در حال بارگذاری ...
 • باز بودن راه‌های اصلی شمال استان کرمان پس از سیل اخیر

  تعدادی از جاده‌های خاکی و روستایی که عمدتا در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند ، تخریب شده اند که همکاران با استفاده از ماشین آلات مخصوص از جمله بولدوزر در حال باز کردن راه‌های بسته شده روستایی هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال استان کرمان از باز بودن راه‌های اصلی شمال استان کرمان خبر داد .

  حاج سیدعلی سید علیخانی با اشاره به باز بودن راه‌های این استان گفت : در شمال استان کرمان به غیر از راه آسفالت ده‌رضا در شهر ریزان که بر اثر سیل شدید تخریب شده و نیز بخشی از راه‌های روستایی خاکی که آب بردگی داشته است ، باقی راه‌ها باز هستند و تردد در آن‌ها جریان دارد . از آنجا که ابتدای سال گذشته جاری شدن سیل در استان کرمان خسارات زیادی به بار آورد به همین دلیل برنامه ریزی هایی در این زمینه انجام دادیم . همچنین در این مدت تعداد زیادی از پل‌های آسیب دیده ، حدود ۶۷ پل را ترمیم کردیم .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال استان کرمان افزود : با پیش بینی‌های انجام شده سیل اخیر خسارات چندانی به بار نیاورد و برای جاده‌های آسفالته به غیر از همان یک مورد که اشاره کردم مشکلی پیش نیامد . البته تعدادی از جاده‌های خاکی و روستایی که عمدتا در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند ، تخریب شده اند که همکاران با استفاده از ماشین آلات مخصوص از جمله بولدوزر در حال باز کردن راه‌های بسته شده روستایی هستند .

  او با اشاره به این که تا دیروز حدود ۱۲۰ روستا مسدود بود و تاکنون اقدام به بازگشایی بیش از راه ۶۰ روستا کرده ایم ، تصریح کرد : همان طور که عنوان کردم این روستاها عمدتا دارای راه خاکی بوده یا در مناطق کوهستانی قرار دارند ، برخی راه ها نیز تردد در آنها به ندرت صورت می گیرد و بیشتر عشایر از آنها استفاده می کنند . عمده خرابی ها ناشی از سیل در جنوب استان کرمان بوده است .
  مطالب مرتبط

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  در جریان بازسازی و بازگشایی محورهای آسیب دیده در سیل اخیر ، ۱۷۷۰ نفر از راهداران تلاشگر با استفاده از ۱۱۸۲ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری فعالیت داشتند و با تلاش شبانه روزی اقدام به ریزش برداری ، پاکسازی و لایروبی راهها به طول ۸۶ هزار و ۶۷۰ کیلومتر کرده اند .

  |

  افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری توسط ناوگان حمل و نقل بار جاده ای

  افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری توسط ناوگان حمل و نقل بار جاده ای

  خوشبختانه با نگاه ملی که در خصوص ضرورت فعالیت ناوگان عمومی کالا و مسافر در کشور وجود دارد ، مشکلی در خصوص حمل و نقل انواع کالاها از جمله کالاهای ضروری مردم وجود ندارد و ناوگان باری مشکلی در تردد در راه های کشور ندارند و امید آن است ، شاهد موارد جزیی برخوردها و ناملایمات تحمیل ...

  |

  رانندگان حمل بار ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

  رانندگان حمل بار ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

  تمامی رانندگان ناوگان حمل‌نقل عمومی بار جزء خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازی و مورد حمایت ما قرار دارند و بنده از همان ساعات اولیه با پیگیری موضوع از ریاست شورای تامین استان خواسته ام که هرچه سریع تر نسبت به شناسایی و مجازات عوامل این جنایت اقدام کنند .

  |

  کاهش ۷۰ درصدی سفرهای ناوگان عمومی مسافری جاده ای به دلیل شیوع ویروس کرونا

  کاهش ۷۰ درصدی سفرهای ناوگان عمومی مسافری جاده ای به دلیل شیوع ویروس کرونا

  تدابیر لازم برای تامین سلامت و بهداشت سفرهای ناوگان عمومی در مراحل تهیه بلیت و حین سفرها اتخاذ و ابلاغیه های مربوطه صادر شده است که با اجرای آن ها از سوی شرکت های حمل و نقل مسافری ، رانندگان و رعایت خود مسافران شرایط مطلوب برای انجام سفرهای ضروری تامین می شود .

  |

  کاهش ۶۰ درصدی تردد‌های تجمعی در جاده های کشور

  کاهش ۶۰ درصدی تردد‌های تجمعی در جاده های کشور

  آمار تجمعی ترددهای استان تهران در بازه زمانی بیست و پنجم اسفند ۹۸ تا هشتم فروردین ۹۹ بالغ بر سه میلیون و ۴۰۰ هزار وسیله نقلیه است که نسبت به یک سال قبل خود بالغ بر ۵۶ درصد کاهش داشته است .

  |

  نظرات کاربران