در حال بارگذاری ...
 • باز بودن راه‌های اصلی شمال استان کرمان پس از سیل اخیر

  تعدادی از جاده‌های خاکی و روستایی که عمدتا در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند ، تخریب شده اند که همکاران با استفاده از ماشین آلات مخصوص از جمله بولدوزر در حال باز کردن راه‌های بسته شده روستایی هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال استان کرمان از باز بودن راه‌های اصلی شمال استان کرمان خبر داد .

  حاج سیدعلی سید علیخانی با اشاره به باز بودن راه‌های این استان گفت : در شمال استان کرمان به غیر از راه آسفالت ده‌رضا در شهر ریزان که بر اثر سیل شدید تخریب شده و نیز بخشی از راه‌های روستایی خاکی که آب بردگی داشته است ، باقی راه‌ها باز هستند و تردد در آن‌ها جریان دارد . از آنجا که ابتدای سال گذشته جاری شدن سیل در استان کرمان خسارات زیادی به بار آورد به همین دلیل برنامه ریزی هایی در این زمینه انجام دادیم . همچنین در این مدت تعداد زیادی از پل‌های آسیب دیده ، حدود ۶۷ پل را ترمیم کردیم .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال استان کرمان افزود : با پیش بینی‌های انجام شده سیل اخیر خسارات چندانی به بار نیاورد و برای جاده‌های آسفالته به غیر از همان یک مورد که اشاره کردم مشکلی پیش نیامد . البته تعدادی از جاده‌های خاکی و روستایی که عمدتا در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند ، تخریب شده اند که همکاران با استفاده از ماشین آلات مخصوص از جمله بولدوزر در حال باز کردن راه‌های بسته شده روستایی هستند .

  او با اشاره به این که تا دیروز حدود ۱۲۰ روستا مسدود بود و تاکنون اقدام به بازگشایی بیش از راه ۶۰ روستا کرده ایم ، تصریح کرد : همان طور که عنوان کردم این روستاها عمدتا دارای راه خاکی بوده یا در مناطق کوهستانی قرار دارند ، برخی راه ها نیز تردد در آنها به ندرت صورت می گیرد و بیشتر عشایر از آنها استفاده می کنند . عمده خرابی ها ناشی از سیل در جنوب استان کرمان بوده است .
  مطالب مرتبط

  تسریع در روند عملیات احداث پل توکله شهرستان تنکابن

  تسریع در روند عملیات احداث پل توکله شهرستان تنکابن

  احداث پل توکله با دو دهانه ۲۲ و نیم متر و پیش بینی اعتبار ۳ میلیارد تومانی آغاز که تاکنون عملیات احداث شمع های پل به عمق ۲۵ متر ، کوله و تیرها انجام و نصب شده و در حال حاضر نیز احداث گوشواره های پل در دست اجراست .

  |

  اجرای طرح ملی بهسازی روکش آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

  اجرای طرح ملی بهسازی روکش آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

  جاده ها سرمایه های ملی به شمار می روند که قانون گذار حفظ ، نگهداری و مدیریت و تأمین حمل و نقل ایمن و روان در آن را به سازمان متبوع محول کرده و بدیهی است که اجرای طرح مذکور به سبب ارتقای کیفیت تردد از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

  |

  نظرات کاربران