در حال بارگذاری ...
 • اجرایی شدن سیستم اخذ عوارض آزادراهی بر اساس پیمایش در آزادراه تهران - ساوه

  برنامه ریزی شده است تا آزادراه کرج - قزوین نیز به زودی به این سیستم مجهز شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بهره برداری آزادراه ها گفت : در راستای رعایت عدالت اجتماعی ، سیستم اخذ عوارض آزادراهی بر اساس مسیر طی شده در آزادراه تهران - ساوه اجرایی شد .

  هنام داوودی از آغاز سیستم اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران - ساوه خبر داد و گفت : به دنبال راه‌اندازی سیستم اخذ عوارض الکترونیک آزادراهی در کشور و رعایت عدالت اجتماعی پرداخت عوارض بر اساس پیمایش در آزادراه تهران - ساوه به عنوان اولین آزادراه در کشور اجرایی شد .

  ‏‎وی در خصوص این طرح اعلام کرد : در این طرح رانندگان عوارض عبور از آزادراه تهران - ساوه را به صورت کامل پرداخت نمی‌کنند و نرخ بر اساس مسیر طی شده محاسبه می شود . این طرح از محدوده آزادگان تا رباط کریم تعیین شده است و رانندگانی که در این محدوده وارد آزادراه شده و از آن خارج شوند هزینه عبور از کل آزادراه را پرداخت نمی کنند . پنج دروازده مشخص شده است و عوارض بر اساس ورود و خروج و مسافت طی شده در این محدوده ها محاسبه می شود .

  ‏‎مدیرکل بهره برداری آزادراه ها از اجرایی شدن این طرح از بامداد هجدهم اسفند ماه در این آزادراه خبر داد و گفت : برنامه ریزی شده است تا آزادراه کرج - قزوین نیز به زودی به این سیستم مجهز شود .

  ‏‎وی اجرایی شدن این طرح را اقدام مهمی در رعایت حقوق شهروندی اعلام کرد و افزود : به زودی تمام آزادراه های کشور به این سیستم مجهز خواهد شد .

  ‏‎ داوودی اخذ عوارض در منطقه یک آزادراه تهران - شمال را نیز به نوعی در راستای همین طرح دانست و گفت : نرخ عوارض عبور از این آزادراه نیز از شنبه تا چهارشنبه نسبت به پایان هفته تا جمعه شب متفاوت است .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۶۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان سال جاری

  افتتاح ۶۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان سال جاری

  ۲۰ کیلومتر در استان کردستان ، ۴۰ کیلومتر در استان آذربایجان غربی ، ۳۰ کیلومتر در استان لرستان و ۲۰ کیلومتر در استان کرمانشاه بخش هایی از کریدور بزرگراهی غرب کشور هستند که طبق برنامه ریزی صورت گرفته به بهره برداری خواهد رسید .

  |

  ابلاغ مصوبه تغییر سرمایه‌گذار در قرارداد مشارکت ساخت راه‌آهن شلمچه - بصره

  ابلاغ مصوبه تغییر سرمایه‌گذار در قرارداد مشارکت ساخت راه‌آهن شلمچه - بصره

  تکمیل این خط ریلی در دولت‌های مختلف پیگیری و دنبال شد ، اما طبق آنچه مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌کنند «نبود اهتمام از سوی طرف عراقی» ، موجب توقف عملیات تکمیل این خط ریلی شده است .

  |

  عرضه دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس در آینده نزدیک

  عرضه دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس در آینده نزدیک

  ورود سرمایه بخش خصوصی به توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و آزادراهی ، در کنار آنکه توسعه پایدار را به همراه دارد ، اطمینانِ خاطر مردم و شهروندان از سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد و این عوامل موجب توسعه ‌شبکه آزادراهی است .

  |

  دریافت نقدی عوارض در آزادراه تهران – شمال تا تکمیل زیرساخت های کنترل عوارض الکترونیک

  دریافت نقدی عوارض در آزادراه تهران – شمال تا تکمیل زیرساخت های کنترل عوارض الکترونیک

  با توجه به اینکه میزان کسانی که در این مسیر تردد داشتند و عوارض پرداخت می کردند کمتر از ۲۰ درصد بود این طرح به طور موقت گذاشته شده تا در نهایت بحث موضوعات کنترل بابت دریافت عوارض حل و فصل شود .

  |

  نظرات کاربران