در حال بارگذاری ...
 • انجام ۵۰ عملیات ریزش برداری در سطح جاده های استان بوشهر طی ۲ روز گذشته

  در جنوب و مرکز استان بوشهر و در محورهای کوهستانی مانند مسیر جم - سیراف و عسلویه - کنگان اکیپ‌ها مستقر شده اند و به محض ریزش ، عملیات ریزش برداری شروع می شود و اجازه نمی دهیم جاده بسته شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از باز بودن تمام راه‌های مواصلاتی این استان خبر داد .

  سید حمیدرضا علم با بیان این که تمام راه‌های استان بوشهر باز است ، در این باره توضیح داد : شدت بارندگی‌ها طی ۲ روز گذشته در این استان بسیار زیاد بود و طی ۴۰ دقیقه ۱۰۰ میلی متر باران بارید . در نتیجه این بارش‌ها در مسیرهای جم - سیراف و  عسلویه به کنگان سرریز رودخانه‌های فصلی را داشتیم .  

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با تاکید بر باز بودن راه‌های این استان گفت : در شهر دیر سیلاب وارد شهر شده اما در جاده‌ها مشکلی وجود ندارد و تردد به شکل روان انجام می شود . قبل از ‌بارش‌ها با اعلام ستاد فرماندهی بحران راهداری زمستانه و نیز بعد از هشدارهای سازمان هواشناسی ا‌کیپ‌هایی را در مناطق کوهستانی مستقر کردیم تا در صورت بروز مشکل سریعا اقدام کنند . 

  علم با اشاره به این که به دلیل ادامه دار بودن بارش‌ها ریزش کوه نیز ادامه دارد ، تصریح کرد : در جنوب و مرکز استان بوشهر و در محورهای کوهستانی مانند مسیر جم - سیراف و عسلویه - کنگان اکیپ‌ها مستقر شده اند و به محض ریزش ، عملیات ریزش برداری شروع می شود و اجازه نمی دهیم جاده بسته شود .

  او ادامه داد : در جریان ریزش برداری سنگی به وزن ۵۰ تن وجود داشت که با استفاده از دو دستگاه لودر موفق شدیم آن را به کنار جاده منتقل کنیم . در این مدت حدود ۵۰ عملیات ریزش برداری انجام شد و الان هم که ۴۸ ساعت از بارندگی می گذرد ، باز هم ریزش داریم و همچنان ریزش برداری ادامه دارد . 
  مطالب مرتبط

  اجرای عملیات خط کشی در محورهای مواصلاتی استان مازندران

  اجرای عملیات خط کشی در محورهای مواصلاتی استان مازندران

  از ابتدای سال تا به امروز اجرای عملیات خط کشی در محورهای بابل - بابلسر ، بابلسر - فریدونکنار ، کمربندی بابلسر ، آمل - بابل ، آمل - بابل قدیم ، قائمشهر - بابل و قائم شهر - جویبار به طول بیش از ۱۱۰ کیلومتر توسط این اداره کل به اجرا در آمد .

  |

  کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  کاهش ۵۳ درصدی جابجایی مسافر در سیستان و بلوچستان به دلیل شیوع ویروس کرونا

  به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، شرکت ها و موسسات مسافربری لازم است ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، نسبت به ضدعفونی وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از حرکت و همچنین الزام پرسنل ، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک اقدام کنند .

  |

  نظرات کاربران