در حال بارگذاری ...
 • بسیج حمل و نقل در بنادر کشور برای تخلیه هرچه سریع‌تر بار و کالاهای اساسی

  یکی از مباحث مهم بحث حمل و نقل در کشور است که با بسیج انجام شده بار از بنادر هرچه سریع‌تر تخلیه شده و دموراژ شامل حال کشتی‌ها نشود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : در سال جدید با توجه به شرایط موجود در کشور برنامه‌های ویژه‌ای در حوزه حمل و نقل انجام گرفت که از جمله آن بسیج در تخلیه هرچه سریع‌تر بار و کالاهای اساسی از بنادر کشور است .

  عبدالهاشم حسن‌نیا ، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نخستین جلسه قرارگاه مرکزی مدیریت بحران در این سازمان با حضور وزیر راه و شهرسازی در سال ۹۹ با تبریک سال جدید اظهار داشت : در سال جدید با توجه به شرایط موجود در کشور چندین برنامه در اهم برنامه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفت . یکی از این موارد بحث نظارت بر ناوگان ماشین‌های خارجی است که به عنوان ترانزیت رفت و آمد دارند تا با رصد کامل مشکلی نداشته باشند . همچنین یکی دیگر از مباحث مهم بحث حمل و نقل در کشور است که با بسیج انجام شده بار از بنادر هرچه سریع‌تر تخلیه شده و دموراژ شامل حال کشتی‌ها نشود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : یکی دیگر از موارد مهم دیگر که در دستور کار سازمان قرار دارد به نگهداری راه‌ها بر می‌گردد تا در این ایام برای امدادرسانی مشکلی به وجود نیاید . به همین خاطر قرارگاه مدیریت بحران صبح و بعدازظهر هر روز تشکیل جلسه داده تا با اعلام موارد مهم بتوانیم به امید خدا از این مقطع و ویروس کرونا عبور کنیم . به طور کلی خوشبختانه مردم به دستورالعمل‌های ستاد بحران عمل کرده‌اند و امیدواریم مابقی هموطنان عزیزمان نیز با رعایت این موارد کمک کنند تا کمترین تردد را در راه‌های کشور داشته باشیم . 

  حسن‌نیا تصریح کرد : در همین چارچوب در اسفندماه حدود ۴۰ هزار بارنامه را در خصوص حمل و نقل شن نسبت به سال گذشته کمتر کردیم و سعی شد تردد در مسیرهایی که ضرورت ندارد ،‌ انجام نشده و ایمنی بیشتری را شاهد باشیم .
  مطالب مرتبط

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  در جریان بازسازی و بازگشایی محورهای آسیب دیده در سیل اخیر ، ۱۷۷۰ نفر از راهداران تلاشگر با استفاده از ۱۱۸۲ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری فعالیت داشتند و با تلاش شبانه روزی اقدام به ریزش برداری ، پاکسازی و لایروبی راهها به طول ۸۶ هزار و ۶۷۰ کیلومتر کرده اند .

  |

  افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری توسط ناوگان حمل و نقل بار جاده ای

  افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری توسط ناوگان حمل و نقل بار جاده ای

  خوشبختانه با نگاه ملی که در خصوص ضرورت فعالیت ناوگان عمومی کالا و مسافر در کشور وجود دارد ، مشکلی در خصوص حمل و نقل انواع کالاها از جمله کالاهای ضروری مردم وجود ندارد و ناوگان باری مشکلی در تردد در راه های کشور ندارند و امید آن است ، شاهد موارد جزیی برخوردها و ناملایمات تحمیل ...

  |

  رانندگان حمل بار ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

  رانندگان حمل بار ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

  تمامی رانندگان ناوگان حمل‌نقل عمومی بار جزء خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازی و مورد حمایت ما قرار دارند و بنده از همان ساعات اولیه با پیگیری موضوع از ریاست شورای تامین استان خواسته ام که هرچه سریع تر نسبت به شناسایی و مجازات عوامل این جنایت اقدام کنند .

  |

  کاهش ۶۲ درصدی تردد بین شهری وسایل نقلیه طی ۱۵ روز گذشته

  کاهش ۶۲ درصدی تردد بین شهری وسایل نقلیه طی ۱۵ روز گذشته

  از آنجایی که طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رفت موج دوم سفرها از روز ۸ فروردین آغاز شود ، ‌اما اجرای طرح فاصله گزاری اجتماعی منجر به کاهش ۳۱ درصدی نسبت به متوسط تردد در روزهای ۶ و ۷ فروردین شده است . از طرفی بررسی آمارها بیانگر کاهش تخلیه وسایل نقلیه از استان تهران و همچنین کاهش ...

  |

  نظرات کاربران