در حال بارگذاری ...
 • انسداد ​۱۳۰ محور روستایی و فرعی کشور بر اثر سیل شب گذشته

  ممکن است سیل برخی از جاده ها را با خود برده باشد ، بنابراین در این شرایط امکان پیش بینی در مورد وضعیت راه های روستایی در سایر شهرها وجود ندارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ​۱۳۰ محور راه روستایی و فرعی کشور بر اثر سیل شب گذشته مسدود شده است .

  رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با بیان این که عمده ترین خسارت‌هایی که در پی سیل شب گذشته وارد شده ، مربوط به استان‌های جنوبی کشور بوده است ، گفت : بیشترین خسارت وارد شده در شهرهای جنوب کرمان ، هرمزگان ، بوشهر و خوزستان بوده و خسارت های وارد شده در این مناطق در مقایسه با سایر شهرها بیشتر بوده است . در جنوب سیستان و بلوچستان ، محور چابهار به کمک کنارک و در محور جاسک به دلیل وقوع سیل بسیاری از مسیرها مسدود شده است .

  اکبری با اشاره به خسارات ناشی از سیل در خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، بوشهر و عسلویه گفت : خوشبختانه میزان خسارات در این محورها باعث مسدود شدن محور‌های شریانی نشده است ، اما در برخی از استان ها خسارت‌های وارد شده بسیار زیاد بوده است .

  معاون راهداری سازمان‌راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به این که تا صبح امروز وقوع سیل باعث مسدود شدن راه روستایی ۱۳۰ روستا شده است ، افزود : در این شرایط منتظر فروکش آب هستیم چرا که با فروکش آب ممکن است برخی از محورهای روستایی خود به خود باز شود و اما به طور قطع تا فروکش نکردن آب ، امکان دسترسی به این روستاها وجود ندارد . ممکن است سیل برخی از جاده ها را با خود برده باشد ، بنابراین در این شرایط امکان پیش بینی در مورد وضعیت راه های روستایی در سایر شهرها وجود ندارد .

  وی بیشترین خسارت‌های وارد شده سیل را مربوط به جنوب کرمان و محور کهنوج به بندرعباس ، محور قلعه گنج به کهنوج ، محورهای رودبار به ازگله رود و محور ایرانشهر به بم ذکر کرد که باعث تخریب شدن بسیاری از راه ها شده است . در این محورها بسیاری از پل‌ها تخریب و آب نماهایی که در مسیر وجود داشته است ، باعث مسدود شدن راه‌ها شده و شدت جریان آب باعث شده که آبنماها از روی محور ها عبور کند .

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد : شدت جریان آب در تمامی محورها باعث ایجاد خسارت های بسیار زیادی شده است . با هماهنگی انجام شده با ماموران راهداری ، اکیپ هایی از شهرهای مختلف مانند ایرانشهر به این محورها فرستاده شده و برای بازگشایی محور ها نیز از شهرستان های اطراف ، ماشین آلات اعزام شده است .

  وی از اعزام نماینده تام الاختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای بازگشایی محورهای خسارت دیده خبر داد و با بیان این که شدت بارندگی ناشی از سیل بسیار زیاد بوده است ، اظهار داشت : هنوز خسارت ها به صورت کامل ارزیابی نشده است اما انتظار می رود تا فردا ارزیابی ها در این خصوص نهایی شود .
  مطالب مرتبط

  تشریح اهم برنامه‌های سازمان راهداری در سال جهش تولید

  تشریح اهم برنامه‌های سازمان راهداری در سال جهش تولید

  در راستای طرح نصب و راه‌اندازی سامانه‌های کنترل عبور و مرور به عنوان یکی از راهکارهای نظارتی و بازدارنده در حوادث جاده‌‌ای که با توجه به گستردگی شبکه راه های کشور نیاز به سرمایه‌گذاری هنگفتی دارد ،‌ روش بهینه با بیشترین بازدهی، جلب مشارکت بخش خصوصی با استفاده از روش ساخت ...

  |

  تشریح بسته‌های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در شرایط شیوع کرونا

  تشریح بسته‌های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در شرایط شیوع کرونا

  تسهیلات ۸ هزار میلیارد تومانی برای همه شرکت‌های حمل و نقلی اعم از ریل ، جاده ، دریا و حمل و نقل هوایی در نظر گرفته شده است که ۱۰ درصد از این رقم برای شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای خواهد بود .

  |

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  در جریان بازسازی و بازگشایی محورهای آسیب دیده در سیل اخیر ، ۱۷۷۰ نفر از راهداران تلاشگر با استفاده از ۱۱۸۲ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری فعالیت داشتند و با تلاش شبانه روزی اقدام به ریزش برداری ، پاکسازی و لایروبی راهها به طول ۸۶ هزار و ۶۷۰ کیلومتر کرده اند .

  |

  نظرات کاربران