در حال بارگذاری ...
 • بسیج حمل و نقل در بنادر کشور برای تخلیه هرچه سریع‌تر بار و کالاهای اساسی

  یکی از مباحث مهم بحث حمل و نقل در کشور است که با بسیج انجام شده بار از بنادر هرچه سریع‌تر تخلیه شده و دموراژ شامل حال کشتی‌ها نشود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : در سال جدید با توجه به شرایط موجود در کشور برنامه‌های ویژه‌ای در حوزه حمل و نقل انجام گرفت که از جمله آن بسیج در تخلیه هرچه سریع‌تر بار و کالاهای اساسی از بنادر کشور است .

  عبدالهاشم حسن‌نیا ، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نخستین جلسه قرارگاه مرکزی مدیریت بحران در این سازمان با حضور وزیر راه و شهرسازی در سال ۹۹ با تبریک سال جدید اظهار داشت : در سال جدید با توجه به شرایط موجود در کشور چندین برنامه در اهم برنامه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفت . یکی از این موارد بحث نظارت بر ناوگان ماشین‌های خارجی است که به عنوان ترانزیت رفت و آمد دارند تا با رصد کامل مشکلی نداشته باشند . همچنین یکی دیگر از مباحث مهم بحث حمل و نقل در کشور است که با بسیج انجام شده بار از بنادر هرچه سریع‌تر تخلیه شده و دموراژ شامل حال کشتی‌ها نشود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : یکی دیگر از موارد مهم دیگر که در دستور کار سازمان قرار دارد به نگهداری راه‌ها بر می‌گردد تا در این ایام برای امدادرسانی مشکلی به وجود نیاید . به همین خاطر قرارگاه مدیریت بحران صبح و بعدازظهر هر روز تشکیل جلسه داده تا با اعلام موارد مهم بتوانیم به امید خدا از این مقطع و ویروس کرونا عبور کنیم . به طور کلی خوشبختانه مردم به دستورالعمل‌های ستاد بحران عمل کرده‌اند و امیدواریم مابقی هموطنان عزیزمان نیز با رعایت این موارد کمک کنند تا کمترین تردد را در راه‌های کشور داشته باشیم . 

  حسن‌نیا تصریح کرد : در همین چارچوب در اسفندماه حدود ۴۰ هزار بارنامه را در خصوص حمل و نقل شن نسبت به سال گذشته کمتر کردیم و سعی شد تردد در مسیرهایی که ضرورت ندارد ،‌ انجام نشده و ایمنی بیشتری را شاهد باشیم .
  مطالب مرتبط

  روحیه ایثار و مجاهدت ، خمیر مایه اصلی فعالان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور

  روحیه ایثار و مجاهدت ، خمیر مایه اصلی فعالان حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور

  در بخش حمل و نقل ناوگان حمل و نقل کالا با مجاهدت اقدام به تخلیه و حمل کالاهای اساسی از بنادر شمالی و جنوبی کردند ، کما این که در حوزه حمل و نقل مسافر نیز خدمات شایسته ای به مسافران ارائه می شود .

  |

  بازدید قائم مقام رئیس سازمان راهداری از نمایشگاه دستاوردهای چهل سال دفاع مقدس و مقاومت

  بازدید قائم مقام رئیس سازمان راهداری از نمایشگاه دستاوردهای چهل سال دفاع مقدس و مقاومت

  پس از گذشت چهل سال و در شرایط سخت کرونا رانندگان با همان روحیه جهادی اقدام به حمل کالاهای اساسی کرده اند و از ابتدای شروع کرونا تا کنون نزدیک به ۱۳۰ میلیون تن کالا حمل کرده اند و همچنین حدود ۱۸۰ میلیون نفر توسط بخش مسافر در سال گذشته جابجا شد .

  |

  نظرات کاربران