در حال بارگذاری ...
 • مسافران ایرانی نگران بازگشتشان نباشند

  ممکن است هر کشوری به خاطر ترس از شیوع کرونا در کشور ، پروازهای مسافری را از ایران یا هر کشوری دیگری که این ویروس در آن جا شیوع پیدا کرده ، لغو کند اما جای نگرانی برای مسافران ایرانی سفر کرده به این کشورها وجود ندارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد : پروازهای مسافری ایران به هر کشوری که به خاطر پیشگیری از کرونا ممنوع شود ؛ جای نگرانی برای ایرانیان وجود ندارد ، چرا که برای بازگرداندن مسافران ایرانی مجوز می‌گیریم .

  در پی گسترش ویروس کرونا پروازهای مسافری ایران به برخی کشورها ممنوع شد و برخی دیگر از کشورها آن را مشروط به داشتن اظهارنامه سلامت از سوی مسافران کردند .

  به عنوان مثال کشورهای آلمان ، آذربایجان ، هلند و انگلستان پروازهای مسافری ایران را به مقصد کشورشان مشروط به داشتن و ارائه اظهارنامه سلامت از سوی مسافران کردند که البته این مکانیزم در هر یک از ۴ کشور براساس پروتکل‌های بهداشتی متفاوت بوده ، اما تقریبا شرایط آنها با یکدیگر یکسان است .

  در این رابطه رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره آخرین وضعیت پروازهای کنسل شده از سوی برخی کشورها و تصمیمات اتخاذ شده در این زمینه گفت : ممکن است هر کشوری به خاطر ترس از شیوع کرونا در کشور ، پروازهای مسافری را از ایران یا هر کشوری دیگری که این ویروس در آن جا شیوع پیدا کرده ، لغو کند اما جای نگرانی برای مسافران ایرانی سفر کرده به این کشورها وجود ندارد .

  وی خاطرنشان کرد : در چنین مواردی برای بازگرداندن اتباع و مسافران ایرانی در هر جایی که پروازها ممنوع شده باشد ، مجوزهای لازم را دریافت خواهیم کرد تا بتوانیم هم وطنانمان را به کشور بازگردانیم و این اتفاق نیز تاکنون رخ داده است .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران