در حال بارگذاری ...
 • انجام ۵۰ عملیات ریزش برداری در سطح جاده های استان بوشهر طی ۲ روز گذشته

  در جنوب و مرکز استان بوشهر و در محورهای کوهستانی مانند مسیر جم - سیراف و عسلویه - کنگان اکیپ‌ها مستقر شده اند و به محض ریزش ، عملیات ریزش برداری شروع می شود و اجازه نمی دهیم جاده بسته شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از باز بودن تمام راه‌های مواصلاتی این استان خبر داد .

  سید حمیدرضا علم با بیان این که تمام راه‌های استان بوشهر باز است ، در این باره توضیح داد : شدت بارندگی‌ها طی ۲ روز گذشته در این استان بسیار زیاد بود و طی ۴۰ دقیقه ۱۰۰ میلی متر باران بارید . در نتیجه این بارش‌ها در مسیرهای جم - سیراف و  عسلویه به کنگان سرریز رودخانه‌های فصلی را داشتیم .  

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با تاکید بر باز بودن راه‌های این استان گفت : در شهر دیر سیلاب وارد شهر شده اما در جاده‌ها مشکلی وجود ندارد و تردد به شکل روان انجام می شود . قبل از ‌بارش‌ها با اعلام ستاد فرماندهی بحران راهداری زمستانه و نیز بعد از هشدارهای سازمان هواشناسی ا‌کیپ‌هایی را در مناطق کوهستانی مستقر کردیم تا در صورت بروز مشکل سریعا اقدام کنند . 

  علم با اشاره به این که به دلیل ادامه دار بودن بارش‌ها ریزش کوه نیز ادامه دارد ، تصریح کرد : در جنوب و مرکز استان بوشهر و در محورهای کوهستانی مانند مسیر جم - سیراف و عسلویه - کنگان اکیپ‌ها مستقر شده اند و به محض ریزش ، عملیات ریزش برداری شروع می شود و اجازه نمی دهیم جاده بسته شود .

  او ادامه داد : در جریان ریزش برداری سنگی به وزن ۵۰ تن وجود داشت که با استفاده از دو دستگاه لودر موفق شدیم آن را به کنار جاده منتقل کنیم . در این مدت حدود ۵۰ عملیات ریزش برداری انجام شد و الان هم که ۴۸ ساعت از بارندگی می گذرد ، باز هم ریزش داریم و همچنان ریزش برداری ادامه دارد . 
  مطالب مرتبط

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  در جریان بازسازی و بازگشایی محورهای آسیب دیده در سیل اخیر ، ۱۷۷۰ نفر از راهداران تلاشگر با استفاده از ۱۱۸۲ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری فعالیت داشتند و با تلاش شبانه روزی اقدام به ریزش برداری ، پاکسازی و لایروبی راهها به طول ۸۶ هزار و ۶۷۰ کیلومتر کرده اند .

  |

  افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری توسط ناوگان حمل و نقل بار جاده ای

  افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری توسط ناوگان حمل و نقل بار جاده ای

  خوشبختانه با نگاه ملی که در خصوص ضرورت فعالیت ناوگان عمومی کالا و مسافر در کشور وجود دارد ، مشکلی در خصوص حمل و نقل انواع کالاها از جمله کالاهای ضروری مردم وجود ندارد و ناوگان باری مشکلی در تردد در راه های کشور ندارند و امید آن است ، شاهد موارد جزیی برخوردها و ناملایمات تحمیل ...

  |

  رانندگان حمل بار ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

  رانندگان حمل بار ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

  تمامی رانندگان ناوگان حمل‌نقل عمومی بار جزء خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازی و مورد حمایت ما قرار دارند و بنده از همان ساعات اولیه با پیگیری موضوع از ریاست شورای تامین استان خواسته ام که هرچه سریع تر نسبت به شناسایی و مجازات عوامل این جنایت اقدام کنند .

  |

  کاهش ۷۰ درصدی سفرهای ناوگان عمومی مسافری جاده ای به دلیل شیوع ویروس کرونا

  کاهش ۷۰ درصدی سفرهای ناوگان عمومی مسافری جاده ای به دلیل شیوع ویروس کرونا

  تدابیر لازم برای تامین سلامت و بهداشت سفرهای ناوگان عمومی در مراحل تهیه بلیت و حین سفرها اتخاذ و ابلاغیه های مربوطه صادر شده است که با اجرای آن ها از سوی شرکت های حمل و نقل مسافری ، رانندگان و رعایت خود مسافران شرایط مطلوب برای انجام سفرهای ضروری تامین می شود .

  |

  نظرات کاربران