در حال بارگذاری ...
 • اجرایی شدن سیستم اخذ عوارض آزادراهی بر اساس پیمایش در آزادراه تهران - ساوه

  برنامه ریزی شده است تا آزادراه کرج - قزوین نیز به زودی به این سیستم مجهز شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بهره برداری آزادراه ها گفت : در راستای رعایت عدالت اجتماعی ، سیستم اخذ عوارض آزادراهی بر اساس مسیر طی شده در آزادراه تهران - ساوه اجرایی شد .

  هنام داوودی از آغاز سیستم اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران - ساوه خبر داد و گفت : به دنبال راه‌اندازی سیستم اخذ عوارض الکترونیک آزادراهی در کشور و رعایت عدالت اجتماعی پرداخت عوارض بر اساس پیمایش در آزادراه تهران - ساوه به عنوان اولین آزادراه در کشور اجرایی شد .

  ‏‎وی در خصوص این طرح اعلام کرد : در این طرح رانندگان عوارض عبور از آزادراه تهران - ساوه را به صورت کامل پرداخت نمی‌کنند و نرخ بر اساس مسیر طی شده محاسبه می شود . این طرح از محدوده آزادگان تا رباط کریم تعیین شده است و رانندگانی که در این محدوده وارد آزادراه شده و از آن خارج شوند هزینه عبور از کل آزادراه را پرداخت نمی کنند . پنج دروازده مشخص شده است و عوارض بر اساس ورود و خروج و مسافت طی شده در این محدوده ها محاسبه می شود .

  ‏‎مدیرکل بهره برداری آزادراه ها از اجرایی شدن این طرح از بامداد هجدهم اسفند ماه در این آزادراه خبر داد و گفت : برنامه ریزی شده است تا آزادراه کرج - قزوین نیز به زودی به این سیستم مجهز شود .

  ‏‎وی اجرایی شدن این طرح را اقدام مهمی در رعایت حقوق شهروندی اعلام کرد و افزود : به زودی تمام آزادراه های کشور به این سیستم مجهز خواهد شد .

  ‏‎ داوودی اخذ عوارض در منطقه یک آزادراه تهران - شمال را نیز به نوعی در راستای همین طرح دانست و گفت : نرخ عوارض عبور از این آزادراه نیز از شنبه تا چهارشنبه نسبت به پایان هفته تا جمعه شب متفاوت است .
  مطالب مرتبط

  تکمیل و بهره برداری از راه آهن یزد - اقلید تا پایان سال جاری

  تکمیل و بهره برداری از راه آهن یزد - اقلید تا پایان سال جاری

  با افتتاح این خط آهن اتفاق مهم دیگری در عرصه ریلی کشور نهایی خواهد شد و مرکز کشور نیز به شبکه ریلی متصل می شود که با توجه به قرار گرفتن تعداد زیادی از معادن مهم ایران در این منطقه پیش بینی می‌شود که با افتتاح این مسیر ترانزیت کالا و مسافر در این بخش از کشور توسعه فراوانی یابد .

  |

  دلایل عدم موافقت سرمایه‌گذاران آزادراهی با عوارض الکترونیکی

  دلایل عدم موافقت سرمایه‌گذاران آزادراهی با عوارض الکترونیکی

  اولین مشکل اخذ عوارض آزادراهی به صورت الکترونیکی، فرهنگ‌سازی است و ضرورت دارد ، پلیس با افراد خاطی برخورد داشته باشد و در کنار جریمه کردن راننده‌های خاطی، نسبت به توقیف خودروهایی که مالکان آنها اهتمامی برای پرداخت عوارض ندارند، اقدام کند.

  |

  نظرات کاربران