در حال بارگذاری ...
 • تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مجتمع های خدماتی – رفاهی بین راهی

  ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشور مکلف هستند در راستای رعایت موازین و اصول بهداشتی ، از نحوه ارائه خدمات در مجتمع های خدماتی رفاهی بین‌راهی توسط کمیته ویژه نظارت در سطح استان و شهرستان‌های تابعه بازدیدهای ویژه ای به عمل آورند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا در سطح کشور ، با هماهنگی و همکاری تشکل‌های صنفی ذی ربط و سرمایه‌گذاران مجتمع‌های خدماتی - رفاهی ، تمهیدات پیشگیرانه اتخاذ شده است .

  فرامرز مداح عضو هیأت عامل و نماینده رییس سازمان در امور فناوری و سرمایه گذاری اطلاعات با بیان این مطلب اظهار داشت : اطلاع‌رسانی فوری و موثر از طریق ادارات کل تابعه به تشکل‌های صنفی ذی ربط و همچنین بخش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در حال بهره برداری ، مبنی بر ضرورت ضد عفونی نمودن سطوح تماس دست مسافران در فضاهای عمومی و مراکز رفاهی وتجاری وخدماتی مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین‌راهی با مواد ضد عفونی کننده استاندارد مورد تائید مراکز بهداشت در استان ها، یکی از تمهیدات اتخاذ شده است .

  وی افزود : تأکید به کارکنان مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین‌راهی به خصوص کارکنان زحمت‌کش بخش خدمات در سرویس های بهداشتی ، نمازخانه‌ها و رستوران ها مبنی بر رعایت بهداشت و اصول بهداشتی کامل ، یکی دیگر از این تمهیدات است . چنانچه در حین سفرها مسافرانی با علائم سرما خوردگی شدید مشاهده شوند ، لازم است نسبت به توجیه رعایت رفتارهای بهداشتی و ایمنی از جمله استفاده از ماسک و عندالزوم استقرار مسافر در محل مناسبی از مجتمع خدماتی - رفاهی بین‌راهی که کمترین مواجهه با سایر مسافران را داشته باشد ، اقدام و سپس هماهنگی های لازم با واحدهای اورژانس صورت پذیرد .  

  عضو هیأت عامل این سازمان بیان کرد : ایجاد هماهنگی لازم با شبکه بهداشت استان یا شهرستان و ضرورت وجود نماینده مرکز بهداشت در بازدیدها از مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی برابر دستورالعمل کمیته ویژه نظارت در راستای  نظارت و تاکید بر رعایت موازین بهداشتی در عناصر و کاربری های مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی وافزایش تعداد بازدیدها ، از جمله تمهیدات لازم الاجرا است .

  وی در ادامه تأکید کرد : ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشور مکلف هستند در راستای رعایت موازین و اصول بهداشتی ، از نحوه ارائه خدمات در مجتمع های خدماتی رفاهی بین‌راهی توسط کمیته ویژه نظارت در سطح استان و شهرستان‌های تابعه بازدیدهای ویژه ای به عمل آورند .
  مطالب مرتبط

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  آسیب دیدن ۹۹۳۴ کیلومتر از راه های کشور در سیل اخیر

  در جریان بازسازی و بازگشایی محورهای آسیب دیده در سیل اخیر ، ۱۷۷۰ نفر از راهداران تلاشگر با استفاده از ۱۱۸۲ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری فعالیت داشتند و با تلاش شبانه روزی اقدام به ریزش برداری ، پاکسازی و لایروبی راهها به طول ۸۶ هزار و ۶۷۰ کیلومتر کرده اند .

  |

  افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری توسط ناوگان حمل و نقل بار جاده ای

  افزایش ۳۶ درصدی حمل کالاهای ضروری توسط ناوگان حمل و نقل بار جاده ای

  خوشبختانه با نگاه ملی که در خصوص ضرورت فعالیت ناوگان عمومی کالا و مسافر در کشور وجود دارد ، مشکلی در خصوص حمل و نقل انواع کالاها از جمله کالاهای ضروری مردم وجود ندارد و ناوگان باری مشکلی در تردد در راه های کشور ندارند و امید آن است ، شاهد موارد جزیی برخوردها و ناملایمات تحمیل ...

  |

  رانندگان حمل بار ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

  رانندگان حمل بار ، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی

  تمامی رانندگان ناوگان حمل‌نقل عمومی بار جزء خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازی و مورد حمایت ما قرار دارند و بنده از همان ساعات اولیه با پیگیری موضوع از ریاست شورای تامین استان خواسته ام که هرچه سریع تر نسبت به شناسایی و مجازات عوامل این جنایت اقدام کنند .

  |

  کاهش ۷۰ درصدی سفرهای ناوگان عمومی مسافری جاده ای به دلیل شیوع ویروس کرونا

  کاهش ۷۰ درصدی سفرهای ناوگان عمومی مسافری جاده ای به دلیل شیوع ویروس کرونا

  تدابیر لازم برای تامین سلامت و بهداشت سفرهای ناوگان عمومی در مراحل تهیه بلیت و حین سفرها اتخاذ و ابلاغیه های مربوطه صادر شده است که با اجرای آن ها از سوی شرکت های حمل و نقل مسافری ، رانندگان و رعایت خود مسافران شرایط مطلوب برای انجام سفرهای ضروری تامین می شود .

  |

  نظرات کاربران