در حال بارگذاری ...
 • اجرایی شدن سیستم اخذ عوارض آزادراهی بر اساس پیمایش در آزادراه تهران - ساوه

  برنامه ریزی شده است تا آزادراه کرج - قزوین نیز به زودی به این سیستم مجهز شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بهره برداری آزادراه ها گفت : در راستای رعایت عدالت اجتماعی ، سیستم اخذ عوارض آزادراهی بر اساس مسیر طی شده در آزادراه تهران - ساوه اجرایی شد .

  هنام داوودی از آغاز سیستم اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران - ساوه خبر داد و گفت : به دنبال راه‌اندازی سیستم اخذ عوارض الکترونیک آزادراهی در کشور و رعایت عدالت اجتماعی پرداخت عوارض بر اساس پیمایش در آزادراه تهران - ساوه به عنوان اولین آزادراه در کشور اجرایی شد .

  ‏‎وی در خصوص این طرح اعلام کرد : در این طرح رانندگان عوارض عبور از آزادراه تهران - ساوه را به صورت کامل پرداخت نمی‌کنند و نرخ بر اساس مسیر طی شده محاسبه می شود . این طرح از محدوده آزادگان تا رباط کریم تعیین شده است و رانندگانی که در این محدوده وارد آزادراه شده و از آن خارج شوند هزینه عبور از کل آزادراه را پرداخت نمی کنند . پنج دروازده مشخص شده است و عوارض بر اساس ورود و خروج و مسافت طی شده در این محدوده ها محاسبه می شود .

  ‏‎مدیرکل بهره برداری آزادراه ها از اجرایی شدن این طرح از بامداد هجدهم اسفند ماه در این آزادراه خبر داد و گفت : برنامه ریزی شده است تا آزادراه کرج - قزوین نیز به زودی به این سیستم مجهز شود .

  ‏‎وی اجرایی شدن این طرح را اقدام مهمی در رعایت حقوق شهروندی اعلام کرد و افزود : به زودی تمام آزادراه های کشور به این سیستم مجهز خواهد شد .

  ‏‎ داوودی اخذ عوارض در منطقه یک آزادراه تهران - شمال را نیز به نوعی در راستای همین طرح دانست و گفت : نرخ عوارض عبور از این آزادراه نیز از شنبه تا چهارشنبه نسبت به پایان هفته تا جمعه شب متفاوت است .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت تونل البرز و منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال

  تشریح آخرین وضعیت تونل البرز و منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال

  مسیر تونل البرز در انتهای منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال و ابتدای منطقه ۳ آزادراه ‌است ، پل زنگوله در جاده چالوس محل اتمام منطقه ۲ و آغاز منطقه ۳ آزادراه تهران - شمال است ، جاده دسترسی تونل البرز از پل زنگوله شروع می‌شود .

  |

  پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصدی تونل شرقی البرز

  پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصدی تونل شرقی البرز

  لاینینگ و اجرای سقف دوم به اتمام رسیده است ، آسفالت بخشی از آنتن ورودی مسیرهای اتصالی انجام شده ، عملیات تاسیساتی مانند نصب چراغ ها ، کابل کشی ، لوله های آتشنشانی ، ساخت جت فن های تهویه و سازه های تهویه نیز صورت گرفته است .

  |

  نظرات کاربران