در حال بارگذاری ...
 • انجام عملیات ضدعفونی و پاکسازی ناوگان هوایی و فرودگاه های کشور به صورت مستمر

  در ورودی برخی ترمینال ها از جمله ترمینال ۲ و ۴ فرودگاه مهرآباد دوربین های حرارتی نصب شده است و با شناسایی مسافران مشکوک به بیماری بلافاصله به اورژانس هدایت و از ادامه سفر انان ممانعت بعمل می اید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت : به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا و تداوم خدمت گزاری به مسافران عملیات تب سنجی ، ضدعفونی و پاکسازی مستمر ناوگان هوایی و فرودگاه های کشور و پایش مسافران کماکان ادامه دارد و در چند نوبت در روز تمامی بخش های مذکور ضدعفونی می شود .

  مرتضی دهقان اظهار داشت : مطابق دستورالعمل و بخشنامه سلامت سازمان هواپیمایی کشوری اقدام ضد عفونی کردن هواپیماها در راستای کنترل و ایمن‌سازی پروازها توسط فرودگاه های کشور ، شرکت های هواپیمایی هواپیمایی و شرکت های خدمات هندلینگ با نظارت متخصصان وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی انجام می‌شود . به صورت مستمر تمامی ناوگان هوایی ، تجهیزات هندلینگ ، سطوح اماکن عمومی ، ترمینال ها و محیط های عملیاتی فرودگاه ها ، همچنین ساختمان های اداری اعم از سپاه ، پلیس ، برج مراقبت ، ایمنی زمینی ، پاویون ، انبارها و ... ضدعفونی می شود .

  دهقان با بیان اینکه غربالگری پرسنل شاغل در فرودگاه ها به صورت روزانه انجام می شود ، تصریح کرد : در ورودی برخی ترمینال ها از جمله ترمینال ۲ و ۴ فرودگاه مهرآباد دوربین های حرارتی نصب شده است و با شناسایی مسافران مشکوک به بیماری بلافاصله به اورژانس هدایت و از ادامه سفر انان ممانعت بعمل می اید .

  معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد : اقدامات پیشگیرانه بیماری ویروس کرونا در صنعت هوانوردی توسط سازمان هواپیمایی کشوری با حضور تیم پزشکی هوایی تدوین و در بخشنامه ای به شرکت های هواپیمایی و فرودگاههای کشور ابلاغ شده است و توسط تیم های ممیزی سازمان نظارتهای لازم انجام میشود .

  وی افزود : بر اساس دستورالعمل یاد شده وظایف کلی خطوط هوایی ، فرودگاه های کشور ، کارکنان خدمات مسافر ، دستورالعمل عملیاتی ویژه کارکنان خدمات پرواز ، وظایف خلبانان و کروی پروازی در مواجهه با مسافر مشکوک به بیماری در داخل پرواز ، واحد کنترل پرواز ، کارکنان خدمات ویژه مسافران و سایر بخش ها تشریح شده است .
  مطالب مرتبط

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  |

  نظرات کاربران