در حال بارگذاری ...
 • باز بودن راه‌های اصلی شمال استان کرمان پس از سیل اخیر

  تعدادی از جاده‌های خاکی و روستایی که عمدتا در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند ، تخریب شده اند که همکاران با استفاده از ماشین آلات مخصوص از جمله بولدوزر در حال باز کردن راه‌های بسته شده روستایی هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال استان کرمان از باز بودن راه‌های اصلی شمال استان کرمان خبر داد .

  حاج سیدعلی سید علیخانی با اشاره به باز بودن راه‌های این استان گفت : در شمال استان کرمان به غیر از راه آسفالت ده‌رضا در شهر ریزان که بر اثر سیل شدید تخریب شده و نیز بخشی از راه‌های روستایی خاکی که آب بردگی داشته است ، باقی راه‌ها باز هستند و تردد در آن‌ها جریان دارد . از آنجا که ابتدای سال گذشته جاری شدن سیل در استان کرمان خسارات زیادی به بار آورد به همین دلیل برنامه ریزی هایی در این زمینه انجام دادیم . همچنین در این مدت تعداد زیادی از پل‌های آسیب دیده ، حدود ۶۷ پل را ترمیم کردیم .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال استان کرمان افزود : با پیش بینی‌های انجام شده سیل اخیر خسارات چندانی به بار نیاورد و برای جاده‌های آسفالته به غیر از همان یک مورد که اشاره کردم مشکلی پیش نیامد . البته تعدادی از جاده‌های خاکی و روستایی که عمدتا در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند ، تخریب شده اند که همکاران با استفاده از ماشین آلات مخصوص از جمله بولدوزر در حال باز کردن راه‌های بسته شده روستایی هستند .

  او با اشاره به این که تا دیروز حدود ۱۲۰ روستا مسدود بود و تاکنون اقدام به بازگشایی بیش از راه ۶۰ روستا کرده ایم ، تصریح کرد : همان طور که عنوان کردم این روستاها عمدتا دارای راه خاکی بوده یا در مناطق کوهستانی قرار دارند ، برخی راه ها نیز تردد در آنها به ندرت صورت می گیرد و بیشتر عشایر از آنها استفاده می کنند . عمده خرابی ها ناشی از سیل در جنوب استان کرمان بوده است .
  مطالب مرتبط

  یکی از وظایف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جلب رضایت و فراهم آوردن امکانات رفاهی حداقلی برای این قشر زحمتکش می باشد .

  |

  نصب دروبین های کنترل سرعت در محورهای اهواز - رامهرمز - بهبهان و اهواز – شوش در صورت تکمیل و چهاربانده شدن محور ، انجام می شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت : با هدف نظارت بهتر بر مجتمع های خدماتی رفاهی و شرکت های حمل و نقلی ...

  |

  در این مدت بیشترین رشد تردد ناوگان باری از بین پایانه های مرزی استان به پایانه مرزی سرو با ۲۵۱ درصد افزایش اختصاص داشته در حالیکه در پایانه مرزی پلدشت نیز شاهد کاهش ۳۳ درصدی تردد ناوگان باری به دلیل افزایش عوارض ورودی کشور مقابل بوده ایم .

  |

  در سال ۹۹ اعتبار تخصیص یافته ۲ میلیارد تومان بود که به اتمام رسیده و در سال‌جاری نیز یک میلیارد اعتبار مصوب شده که در صورت تزریق ، عملیات تعمیر و روکش و لکه گیری انجام خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران