اتمام پروژه نیمه کاره توسعه فضای ترمینالی فرودگاه در سال ۹۹ خبر داد .

  محمد قاسمی ضمن اعلام این خبر گفت : فرودگاه زنجان در ۸ ناتیکال مایلی شمال غرب شهر زنجان قرار گرفته و از مجهزترین فرودگاه های تازه تاسیس همسطح خود است که مجموعه های مورد نیاز یک فرودگاه پیشرفته را از جمله واحدهای عملیاتی مراقبت پرواز ، الکترونیک ، ایمنی زمینی ، نیروهای نظامی و انتظامی ، هواشناسی ، سوخت گیری ، گمرک ، گذرنامه و ناجا را شامل می شود . اهمیت این فرودگاه به دلیل استقرار در کریدور هوایی شرق به غرب کشور و ارایه سرویس به تمام پروازهای داخلی و خارجی غرب کشور از طریق دستگاه های تقرب پرواز RCAG،DME ،NDB،VOR و رادار MSSR دو چندان شده و بسیاری از مسیر های بین المللی و داخلی برای اتصال به استان های کشور پهناور ایران و کشورهای شمال غرب کشور به فرودگاه زنجان منتهی می شوند .

  مدیر فرودگاه زنجان در معرفی مهمترین اقدامات انجام شده در این فرودگاه طی سال ۹۸ گفت : در این راستا می توان به برقراری مجدد پرواز به مشهد مقدس پس از وقفه چند ماهه با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت هواپیمایی آتا و استانداری ، زیباسازی ، بهسازی ترمینال و تغییر چیدمان آن همراه با افزایش فضای مسافری و همچنین تعویض و بهسازی بخشی از سقف آن ، نصب بالابر معلولان و افراد توانخواه در ترمینال ، بهسازی سیستم گرمایش و سرمایش و تعویض تابلوهای برق ترمینال ، افزایش فضای اداری با استفاده از فضای بی استفاده ترمینال ، تکمیل محوطه سازی و زیباسازی مقابل ترمینال ، تکمیل و تجهیز ساختمان حراست CCTV و همچنین افزایش دوربین های نظارتی فرودگاه و ساخت دیوار حفاظتی برای سایت رادار و RCAG گیلوان زنجان اشاره کرد .

  وی همچنین از راه اندازی سامانه ATC LOG و e-FPL در واحد کنترل ترافیک هوایی فرودگاه زنجان، بهسازی و بازسازی اساسی موتورخانه های فرودگاه و همچنین بهسازی و بازسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی، انتقال اطلاعات سیستم هایIT و دوربین های نظارتی بر بستر فیبر نوری، تکمیل بهسازی واحد برج مراقبت و اتاق رکوردر ساختمان تکنیکال بلاک و تعویض شیشه های ترمینال و تکنیکال بلاک در راستای مدیریت سبز خبر داد.

  قاسمی در معرفی مهمترین برنامه های فرودگاه زنجان در سال ۹۹ گفت : در این راستا می توان به پیگیری برای ایجاد مسیرهای جدید پروازی برای مسیرهای تهران ، عتبات عالیات ، ترکیه و غیره ، اتمام پروژه نیمه کاره توسعه فضای ترمینالی در بخش غرب و شرق آن ، تجهیز ساختمان حراست CCTV و اجرای دوربین های نظارتی در جاده های دسترسی فرودگاه و همچنین ارتقا و تکمیل زیرساخت های نرم افزاری حراست ، راه اندازی سامانه ۱۹۹ (اطلاعات پرواز) ، تجهیز ترمینال فرودگاه به اینترنت وایرلس برای استفاده مسافران و کارکنان ، برنامه ریزی جهت توسعه فرودگاه تا رسیدن به جایگاه مناسب آن ، پروژه احداث جایگاه تشریفات با کمک استانداری و تکمیل عملیات بهسازی و زیباسازی ترمینال داخلی فرودگاه اشاره کرد .

  قاسمی ادامه داد : همچنین پیگیر ساخت اتاق مادر و کودک ، تبیین فرصت های سرمایه گذاری و پیدا کردن سرمایه گذار برای توسعه فرودگاه ، اخذ سند برای اراضی فاقد سند فرودگاه و نصب کنسول جدید برای برج کنترل ترافیک هوایی این فرودگاه هستیم . از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ۹۸ در مجموع ۱۳۰ پرواز مسافربری و ۲۶۷۴ پرواز غیر مسافری شامل آموزشی ، امدادی و... با جابجایی ۱۵ هزار و ۶۴۲ مسافر و ۱۷۳ تن بار انجام شده است .
  مطالب مرتبط

  انتشار آخرین بولتن تحلیلی ایکائو درباره بحران ویروس کرونا

  انتشار آخرین بولتن تحلیلی ایکائو درباره بحران ویروس کرونا

  براساس مدل های علمی و مبتنی بر تاریخچه بحران های گذشته ، ایکائو ، ACI و یاتا ضمن ارائه ارقام و اعداد ، از میزان کاهش تقاضا و ضرر و زیان مالی در حوزه های مختلف ، سناریوهای مختلف بازآفرینی در افق های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت را برای صنعت پیش بینی های لازم را هم به عمل آورده اند ...

  |

  فراهم شدن امکان بهره مندی ۱۶ ایرلاین کشور از باند بتنی جدید فرودگاه رامسر

  فراهم شدن امکان بهره مندی ۱۶ ایرلاین کشور از باند بتنی جدید فرودگاه رامسر

  فرودگاه رامسر با بیش از ۵۰ سال سابقه یکی از بزرگترین پروژه‌های فرودگاهی کشور است و با توجه به منطقه آزاد شدن استان مازندران ، نقش فرودگاه رامسر در سطوح ملی و بین المللی در اعتلای اقتصاد منطقه بی بدیل خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران