در حال بارگذاری ...
 • کتاب راه خوب

   

  نام کتاب : راه خوب (آسفالت و خرابی آن)

   

  پیش گفتار

   

  مقدمه داشتن راه خوب در ابتدا آن است که لزوم احداث آن کارشناسی و با توجه به وجود آن در طرح جامع ، نسبت به مطالعه و احداث آن اقدام شود .
  در طراحی آن همه جوانب امر در نظر گرفته و با مهندسی ارزش اقتصادی ترین طرح تهیه و به ماندگاری آن توجه الزم شده باشد .
  در طرحی که ابنیه فنی مطالعه دقیق و مناسب ترین ابنیه احداث شده باشد اولین موضوع خاکریزی هاست که باید هم خاک مناسب باشد هم کوبیدگی آن ولی با توجه به نقش اثرگذار روسازی راه و سایر پارامترهای مربوط به ماندگاری آن در کتاب بیان می شود .

   

  نویسنده :  مهندس علی آزاد - دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی ایران

   

  برای دانلود کتاب به فایل های ضمیمه مراجعه نمایید و فایل مربوطه را دانلود کنید .
  مطالب مرتبط

  همچنین در این مدت عملیات های دیگر همچون ، شن ریزی ، تسطیح و رگلاژ گردنه های الله اکبر به طول ۱۰ کیلومتر ، ۸ کیلومتر موج تراشی در محور لطف آباد ، ترمیم و مرمت گاردهای آسیب دیده محور اصلی درگز به میزان ۹۰ متر ، نصب ۲۰۰ عدد صفحه تابلو ایمنی ، مرمت و برچیدن تابلوهای معیوب ، اجرای ۱۶ ...

  |

  انجام ۳۰ هزار متر مربع عملیات تسطیح ، پاکسازی و ریگلاژ شانه راه‌ها ، ۶۰۰ متر مکعب عملیات خاکی به منظور تعریض ، افزایش دید و جلوگیری از سقوط وسایل نقلیه ، تنقیه و پاکسازی ۱۰ دهانه پل و آبرو ، ۱۰ کیلومتر تسطیح و تیغه زنی راه های خاکی و نسداد ۳۰ مورد راه های غیر مجاز در جهت ورود به ...

  |

  آسفالت راه روستایی از انتهای سد شهید کاظمی - باغ بیگ تولی به سمت بوکان بطول ۳.۵ کیلومتر در مرحله برگزاری مناقصه و اجرای عملیات اصلاح نقطه حادثه خیز شیخلر با پیشرفت ۹۰ درصدی در مراحل پایانی قرار دارد .

  |

  عملیات ترانشه برداری و زیرسازی و احداث یک فقره آبرو و اجرای بیس این محور نیز انجام شده است .

  |

  تلاش جهادی آسفالت روستاهای ۲۰ خانوار استان با جدیت و تلاش مستمر ادامه خواهد داشت تا شاهد بهره مندی تمام خانوار این روستاها از راه مناسب آسفالته باشیم که بی شک تاثیر زیادی در مراودات و توسعه اجتماعی و اقتصادی آنها دارد .

  |

  نظرات کاربران